marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

kabus55    55

W mojej okolicy już co najmniej kilku rolników przestało odstawiać do nich byki bezpośrednio, gdy za byka dostali mniej niż płacili za cielaka, dlatego śmieszą mnie trochę posty niektórych użytkowników piszących o tym, żeby sprzedawać tylko na WBC, wystarczy że raz zakład mięsny nas oszuka i traci się całą nadwyżkę którą osiągnęliśmy do tej pory dzięki sprzedaży bezpośrednio do zakładu, a nie przez pośrednika. Mój znajomy, który sprzedaje rocznie ok 25 sztuk bydła i na sprzedaży do sokołowa przejechał się już dobrych kilka lat temu, gdy sprzedał im bodajże 2 krowy i otrzymał za nie tyle żeby kupić paczkę cukierków :wacko: , powiedział że już nigdy w życiu tego nie zrobi, bo jak sprzedaje na wagę żywą to rachunek jest prosty i jak cena albo waga nie pasuje to zawsze może się wycofać, ale wie na czym stoi, a jak odda na WBC to jest na całkowitej łasce zakładu mięsnego, który może zrobić co mu się podoba i rolnik nie ma na to praktycznie wpływu. Kilku jest też takich, którzy do sokołowa oddział w Kole sprzedawali byki kilka lat i nie mogli się tego nachwalić, ale o dziwo obecnie sprzedają na wagę żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja na wbc sprzedałem raz i nigdy więcej tego niezrobie jak mnie ktoś namawia na sprzedaż na wbc bo wyjdę lepiej to dokłada do żywej albo but i wypad z podwórka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajny    4

jak było w programie jakaś znana firma na rynku.może ktoś rozpozna samochód lub już wie.

http://vod.tvp.pl/audycje/publicystyka/sprawa-dla-reportera/wideo/29102015/22040429

powinni podać firmę..............

 

ciężko ocenić sytuację jeśli jest tak mało szczegółów z autopsji wiem że niestety najbardziej się pewnie cieszył ten co odsadki sprzedał, bydło widoczne w materiale niestety nie jest jakieś super, znam już podobne przypadki tyle że na mniejszą skale... podejżewam że tutaj po prostu zabraklo doświadczenia rolników w hodowli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

to srednio ci wyszlo

Czy ja wiem na każdej sztuce 100zł więcej mi wyszło niż za żywą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

pisze sredno bo przy tej wadze powinno wyjsc co najmniej 200zl wiecej na jednej sztuce,ale za te 200zl wiecej  tez juz cos kupi.

 

dobrze ze nie dales sie zgnoic handlarzykowi. i nie dales zywca 

moja uwaga panowie

widze ze niektorzy koledzy lubia byc gnojeni taki kolega KABUS 55 pisz glupoty  o oddawaniu na cieplo  jak dziecko male tzn albo sam jest handlarzem i sika w majtki ze strachu zeby chlopy nie oddawali na wbc bo bedzie bezrobotny ,albo lubi byc gnojony i szmacony ..przez handlarzykow.nie wiem jak jest sa te 2 opcje.

 

ja powiem tak mi na wbc zawsze wychodzi lepiej.i jak widac nie tylko mi po 2 w duzych ubojniach nie ma mozliwosci podmiany .  ZDROWIA chlopy

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Masz rację uwielbiam być gnojony i szmacony. Po co piszesz takie bzdury skoro mnie nie znasz? Ja tylko napisałem jak sytuacja wygląda w mojej okolicy, nie musisz mi wierzyć tak samo jak nikt nie musi wierzyć tobie, jednak dramat tych ludzi jest niejako potwierdzeniem tego co napisałem, ponieważ myślę że oni także nie po raz pierwszy sprzedawali na WBC. Powtórzę tylko że są w mojej okolicy osoby które sprzedawały do Sokołowa w Kole na WBC i były tym tak samo zachwycone jak ty, jednak w pewnym momencie wychodziły na tym na tyle źle, że zaczęły sprzedawać na żywą. Najlepszym przykładem jest jeden z najbogatszych gospodarzy w okolicy, który wiem, że liczyć potrafi świetnie, a mimo to przerzucił się ze sprzedaży bezpośrednio do zakładu na sprzedaż do pośrednika. są też oczywiście tacy, którzy od kilkunastu lat sprzedają na WBC i nie narzekają.  Następnym razem zastanów się co piszesz bo zauważ, że ja nie obrażam i nie namawiam nikogo do sprzedaży w ten czy w inny sposób, uważam że każdy umie liczyć i robi tak jak mu pasuje, ty natomiast zachowujesz się jak gimbazjalista, który myśli, że pozjadał wszystkie rozumy i tylko on ma rację. A wracając jeszcze do szmacenia to jedź do tych ludzi, którym sokołów zacisnął pętle na szyi i powiedz im, że dobrze zrobili nie dając się zeszmacić pośrednikowi, bo lepiej stracić 100 tys. niż dać zarobić handlarzowi :wacko: taka wycieczka mogłaby się dla cienie źle skończyć. Chyba jednak lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

sprzedaje i na żywca i na WBC LUBIE ryzyko ale jesli kupujacy daje mi dobra cene w żywcu to nie kombinuje na WBC W ubiegłym tygodniu sprzedalem 3 jalowki mieszańce miesne na WBC przy zagwarantowanej cenie wagi żywej na 6.8zł przewoznik mowil ze za taki towar to max.6.5 zł Okazalo sie ze srednio wybily sie na 52 % miesa(były opasione) w kl.O,O,O+ ,czyli na WBC wyszlo by 800zł mniej 

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kubus 55 nie odnos tego do siebie .chodzi o wymiane doswiadczen.w koncu.

z tego co ja widze handlarze glownie zarabiaja na roznicy waga zywa a wbc.

JA na wbc nie stracilem jak dotad choc kiedys moze to miec miejsce Nie Daj Boze.

 

mariijusz to dziwne bo na opas odbijaja skite  i to nie mala a i tez codow nie dopasiesz.

Ale skoro tak mowisz to coz moze bywa i tak ,ale mi sie nie zdarzyło.

mariijusz kwestia po ile ci dali za kilo w wbc

 

sprzedaz zywej wagi ma tez plusy glownie szybko i prosto ale czy oplacalnie to juz roznie bywa

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

człowieku co TY wogóle piszesz 

bydło nie jest jakieś super ? tam pewnie były wszystkie sztuki na poziomie R i  pewnie  spora część U klasa 

takie byki nie wybijają się na poziomie 50 % chyba że wierzysz w cuda albo ślepo wierzysz zakładowi 

wybicie tych byków to założę się że było od poziomu 56% w górę. 

sprzedawałem byki na wbc do OSI i powiem tyle nawet hf  umnie  miały wybicia od 52-55 % wiec 50 % wybicie od czystorasowego Limuze  to jakaś bajka chyba

w dodatku przy takiej partii  jednorazowej  spokojnie możesz się targować o wyższą cene 

i tak zabrakło doświadczenia rolników pewnie podczas podpisywania umowy. Tylko chyba zdecydowanie lepiej wyszliby sprzedajac je na żywą  komuś innnemu i po zapłaceniu kary nawet pewnie by coś jeszcze zostało .

 

ciężko ocenić sytuację jeśli jest tak mało szczegółów z autopsji wiem że niestety najbardziej się pewnie cieszył ten co odsadki sprzedał, bydło widoczne w materiale niestety nie jest jakieś super, znam już podobne przypadki tyle że na mniejszą skale... podejżewam że tutaj po prostu zabraklo doświadczenia rolników w hodowli...

 

człowieku co TY wogóle piszesz 

bydło nie jest jakieś super ? tam pewnie były wszystkie sztuki na poziomie R i  pewnie  spora część U klasa 

takie byki nie wybijają się na poziomie 50 % chyba że wierzysz w cuda albo ślepo wierzysz zakładowi 

wybicie tych byków to założę się że było od poziomu 56% w górę. 

sprzedawałem byki na wbc do OSI i powiem tyle nawet hf  umnie  miały wybicia od 52-55 % wiec 50 % wybicie od czystorasowego Limuze  to jakaś bajka chyba

w dodatku przy takiej partii  jednorazowej  spokojnie możesz się targować o wyższą cene 

i co z tego ze miały przekroczone  24 miesiecy . Cena w zakładach spada wtedy o 30 groszy. A sprzedając na żywą dla pośrednika to nie robi zwykle różnicy chyba że chce zbić cene. Dopiero przy 30 miesiącach coś mogą kręcić nosem a i przy sporej ilosci z doświadczenia można powiedzieć że przymkną oko 

i tak zabrakło doświadczenia rolników pewnie podczas podpisywania umowy. Tylko chyba zdecydowanie lepiej wyszliby sprzedajac je na żywą  komuś innnemu i po zapłaceniu kary nawet pewnie by coś jeszcze zostało .

Edytowano przez adam87p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jak myślicie po co zakłady mięsne wprowadziły klasyfikację EUROP ? Bo chyba nie po to by więcej zapłacić i przy okazji dać pracę ludziom którzy dokonują oceny . Zgadzam się @ adam87p , hf  wybija się w granicach 52-54  a dobre mieszańce od 56 w z wyż , najlepszy byk LM jakiego sprzedałem  miał 68 % co jest rzadkością . Ze sprzedażą poubojową skończyłem gdy dla porównania sprzedałem jednego opasa  poubojowo a drugiego na wagę żywą , byki były identyczne bo od parki . Wyszło 160 zł na plus dla wagi żywej , nadmienię że sztukę na poubojowę zawoziłem sam ,  dowóz jest płatny czyli dochodzi ok 60-70 zł . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wyrok na mięso"

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/zagranica/wyrok-na-mieso/22462280

"esperci" stwierdzili, że czerwone mięso jest rakotwórcze...A może nie mięso tylko konserwanty??!! Kto tam pracuje i ciekawe ile dostaje za pisanie takich bzdur.

Chcą nas całkiem zniszczyć. Tylko patrzeć jak cena spadnie w dół. Najpierw świnie, potem mleko, teraz wołowina...Nic się nie opłaci.

Chcą żebyśmy jedli same warzywa i owoce? żeby odbudować rynek warzywnictwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

To są totalne bzdury .Tylko i wyłącznie to jest gra o kasę  ,żeby producenta w du,,ę walić ,a samemu się rozbijać mercedesami etc .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

 

Wczoraj sprzedane:

                                                         

     Rasa         Waga żywa w gospodarstwie           Klasa Euro                 WBC                     Cena za kg netto 

       CH 50%   938                                                      U+3-                     548.7                                 13.4
       LM 50%   810                                                      U-3+                     456.7                                 13.3
       SM 50%   764                                                      R+3-                     404.9                                 13.1
       SM 50%   851                                                      R=3=                    480.2                                 13.0
       SM 50%   805                                                      R+2=                    454.6                                 13.1

 

w jakim były wieku i gdzie sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam87p    23

dzis dostałem rozliczenie za byki

i takie 2 przykładowe na których widać duża różnice

hf i mieszaniec mięsny

 

                                waga w gospodarstwie          waga na zakładzie              klasa       WBC          

hf                                        680                                         660                            R             380

mieszaniec                         605                                          560                            R              330

 

ceny na żywą jaką mogłem dostać  to 7.2 za hfa i 8 za mieszańca a  poszły po 13 na WBC ( ceny brutto )

 

a Wrona to się chyba musiał z cenna pomylić a jeśli nie to niech poda jaki zakład brał  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

od 18 do 21 miesięcy ( i nie piszcie że bzdury wypisuje bo takie żywienie sporo kosztuje ale efekty rekompensują te wydatki)

zakład z Pniew ABP 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19685

CZyżby jakiś ruch się zaczął? Propozycja na dziś dobry mieszaniec 8, hf do 7,4 netto!!!

pólnocna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

dzis dostałem rozliczenie za byki

i takie 2 przykładowe na których widać duża różnice

hf i mieszaniec mięsny

 

                                waga w gospodarstwie          waga na zakładzie              klasa       WBC          

hf                                        680                                         660                            R             380

mieszaniec                         605                                          560                            R              330

 

ceny na żywą jaką mogłem dostać  to 7.2 za hfa i 8 za mieszańca a  poszły po 13 na WBC ( ceny brutto )

 

a Wrona to się chyba musiał z cenna pomylić a jeśli nie to niech poda jaki zakład brał   ;)

 

 

widac jak na dloni ze handlarze na skitce zarabiaja bez skitki wychodzi prawie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

"Wyrok na mięso"

http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/zagranica/wyrok-na-mieso/22462280

"esperci" stwierdzili, że czerwone mięso jest rakotwórcze...A może nie mięso tylko konserwanty??!! Kto tam pracuje i ciekawe ile dostaje za pisanie takich bzdur.

Chcą nas całkiem zniszczyć. Tylko patrzeć jak cena spadnie w dół. Najpierw świnie, potem mleko, teraz wołowina...Nic się nie opłaci.

Chcą żebyśmy jedli same warzywa i owoce? żeby odbudować rynek warzywnictwa?

kolego u nas jest jeden warzywniak,jak byś zjadł to byś w ciemności świecił.tyle tego daje.

chcą wykończyć polskie rolnictwo,

zachód nas wykończy................................zaczyna się znowu od WŁOCH....

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

My to wiemy ale miastowi są podatni na wszelką medialną  propagandę .

Edytowano przez andrzej612b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj