marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

bluecows1    41

w moich stronach 7,5 maksymalnie za byki

krowy 5, jałówki płacą do 7

 

 

mam pytanie

ile chodzą jałówki odsadki ras mięsnych , tak około 250 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

 

 

mam pytanie

ile chodzą jałówki odsadki ras mięsnych , tak około 250 kg ?

ja po 10zl / kg wystawilem ale małe zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Sprzedane w czwartek 10szt czarno-białe po 7,5 brutto, kolor po 8,00 brutto, ważone na mojej wadze, 600- 760kg okolice Makowa Maz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

byki sprzedane jakiś czas temu koło 10dni ale faktura przyszła dzisiaj

 

Sprzedane do ABP Pniewy

waga po ubiciu i cena niestety nie podali wagi żywej i klasy w jakiej się wybił 5 sztuk ważyło średnio 874kg co daje 4370kg w sumie

 

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

 

w sumie jestem zadowolony tylko ten jeden mi zaniżył ale za małego chorował więc jestem zadowolony :)

pierwszy raz sprzedawałem na WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprzedane dzisiaj do Łuniewskich:

mm waga660kg cena7.40

rw   waga690kg cena7.10

mm waga725kg cena7.40

simental waga805kg cena7.50

Wagi brutto ceny netto.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc tak odbiór Łuniewscy.
Krowa HF na żywo dawali 3,3zł a za jałówke mieszańca 6,4zł bez negocjacji. Ale poszły jednak poubojowo krowa 7,8zł a jałówka 11,60zł. Ceny netto. Wbc ogólnie wyszło +500zł jak policzyłem.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

@Rolnik_Kujawy - ten kabanos to ten góral co się ostatnio kręci po okolicy?

Edytowano przez donweter1989

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3019

nie to orawianin taki goral slowacki z jablonki, u nas duzo kupuja i sprzedaja ale hodowla pada i jada w polske. na wadze nie oszukuja gdy sprzedaja mieso-na wlasne oczy widzialem ze waga pojemnikow zawsze sie zgadza, jak jest gdy kupuja to nie wiem, nigdy z nimi nie handlowalem bydlem bez posrednika-biora stare krowy i tluste jalowki.

dzisiaj sprzedalem buhaja sm + chyba limuzyna,ponad 350 kg na wbc-13,3 brutto 


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

byki sprzedane jakiś czas temu koło 10dni ale faktura przyszła dzisiaj

 

Sprzedane do ABP Pniewy

waga po ubiciu i cena niestety nie podali wagi żywej i klasy w jakiej się wybił 5 sztuk ważyło średnio 874kg co daje 4370kg w sumie

 

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

 

w sumie jestem zadowolony tylko ten jeden mi zaniżył ale za małego chorował więc jestem zadowolony :)

pierwszy raz sprzedawałem na WBC

widać sztuki były konkretne więc według mnie mogli trochę dać więcej za kilogram. W jakim były wieku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

byki sprzedane jakiś czas temu koło 10dni ale faktura przyszła dzisiaj

 

Sprzedane do ABP Pniewy

waga po ubiciu i cena niestety nie podali wagi żywej i klasy w jakiej się wybił 5 sztuk ważyło średnio 874kg co daje 4370kg w sumie

 

437,1kg  12.80zl

517,1      13,00zł

399,4      12.50zł

493,1      12.90zł

492,3      12.90zł

 

w sumie jestem zadowolony tylko ten jeden mi zaniżył ale za małego chorował więc jestem zadowolony :)

pierwszy raz sprzedawałem na WBC

Po cenach to widać że nie były za mocne te sztuki albo i ( a raczej na pewno) cenę  obniżyli za wielkość półtusz lub też za wiek byków jak miały ponad 24 miesiące. jednym słowem rolnika z każdej strony w dupe leją żeby dobrze nie zapłacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Dziś poszły trzy byki około 600 kg po 6,80.  Waga brutto, cena netto. Dwa HF i jeden HO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj