marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Mikruss    536

u mnie waga brutto, cena netto

Dokładnie jak czytam niektórych przyrosry to sie zastanawiam co ja robie, bo u mnie hf średnio ma 1 kg na dobę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3488
Napisano (edytowany)

Kiszonka z kukurydzy, trochę liści z buraków i dużo wysłodków buraczanych plus sianokiszonka do woli

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelek7    1

sprzedana krowa: waga na zakładzie 590kg,

wybicie 48%, cena 10zł+vat,

OSI POLAND FOODWORKS(morliny)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
orzel7    0

lubelskie, po przeliczeniu z poubojowej na żywą 7,40 MM-y a HF-y 7-7,2 brutto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudzinski-m    1

Witam. W związku  z wprowadzeniem programu BQS (Beef Quality Standard),  który  oznacza najwyższej jakości wołowinę, pozyskiwaną z mięsnych ras bydła, selekcjonowaną i poddawaną procesowi dojrzewania. Firma OSI Poland FoodWorks proponuje bardzo atrakcyjne  ceny za bydło (byki,jałówki) w klasach R ,U,E o otłuszczeniu 2,3 w wieku do 24 miesięcy, istnieje również możliwość kupna bydła na żywą wagę.

 

Zapraszam pod numer telefonu 603 217 935  lub na stronę foodworks.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Może  ktoś  się  orientuje  do  kiedy  trzeba  trzymać , dorosłą  sztukę  aby  nie  stracić  dopłat  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
Napisano (edytowany)

czyżby ceny coś drgnęły??

Teraz zaczęły się bidne dni dla handlarzyków, śmieli się że raty za oborę trzeba spłacać a raty za scanię też czekać nie będą  :lol:

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

dzis sprzedane 4 sztuki odbiorca Biernacki

BB 836 kg 7.50 +vat

Angus 886kg 7.50+vat

mieszaniec simental 916kg 7.30 +vat

mieszaniec simental 650kg 7.10 +vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sep68    0

dziś agrostar z jedlanki byk hf waga 900 brutto poszedł za 7 zł brutto. czytajac wypowiedzi kolegów widzę że dałem sięorżnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

u mnie waga brutto, cena netto

Dokładnie jak czytam niektórych przyrosry to sie zastanawiam co ja robie, bo u mnie hf średnio ma 1 kg na dobę.

Chłopie to są dawki żywieniowe na dobre 30l mleka już nie jeden się sprzedał że nie chce mu się robić innych pasz dla 5 opasów jak w oborze 40 krów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

ludziska bydło do dopłat pozgłaszali to i handlarze muszą więcej zapłacić zeby coś dla siebie wyszarpnąć :D  ciekawe tylko co to będzie w lipcu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46
Napisano (edytowany)

No z tymi przyrostami to sie trafiają nieraz takie zwyrodnialce. Hf 20mieś 925 860netto 1,5 dzienny przyrost jak łatwo policzyć na paszach gospodarskich. I to nie bajer tyle że 10lat temu to było. Rok temu widziałem mieszańca z hf to na 22 miechy miał 1000kg po strączce 7% po6,3 netto były to prosty rachunek. Na ziemniaku gostek jechał a zad ta bestia to miała równo z mioimi oczami a 182cm mam. U mnie 5700 brutto rekord tera poza zasięgiem. Tylko lm chowam a te takie wielkie nie rosną.

Edytowano przez grey6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To czemu LM  hodujesz jak HF takie przyrosty mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grey6    46

No prosta przyczyna lepsza cena. I tak za niska bo 8netto było 710 po strączce jak było te 5700. Teraz zet mniej to te 5 koła to musi być byk. No wej a 2 za odsadka. Tata musi być dobry tak to ja swój narybek opasam. No zwykły robol to sie ze mnie wyśmiał, że ja za 5-tke prawie dwa lata łaże a gdzie tu jakiś czysty zysk. No ale jak łąki są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 no chodzić przy jednej sztuce to średnio ale przy 24szt lub 48szt to jest co innego, jak wygląda pensja zwykłego robola przy takim porównaniu

kwestia tego ile z sztuki zostanie. ja sprzedałem ładnego moim zdaniem mm czarnego miał 688 kg po 7netto w marcu sprzedawałem jakby bliżniaka waga 840kg po 7,3netto..mogła by być jakaś cena minimalna gwarantowna . można by coś poplanować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj