Skocz do zawartości
marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

kazik1234    2

Mam 10 sztuk mieszańców, byczki bardzo ładne własnie kończą 24 miesiace. Sprzedawać czy cena pójdzie do góry na przełomie  Grudzien/Styczen?

navara    0

3 sztuki hf ok 700kg wiek do 24miesiecy okolice minska maz na jaka cene mozna liczyc nie jestem vatowcem

Wiadomość z agroFakt.pl

Popi    2

dudzinski-m mam pytanie

Załóżmy ze mam około 10 szt. simental waga 650-800 kg około 17-18 miesiecy

mogę być przy klasyfikacji na ubojni ?

Popi    2

Koledzy przepraszam że dop odp na temat skupu przez Pini Beef

Pini Beef płaci dobrze ale kantuje na wadze.

A sprawdziłem to tak że najmniejsze 2 byczki simental zważyłem 

tak wiec z byka który miał 690 kg wyszło 310 kg 

szaman1    38

OSI trochę przysiadło w moich stronach przebijają ich co najmniej na 30 gr, jeszcze te wymagania wiekowe, 2 kolczyki na uszach już nawet tam nie dzwonie się pytać o cenę.

dudzinski-m    1

Tak, kupujemy w lubelskim. Można być przy ważeniu bydła na magazynie żywca, jeśli chodzi o klasyfikacje mamy pomieszczenie w którym można oglądać klasyfikacje na monitoringu w jakości HD (wyświetlany jest nr kolczyka, waga, otłuszczenie oraz klasa) czyli można być pośrednio  przy klasyfikacji.

bluecows1    10

a u nas żadna ubojnia nie oferuje takich cen jak pośrednicy którzy oferują 20-50 gr więcej

na zakładach na tę chwile byk max 7,5 netto, krowa 5

BENNY82    35

Dzisiaj sąsiad sprzedał jałówke 50%simental waga 460(na oko widac bylo że kant na wadze idzie ostry) ale nie moja sprawa cena 5,14 nettoi krowa przy ważeniu akurat nie byłem ale dostał 3.80 netto po ostrym targu ogólnie żal patrzeć było jak łacha darli

marju12    43

Dzisiaj sąsiad sprzedał jałówke 50%simental waga 460(na oko widac bylo że kant na wadze idzie ostry) ale nie moja sprawa cena 5,14 nettoi krowa przy ważeniu akurat nie byłem ale dostał 3.80 netto po ostrym targu ogólnie żal patrzeć było jak łacha darli

dla czego nie wkroczyles z obronna sasiada.Trzeba bylo pomoc sasiadowi i gnojkow opierdolic jak bura suke a jak nie to bat.

123456    23

Dzisiaj sasiad sprzedał byka czarno bialego nie HF po 7.4+vat. Waga 740kg-7% do Dąb-pol.

Mikruss    71

HF ładnej budowy 681 kg 6.80 zł

HF ładny 615 kg 6.50 zł

RW (HF X montbeliard) po prostu ładny mieszaniec 682 kg 6.90

Waga brutto, cena netto, skitka 7 %, bydło z łańcucha, odbiorca Słaby

fartom    10

Kolego podaj nazwe firmy która tak kantuje, Jak u nas na podwórku się zjawią to ciężko im będzie wyjechać. 

BENNY82    35

Kolego podaj nazwe firmy która tak kantuje, Jak u nas na podwórku się zjawią to ciężko im będzie wyjechać. 

nazwy nie znam to prywatny handlarz z Orli powiat bielsk podlaski. a jak miałem zainterweniować? przecież ich nie kradł.

nexeqadore    3

HF ładnej budowy 681 kg 6.80 zł

HF ładny 615 kg 6.50 zł

RW (HF X montbeliard) po prostu ładny mieszaniec 682 kg 6.90

Waga brutto, cena netto, skitka 7 %, bydło z łańcucha, odbiorca Słaby

slabo ten slaby przynajmniej po 20,30 gr powinien dac wiecej

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Podobna zawartość

• Przez kamilsmutek8
      POMOCY!!!
      Mam króliki do sprzedanie wie ktoś gdzie mogę sprzedać mieszkam woj.małopolskie niedaleko Tarnowa gdzie jest jakiś skup królików?
      Nie mogę nigdzie znaleźć!!!
    • Przez PatryczekKkol
      witam chce sie zajac hodowla cielat mieszanych miesne i hf kupujac od gospodarzy cielaki tygodniowe i trzymac je do wagi ok.150kg co myslicie o tym?
    • Przez damiandg
      Koledzy mam zamiar na przyszły rok posiać pierwszy raz rzepak na około 2,5h. Nie spodziewam się na początku jakiś wielkich plonów ale wiadomo że każdy musi nauczyć się uprawiać tę roślinę. U mnie w promieniu około 25km nikt nie sieje rzepaku a co za tym idzie w okolicy nie ma żadnego skupu. Powiedzcie mi jaką odmianę zasiać na pierwszy rok która mniej więcej wybacza drobne błędy i gdzie w okolicach Dąbrowy Górniczej (Śląsk, Małopolska) można sprzedać bez problemu taką małą ilość rzepaku?
    • Przez gospodarz1997
      Witam. Mam jałowke mieszanke SM na wycieleniu (10.11.2017). Pokryta hf (01.02.2017) To moja pierwsza krowa. Powiedzcie mi jakies wskazówki przed porodowe. Ktore wskazują mniej wiecej ze bedzie sie cielic. Wiem ze kości pod ogonem zyła na nich robi sie miekka. Wiadomo tez ze wymie. Narazie nie ma duzego ale stopniowo sie powieksza. Opadniety brzuch ma troche. Doły głodowe są juz wiodcznie w miare. Niby jeszcze tydzien. Ale chodzi mi o takie wskazowki po ktorych wiadomo ze mozna sie spodziewac cielenia. 
    • Przez Mateusz2121
      Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć ile sztuk bydła opasowego bym dał rade utrzymać na 15 ha ornego i ok 15 ha łąk 9 ha to ziemia kl 3 a reszta 4 i 5 co do łąk są to łąki 2 kośne prosze o szybką odpowiedz !