marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

karrol    16

był u mnie dzisiaj przedstawiciel od Biernackiego i oto co proponuje byki hf 6.2-6.4 byki mieszance 6.7-6-8 byki mięsne 7 zl ceny netto a wga byka musi być 700kg netto a za za jalowke mm 6.5 waga netto musi być 600kg a mam do nich 30 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

biernacki bije codziennie po 1100-1200 szt i raczej nie ma problemu z kupnem, nawet w tamtym tygodniu cene obiżyli o 20 gr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

chlopaki mam pytanie okolice piły wyslodki moze ktos zalatwic                        tydzien temu sprzedawalem simentala odbiorca biernacki cena 7.7 880 kg skitka7         wczoraj pytalem sie o cene bo mam 3 sztuki mowił max 7.3 miesne        

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    187

Dziś pojechały 2 sztuki (Byk MM i jałówka MM) do Łukowa. Zobaczymy wkrótce jaki będzie wynik.

Jak kolego ci wyszło w łukowie. Jesteś zadowolony  .Ja w przyszłym tygodniu wioze na zakłady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Jak kolego ci wyszło w łukowie. Jesteś zadowolony  .Ja w przyszłym tygodniu wioze na zakłady

 

Po otrzymaniu wczoraj faktury jestem zadowolony, od okolicznych handlarzy na wagę żywą wyszło by dużo mniej bez wątpienia. A teraz szczegóły:

 

Byk - 401 kg , klasa R, 12.30 netto

Jałówka - 283 kg, też R, 11,80 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc1    2

Niestety nie wiem. Swojej wagi nie mam, a na rozliczeniu nie jest to uwzględnione. MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czyli  nie  wiesz  jakie  wybicie  i  co  za  tym idzie  nie  wiesz,  czy  naprawdę dobrze  na  tym  wyszłeś ...


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze oddaję do łókowa i jestem zadowoliny

 

właśnie przyszła faktura w czwartek

 

byk mo 730 kg-waga wbc 392 kg cena 12.80 netto

jałówka mo 600 kg -waga wbc 320 kg cena 11,70 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

patrykrolnik

czyli w przeliczeniu na żywo wyszło Tobie ,za byka 6,9 netto a za jałówke 6,2

cene dostałeś wysoką jak na takie słabe wyboje

 

 

u nas za byka bez zmian, 6 do 7 + wat

krowy 5+wat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzepo    32

słabsza sztuka 7,30 brutto, dwie lepsze 7,80 brutto woj. Lubelskie pow. hrubieszowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja zawsze oddaję do łókowa i jestem zadowoliny

 

właśnie przyszła faktura w czwartek

 

byk mo 730 kg-waga wbc 392 kg cena 12.80 netto

jałówka mo 600 kg -waga wbc 320 kg cena 11,70 netto

 

ten byk był w miare ładnej budowy??

 

na żywą za 730kg x 7,10 =5183 po tyle policzyłem dostał byś więcej o 100zł niż za

392kg x 12,80 = 5017

czy coś źle liczę tzn nie doliczam czegoś?? O.o

noi i może dostał byś więcej niż 7,10zł / kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Niestety nie wiem. Swojej wagi nie mam, a na rozliczeniu nie jest to uwzględnione. MM

wagę żywa możesz sprawdzić w ARiMR po numerze kolczyka powinni Ci podać wagę żywą na zakładzie oraz wagę WBC. Kilka Razy sprawdzałem nawet jak sprzedawane były handlarzowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten byk był w miare ładnej budowy??

 

na żywą za 730kg x 7,10 =5183 po tyle policzyłem dostał byś więcej o 100zł niż za

392kg x 12,80 = 5017

czy coś źle liczę tzn nie doliczam czegoś?? O.o

noi i może dostał byś więcej niż 7,10zł / kg

 

potrącenia kolego nie odliczyłeś. Teoretycznie lepiej wyszedł na WBC. Sam zastanawiam się nad taką sprzedażą ale wagę i tak chce kupić dla przeliczenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

no tak ale jak ten byk miał 730kg i mógł pójść po 7,30 lub więcej plus vat do tego trzeba doliczyć

każde 10gr za kg to 73zł więcej vatu jest chyba 8% a skitki 6-7%?? więc vatu nie liczmy i skitki też nie? czy się myle??

 

nie mówię że źle jest tak czy inaczej sprzedawać chce sam dla siebie żeby wiedzieć jak to przeliczyć wsio :)

 

 

aha i ja teraz jeżdrzę na wagę ogólną :) 10zł za każde ważenie więc płace 20zł ale wiem że dobrze zważone jest bydło :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki223    14

mat 22889 - od wagi brutto odejmujesz 7% i wtedy x cena i  potem x vat , więc wychodzi trochę mniej niż myślisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

ja zawsze oddaję do łókowa i jestem zadowoliny

 

właśnie przyszła faktura w czwartek

 

byk mo 730 kg-waga wbc 392 kg cena 12.80 netto

jałówka mo 600 kg -waga wbc 320 kg cena 11,70 netto

 

W jakiej klasie był ten byk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Wczoraj byłem u jednego gościa i przyjechali handlarze po krowę (po pierwszym cielęciu, nie zabiedzona z 600kg na oko miała) zaproponowali mu 4.50 i co najśmieszniejsze poubojowo jeszcze... normalnie ręce opadają jak chcą chlopa na każdym kroku doić... na szczęście facet sie niie dał zrobić i kazał im szybciutko wy....jeżdżac z podwórka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

na takich to tylko bata........handlarze maja cikac ze strachu wjezdzajac na podworko inaczej dochodzi do takich sytuacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj