marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

sprzedane 5 szt 3500 kg brutto za 7netto.

2 mm 3ho  

na dzień dobry proponowali 6,6 netto 

Edytowano przez piotr123456789

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kazik1234    2

mam kilka byczkow wszystkie miesniaki,  towar bardzo dobry waga powyzej 800kg. Zastanawiam sie czy sprzedawac juz czy zdrozeja?

Na dzis licze ze 8zł netto powinni zaplacic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Sprzedawałem do zakładów do Łukowa i tak mi  liczyli. Do 28 miesięcy jako jałówki  nawet po wycieleniu . a 3szt poszły do stoczka łukowskiego miały po 31 mies i tez policzyli jako młode bydło a nie krowy. A były po wycieleniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

"jałówka- samica bydła domowego w wieku powyżej 6 miesięcy, przed pierwszym wycieleniem, czyli do wieku 18–24 miesięcy."

Jeśli sprzedajecie jałówkę po wycieleniu w wieku 30 miesięcy (czyli krowę) po cenie jałówki no to gratuluję. U mnie takie coś nie przechodzi.

 

W zakładzie to nie ma znaczenia. Możesz sprzedawać np. tzw. "razówki", czyli jałówkę zacielasz, wcześniej niż normalnie, po wycieleniu trzymasz 2-3 miesiące cielaka i sprzedajesz 2 w wieku ok. 28 miesięcy po cenie jałówki. Zakład sprawdza kościec itd., nie interesują ich formułki. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tajwan1986    113

no dobra jaki w tym jest interes trzymać jałowke do 30 miesiecy.ile na tym zarobicie a ile dołożycie.przeciez w wieku ok 20-22 miesiecy ma te 550-600 kg i duzo wieksza nie urosnie a pozniej to jest puste trzymanie bo wiecej zje niż urośnie, chyba że na oborniku wam zależy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Tu nie chodzi  o  interes  tylko jak  się  bidulka nie zacieli- to  jesteś  w  plecy  podwójnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

no dobra jaki w tym jest interes trzymać jałowke do 30 miesiecy.ile na tym zarobicie a ile dołożycie.przeciez w wieku ok 20-22 miesiecy ma te 550-600 kg i duzo wieksza nie urosnie a pozniej to jest puste trzymanie bo wiecej zje niż urośnie, chyba że na oborniku wam zależy

w moim przypadku jeśli to jest jałówka mięsna to najbardziej mi zależy na cielaku, a jałówka stoi tylko kilka miesięcy dłużej i bierze takie same pieniądze jakie by wzięła w wieku 22-24 miesięcy gdyby nie była cielna  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

za 5 sztuk bydła proponuje mi gościu 12,50 i mówił że lepsze sztuki powinny o 40gr lepiej dać. Twierdzi że wybiją się na pewno powyżej 52%

 

ile to wyjdzie gdybym sprzedawał na wagę żywą??  mają około 26-27miesięcy u mnie skitki jest 7% i wagowo mają ponad 850kg

 

a i jeszcze jedno pytanie czy sprzedając na WBC przed sprzedażą lepiej jest nie karmić zwierząt?? tak jak to się robi przy sprzedaży na żywą?? :D

 

Edytowano przez mat22889

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaska    10

tylko jak juz sprzedajesz na wbc to do rzezni. niech Ci do glowy nie przyjdzie sprzedac na wbc handlarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Dzwonił do mnie kupiec który zawsze odbiera ode mnie byki lm czyste na grecje i mówi że mają tam i we włoszech jakąś chorobę bydła i nie wolno do nich wwozić. Pomyślałem że chce zbić cenę bo daje 9 brutto ale coś musi być na rzeczy bo inni klijenci z tego co się dowiadywałem też nic nie kupują. Facet powiedział że musi od hodowców odebrać ale nic na tym nie zarobi. Aż mi go szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paaatryk    5

Ostatnio gdzieś czytałem, że w Austrii wystąpiła w paru gospodarstwach choroba niebieskich języków u bydła.... właśnie we Włoszech też coś teraz wykryli, ale  nie wiem co to za choroba, chyba coś z zapaleniem skóry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

klasa O 5 sztuk po 13 netto wybice pokolei. MO zywa 670kg WBC 371 HF/MO żywa 670 WBC 352 MM zywa 570 WBC 298 HF zywa 570 WBC 300 LM/HF żywa 600 WBC 330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzisiaj sprzedałem dwa  byczki i jałówkę

Byczek waga żywa  880 kg po 8 zł brutto

Byczek waga żywa  790 po 7,60 zł brutto

Jałówka waga żywa 650 po 7,2 zł brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

klasa O 5 sztuk po 13 netto wybice pokolei. MO zywa 670kg WBC 371 HF/MO żywa 670 WBC 352 MM zywa 570 WBC 298 HF zywa 570 WBC 300 LM/HF żywa 600 WBC 330

 

HF lepsze wybicie od MM przy tej samej wadze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Sprzedane we wtorek do agrostaru Jedlanka 3 sztuki ważone we Włodawie-709kg-8zł,705 i 685 kg po 7,80.Byki mieszańce w miarę ładne,skitka 6%.Cena i waga brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

co myslisz o firmie agrostar ? 

jak z płatnosciami ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj