marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Mikruss    536

Sołtys właśnie kto bo jak bym dostał tyle to sprzedam wcześniej jakieś sztuki niż czekać do grudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barttt    13

łuków 20 groszy na byku do góry i 30 groszy na krowach w górę

to jakie są ceny za kl O w Lukowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

soltys48 kto ci tyle proponuje ??

K.Brzegowy

a właściwie gościu,który organizuje dla niego bydło-zawsze tak było,że jak on powie cenę potem taka jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sprzedana jałówka 540 kg 6,2 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qatro44    3

Dziś sprzedana krowa czarno-biała nie hf,790kg na wadze
zrzutka -8%, cena 5,50zł z vatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Czerwone mięso rakotwórcze zaraz po papierosach przecież to jakiś idiota chciał zabłysnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta pewnie tak samo szkodliwe jest jak paczka fajek dziennie.

grilowanym mięsem jak często się opychasz.

kilka lat temu człowiek jak złapał mamuta to go grilował i jadł raka nie było ^^ . Chyba jednak to nie jest tak z tym mięsem dokońca.  Za chwile powietrze będzie nam szkodzić bo palimy w piecach chodójemy za dużo bydła itd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo w ogóle , to całe życie jest szkodliwe , bo co by nie zrobić to i tak w końcu się umiera B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Panowie z tym mięsem to wydaje mi się tylko propaganda żeby ceny poleciały. Nie ma ktoś info jak długo takie ceny mają się utrzymać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ta pewnie tak samo szkodliwe jest jak paczka fajek dziennie.

grilowanym mięsem jak często się opychasz.

kilka lat temu człowiek jak złapał mamuta to go grilował i jadł raka nie było ^^ . Chyba jednak to nie jest tak z tym mięsem dokońca.  Za chwile powietrze będzie nam szkodzić bo palimy w piecach chodójemy za dużo bydła itd.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ok 2 msc przed tym jak ogłosili, że mięso powoduje raka oglądałem program o mięsie. Próbowali dowieść,że to tłuszcz z czerwonego mięsa powoduje raka i choroby układu krążenia. Co się okazało tłuszcz nie powoduje takich chorób jakby się zdawało. Doszli po badaniach do wniosku, że to l-karnityna będąca w czerwonym mięsie łączy się z jakimś związkiem wytwarzającym się w czasie obróbki termicznej i ona powoduje choroby i raka. Dla mnie to i tak bzdury, bo ile trzeba pożreć tego mięsa, by od razu zachorować. To pewnie te wszystkie wędliny i kiełbasy nafaszerowane chemią i wypełniaczami są zdrowsze? Przeczytajcie skład pierwszej z brzegu to się jeść odechciewa.
Koledzy ile mógłbym zarządać za byczka ok 300 kg rasa100% MO z dobrym pochodzeniem, gdyby ktoś chciał do krycia krów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

Za takie do 300 kg do dalszego chowu simentali dawali nam 10zł/kg. A ile teraz można dostac za takiego byka powyżej 30 miesięcy waga około 800kg ?

Edytowano przez Slaszmh9014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/zagranica/zyski-wysokich-lotow/22477825

No i już mamy odpowiedź na pytanie dlaczego czerwone mięso jest rakotwórcze? bo drób jest tani.

Trzeba zrobić nagonkę na czerwone mięso to ludzie przestawią się na kurczaki.

Tylko dlaczego cicho jest o tych kurczakach faszerowanych antybiotykami czy tam hormonami wzrostu?

W USA jedzą na potęgę chickena i jak wyglądają? chłopcom rosną piersi. i połowa amerykanów kupuje ubrania w rozmiarze XXXL.. Ale to czerwone mięso jest złe..

Każdy niech je to co mu smakuje i na co ma ochotę. I niech każdy ma swój rozum i nie ulega propagandzie TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

 Ja za odsadki LM w czystej rasie , pod oceną , waga ok 300 kg.  nie schodzę poniżej 12 zł i jeszcze nigdy nie było tak by nie było kupca , czasami wystarczy poczekać .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk102102    0

Moim zdaniem przy takich sztukach do 300 kg nie powinno być skitki,przecież to na rzeź nie idzie.Ale to wszystko kwestia dogadania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slaszmh9014    0

5% u mnie . Tak za rasowego LM 12 zł to standardowa cena niektórzy krzyczą 13zł. Za SM ciężko o taką cene ale w tym roku zaobserwowałem ogolny spadek zainteresowania takimi byczkami. Pewnie kwestia tej suszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

soltys48  sprzedales po tej cenie ?? czy sie wstrzymales ??

Moje sztuki nie są w tej chwili na sprzedaż czekam do lutego/marca podobnie jak z pszenicą bo szykuje mi sikę spory zakup ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

300kgx12,a póżniej za rok z kawałkiem 700kgx8zł i jaki w tym zarobek oprócz obornika

 Wszystko co sprzedaje idzie do dalszej  hodowli i tak byczki do krycia , przeważnie do stada towarowego ale i też do czystej hodowli a jałówki na mamki , te ostatnie przeważnie na gospodarstwa dużo obszarowe po to by mogli jakoś to zagospodarować do dopłat 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

sprzedane 2 HF ładnej budowy po 750kg wiek 22 miesiące, cena 7,30 brutto 6% skitki, woj łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj