marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

DRIPOL    44

Panowie, co o tym myslicie? Przyjechal samochod, umowilismy sie po 7 netto, zwazylismy byka (26 miesiecy) 1025 kg no i powiedzieli ze jest za ciezk i policza jako krowe po 6 netto. Wiec sie rozmyslilem ze sprzedazy. I co teraz z tym bykiem zrobic?

 

Ile lat kupuje to takiego dużego jeszcze nie widziałem byka , a ten wiek to prawdziwy czy z paszportu i co to za rasa że w takim wieku osiągnoł taką wagę? Z takiego byka to ąntrykot jak wiaderko  :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

Ile lat kupuje to takiego dużego jeszcze nie widziałem byka , a ten wiek to prawdziwy czy z paszportu i co to za rasa że w takim wieku osiągnoł taką wagę? Z takiego byka to ąntrykot jak wiaderko  :D

tonowe byki to specjalność sąsiada-w każdym rzucie  co najmniej 1-2 mają ponad 1000kg i to w wieku do 30 miesięcy

widziałem u niego byka SM który ważył 1300 kg a jego matka szła z nim na rzeź w wadze lekko ponad 1400 kg!!!!!!!

Mój rekord-nie rekord to 1050kg brutto w 28 miesięcy-byk 75% CH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grzegorzu kto u nas tak płaci jeśli to nie tajemnica?

 

Na pw wyślę Ci dane. We wtorki kupuje u mnie w okolicy. Również we wtorki jest w innej miejscowości skup i tam podobno za bardzo ładnego Hf-a można dostać nawet 8 zł. Tam skupuje firma Adek.

Edytowano przez grzegorz2000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareknh    40

@DRIPOL wiek raczej prawdziwy, bo byl to kupowany cielak kilka dni po wycieleniu. Co do rasy to ciezko okreslic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

Na pw wyślę Ci dane. We wtorki kupuje u mnie w okolicy. Również we wtorki jest w innej miejscowości skup i tam podobno za bardzo ładnego Hf-a można dostać nawet 8 zł. Tam skupuje firma Adek.

tyle płaci za HF,to ile zapłaci za mięsnego.zejdźmy na ziemię,bez przesady

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19547

krowa sm w wadze 1400 śmiech na sali :-D

Pisząc SM miałem na myśli mieszaniec z SM i może to śmiech ale prawdziwe co prawda przy ważeniu nie byłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Ile mógłbym dostać za byczka MM???woj.dolnośląskie,wielkopolskie.

I kto najlepiej płaci?

ZM Kobylin oferuje 7.20+vat na żywą i 12.90 poubojowo.(czy lepiej jakby poszedł na żywą czy poubojowo)?

Biernacki około 7zł+vat.

Czy ktoś może dać więcej???

Słyszałem że zakłady mięsne Chrościna dobrze płacą ale nie dzwoniłem tam jeszcze,bo nie mam tam tel.

zdj.byka http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/39e05628ddf7be3f.html

 

 

Edytowano przez Tomek1215

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

znajomy sprzedał w tygodniu byczka MM [po angusie] w wadze 505kg po 7zł netto i jakąś jałówkę coś jak HO 460kg po 5.90 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JPH2    25

Z boku fajnie wygląda ale wazny jest tył - wygląd szynek tj zadu, bo to decyduje o cenie.Miałam kiedyś byka ,z boku cudo a z tyłu jak by go kto z prasy wyciągnął :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzyszok92    2

jaka cena byka 750kg w Świętokrzyskim? propozycja 8 zł/kg netto, czy to dobra cena? Byk piękny cały czarny "dwu-pośladkowy" jak to powiedział kupiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tylko sprzedawać.u nas cena nie realna...

jakie ceny w łódzkim.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

jaka cena byka 750kg w Świętokrzyskim? propozycja 8 zł/kg netto, czy to dobra cena? Byk piękny cały czarny "dwu-pośladkowy" jak to powiedział kupiec.

 

kowalczyk ci tyle proponuje???

8 bruto to daja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HF 710kg po 6,60 netto

MM 720kg po 7.20 netto

ale już gadają ze cena idzie w dół  

Edytowano przez Przem21_2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Witam Panowie, Ja z małym  pytankiem ile wołac za 14 sztuk mięsnych byczków 500 kg (16-17 miesiecy) na ubój. byczki łądne. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

25 czerwca poszly 4 miesne bysie od 694 do 756kg 6 % na straczke cena 7.8 z vat jałówki 3 szt od 498kg do 567kg  taka sama straczka 7,2 z vat . woj łodzkie kupiec z okolic zdunskiej woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Dzisiaj sprzedana Partia   Byczków Waga  od 830  - 998   Cena   7,40 - 7,80 + wat  Cena gwarantowana +  Premia za wybicie ( Premia wyniosła 20gr)

Edytowano przez marekfarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

25 czerwca poszly 4 miesne bysie od 694 do 756kg 6 % na straczke cena 7.8 z vat jałówki 3 szt od 498kg do 567kg  taka sama straczka 7,2 z vat . woj łodzkie kupiec z okolic zdunskiej woli

 

nie wiem czemu ale nie moge ci wyslac wiadomosci wiec pytam..maciejczyki brali???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj