marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

przemek28_28    2095

. U mnie w okolicy gościu z małej masarni co zatrudniał 3 osoby teraz ma 100 pracownikow kilkanaście aut co rozwozi mięso po jego sklepach i innych odbiorcach a za świnki płaci 3,7-4 zł netto i ciagle dokłada do biznesu jak twierdzi. A córce wybudował taka chatę ze w głowie sie nie mieści i teraz jeszcze zachciało mu sie gospodarstwa i skupuje każdy kawałek ziemi chcesz? 50 za ha? Da. Chcesz 80 czy 100 tez da. I to wszystko z biedy, a raczej z naszej biedy bo jak mówi stare przysłowie ,, od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Dalej głosujcie na wybawców rolnictwa z PSL i samoobrony to tak bedzie. Gdyby każdy mógł sprzedać z gospodarstwa mieso i kiełbasę to od razu by się nauczyli lepiej płacić za żywiec. A tak wiedzą że musisz byka/świnie za bezcen oddać bo do lasu nie wypuścisz przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

to może byś sie ożenił z córką albo sprzedaj mu z 10 ha będziesz milionerem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piterek91    0

Witam. w piątek sprzedane 2 ładne mieszańce, 22 i 25mies. po 7.5 i 7.7zł brutto  waga 740 i 870kg brutto strączka 8% odbiorca Jarosław Pawlonka.woj.Mazowieckie. Za lm proponowane 8.5brutto.

Edytowano przez Piterek91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1m    2

Ja jeszcze o strączce. Czy nie dałoby się tego ujednolicić tak aby w całym kraju było jednakowo, a nie tak że niektórzy mówią o 5% a inni  - w tym także ja 8%?

Czy nie powinien tego regulować jakiś przepis?

 

pozdrawiam

 

Edytowano przez slawek1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Przepisy  są  po  to żeby  je  umiejętnie  omijać ,  tworzenie  nowych  to  tylko biurokracja .

Po prostu  nie trzeba sie  godzić  na  za  dużą  skitkę ,  ja  daję  6 - 7 % , na  mniej żaden  handlarz  nie  przystał u mnie ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Daniel, nie dało się więcej wytargować za te sztuki? Te 7,70 + VAT np skoro to mięsne i w takiej wadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

Wczoraj sprzedane:

                                                         

     Rasa         Waga żywa w gospodarstwie           Klasa Euro                 WBC                     Cena za kg netto 

       CH 50%   938                                                      U+3-                     548.7                                 13.4
       LM 50%   810                                                      U-3+                     456.7                                 13.3
       SM 50%   764                                                      R+3-                     404.9                                 13.1
       SM 50%   851                                                      R=3=                    480.2                                 13.0
       SM 50%   805                                                      R+2=                    454.6                                 13.1
 
Edytowano przez wrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielC1524    0

Daniel, nie dało się więcej wytargować za te sztuki? Te 7,70 + VAT np skoro to mięsne i w takiej wagi

Niestety nie znałem nikogo innego kto by dawał więcej w mojej okolicy. Może kogoś polecisz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam. wszystkich. pytanko. Jaka jest obecnie cena za odsadki LM  w zależności od wagi takie do 300 i powyżej i takie do 250.  z góry dziekuje. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam wszystkich. dziś sprzedane 3 krowy . 680 i 690 w cenie 5,40 i jedna 620 w cenie 4,80. wagi i ceny brutto. zaznaczam że ta najsłabsza dość chudawa. odbiorca pośrednik okolice kosowa lackiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

Lamet Łuków- krowy w wadze 747kg, 714kg, 633kg (wbc 48%, 49%, 46%) cena wbc netto 10,20zł, 10,20zł, 9,60zł

Dwie pierwsze mieszańce, trzecia hf

Edytowano przez macin87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

witam

 

Jestem z północnej wlkp. mam na sprzedaż 5 sztuk bydła 4 z luzu i myślę że mają koło 850kg wiek koło 24-25miesięcy był u mnie od biernackiego i zaproponował 7 może 7,10zł/kg co nie jest za dobrą ceną rasa mm 2hf i jeden czarny bardzo ładnej budowy zresztą te mm też źle nie wyglądają :) ile mógł bym wołać za nie i może podali byście namiary kto odbiera z moich okolic bydło?? zawsze do biernackiego odstawiałem cena nie była nigdy zła a i kasa w terminie tylko ostatnio pierwszy raz pojechaliśmy na wage ogólną i chyba to zbiło cene za te byki teraz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

oglądaliście w czwartek sprawe dla reportera Jaworowicz ?

było o tym jak jakaś firma przekręciła rolnika na rozliczeniu poubojowym

wie ktoś co to za firma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj