marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

artur125    1327
Napisano (edytowany)

jak by była cena minimalna to nagle wszyscy by byki trzymali, moim zdaniem nie potrzebne są dopłaty do bydła.Było dobrze to żeby "polepszyc" dopłaty dali :lol: Przecież można było te pieniądze dac hodowcą trzody, to nie bo byki trza udupic

 

A co do ceny w poniedziałek brat sprzedał mieszańca po 7,2zł a hf po 6,6zł strączka 5% a waga coś około 650kg(dokładnie nie pamiętam) cena brutto(czyli z vat-em)

Edytowano przez artur125
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2
Napisano (edytowany)

Dzisiaj sprzedane  najstarszy 17 miesięcy 638kg po 8 zł z vat(7%) MM po sztucznym simentalu mlecznym zartbieter

najmłodszy 15 miesięcy 530 kg po 7,50 z vat(7%) HO po własnym byku, a wszystkich było 7 sztuk


Ale szczerze mówiąc pamiętam jeszcze jak byki były po 4-4,30zł fakt faktem że cenny nawozów i środków ochrony roślin też nie były takie wysokie jak teraz :/

Edytowano przez Pchela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767
Napisano (edytowany)

Po ile cenić?

 

Mam ofertę po 8.30 brutto ale liczę na 8.50zł

Edytowano przez karolr2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A to dobre, jak to zrobiłeś że to nie wycieka poza okólnik?

Musisz chyba dolewać wody, u mnie miały też błoto ale nie aż takie rzadkie,  dobrze cenisz byki ładne, morze ktoś zapłaci ile żądasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

U sąsiada ogier chodził w takim bajorze. Zobaczyła to jakaś letniczka i policja od razu z obrońcami praw zwierząt u niego na podwórku była. Na drugi dzień ogier chodził po suchutkim wybiegu.

Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym to miał propozycję za hf-y 6,5 netto. Na razie się wstrzymuje ze sprzedażą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 sztuk do łuniewiskich,3 hf,5sm,1lmxhf  i 1chxhf. Cena 7.25, 6% na okarmienie, byki z luzu, dwa hf zaniżyły trochę cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Zapewne  z powodu  deszczu ... ale  chwalić  się  tym publicznie  to  niezbyt  rozsądne .  jakiś donos i kupa kłopotów 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    14

dzisiaj sprzedane 2 byki: hf-czerwony 730kg i hfxangus 770kg po 7,30 plus VAT. Za samego angusa chcieli dac 7,50 ale za hfa wtedy 7 zl. Odbieral Biernacki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

A to dobre, jak to zrobiłeś że to nie wycieka poza okólnik?

Musisz chyba dolewać wody, u mnie miały też błoto ale nie aż takie rzadkie,  dobrze cenisz byki ładne, morze ktoś zapłaci ile żądasz.

 

Piotrek z nieba dolewa już od kilku dni. Już niedługo odjadą i zaleje beton bo teraz nie ma jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

ja sprzedaje juz pare lat i nigdy nie mialem problemu z biernackim mija 2 tygodnie i pieniadze na koncie nie kiedy spozniaja sie 2 dni ale zawsze jest kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

czy biernacki jest wypłacalny ??

 

Wypłacalny jest ale nigdy nie oddawaj im na termin, jest kasa na koncie ładujecie byki po rozliczeniu oddajesz im nadwyżkę kasy co tobie wpłacili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Sprzedawal ktos moze ostatnio do Kowalczyka, jak cena za ladnego miesnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

6.8 mm u kowalczyka

 


mięsne 7 netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Dzieki kolego. Slabe te ceny cos...... zawsze dobrze placil a teraz posrednicy wiecej placa, nawet ci co waza byki gdzie sie chce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pchela    2

Czemu takie młodę niestety kiszonka się skończyła i miejsca brak :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

za taką małą jałówke to pewnie nie dużo bo mała waga mięsa będzie,

w moich stronach cena za byki w tym tygodniu 20gr do góry,max 7,2 netto

krowy ładne 5,7

łódzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj