Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

bluecows1    10

w moich stronach 7,5 maksymalnie za byki

krowy 5, jałówki płacą do 7

mam pytanie

ile chodzą jałówki odsadki ras mięsnych , tak około 250 kg ?

Wiadomość z agroFakt.pl

mam pytanie

ile chodzą jałówki odsadki ras mięsnych , tak około 250 kg ?

ja po 10zl / kg wystawilem ale małe zainteresowanie

olkosio    14

Sprzedane w czwartek 10szt czarno-białe po 7,5 brutto, kolor po 8,00 brutto, ważone na mojej wadze, 600- 760kg okolice Makowa Maz.

mat22889    11

byki sprzedane jakiś czas temu koło 10dni ale faktura przyszła dzisiaj

Sprzedane do ABP Pniewy

waga po ubiciu i cena niestety nie podali wagi żywej i klasy w jakiej się wybił 5 sztuk ważyło średnio 874kg co daje 4370kg w sumie

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

w sumie jestem zadowolony tylko ten jeden mi zaniżył ale za małego chorował więc jestem zadowolony :)

pierwszy raz sprzedawałem na WBC

Sprzedane dzisiaj do Łuniewskich:

mm waga660kg cena7.40

rw   waga690kg cena7.10

mm waga725kg cena7.40

simental waga805kg cena7.50

Wagi brutto ceny netto.

No więc tak odbiór Łuniewscy.
Krowa HF na żywo dawali 3,3zł a za jałówke mieszańca 6,4zł bez negocjacji. Ale poszły jednak poubojowo krowa 7,8zł a jałówka 11,60zł. Ceny netto. Wbc ogólnie wyszło +500zł jak policzyłem.

donweter1989    181

@Rolnik_Kujawy - ten kabanos to ten góral co się ostatnio kręci po okolicy?

Edytowano przez donweter1989

jacus    100

nie to orawianin taki goral slowacki z jablonki, u nas duzo kupuja i sprzedaja ale hodowla pada i jada w polske. na wadze nie oszukuja gdy sprzedaja mieso-na wlasne oczy widzialem ze waga pojemnikow zawsze sie zgadza, jak jest gdy kupuja to nie wiem, nigdy z nimi nie handlowalem bydlem bez posrednika-biora stare krowy i tluste jalowki.

dzisiaj sprzedalem buhaja sm + chyba limuzyna,ponad 350 kg na wbc-13,3 brutto 

rademenez    10

Sprzedane do ABP Pniewy

waga po ubiciu i cena niestety nie podali wagi żywej i klasy w jakiej się wybił 5 sztuk ważyło średnio 874kg co daje 4370kg w sumie

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

w sumie jestem zadowolony tylko ten jeden mi zaniżył ale za małego chorował więc jestem zadowolony :)

widać sztuki były konkretne więc według mnie mogli trochę dać więcej za kilogram. W jakim były wieku???

malorolny121    25

Sprzedane do ABP Pniewy

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

Po cenach to widać że nie były za mocne te sztuki albo i ( a raczej na pewno) cenę  obniżyli za wielkość półtusz lub też za wiek byków jak miały ponad 24 miesiące. jednym słowem rolnika z każdej strony w dupe leją żeby dobrze nie zapłacić.

mlodyhef    143

Dziś poszły trzy byki około 600 kg po 6,80.  Waga brutto, cena netto. Dwa HF i jeden HO.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym sie zapytać ile dałym rade utrzymać sztuk byków były by to mieszańce na 15 ha ornego z czego 9 ha to III klasa, 4,5 ha to IV i V kl 1.60 to VI kl do tego dochodzi 4 ha łąk koszonych 2 razy do roku ale u mnie z łąkami to nie problem bo dużo ludzi oddaje wiec z dzierżawą łąk nie będzie problemu wiec ok 9-10 ha będzie. Jeżeli chodzi o budynki nie mam żadnych problemów ponieważ w budynkach tak jak obliczaliśmy z tatą luzem zmieści sie ok 100 szt oczywiście tyle nie utrzymam ale byczki nie będą miały ciasno w oborach do tego dojdzie wybieg na dwór Oczywiśćie to by był dodatkowy zarobek ponieważ będę chodził do pracy pozdrawiam i prosze o odpowiedz
    • Przez kolo5ful
      witam mam zamiar  trzymać byki i chciałem co pól roku sprzedawać 3 sztuki 
      5 h orny 
      1 h łąk 
      i cos można ziemi dobrać 

• Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?