marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Mikruss    536

Weszli nowe rozporządzenie, spytaj sie u siebie w agencji to się dowiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Były strajki były lepsze ceny. Dlaczego? upujące ubojnie bały sie o towar i płacili tak jak należy a teraz jak mówią towaru jest tyle samo co wówczas a cena w dół ostro w dół od początku wiosny, a co lepsze dochodzą słuchy ze cena poleci jeszcze lepiej w lipcu ze wzgledu na to iż rolnicy beda mogli sprzedawać bydło z tzw. dopłat. 

 

Podajcie przepis albo jakieś rozporządzenie o tym ze bydło mozna sprzedać po 30dnia od złozenia wniosku,

według mnie to ŚCIEMA!! wszsytkie broszury mówią o tym ze trzeba trzymac owe bydło/krowe itd. do 30czerwca. Bo jak to sobie wyobrazacie złoże wniosek o dopłaty  1marca a po 30dnia moge juz sprzedać :o a ten co 1maja w czerwcu?! Nie zmienia to faktu ze tak pisze w broszurach ale tak spojrzeć na to trzeźwym okiem :) było by takie rozwiazanie

lepsze a nie wszyscy na huraa bydło na sprzedaż

[

1 marca to możesz skladac wnioski w wiejskim sklepiku ! ale gdybys zlozył po 15 marca to moglbys sprzedać bodajże 30 kwietnia bo wtedy z ostala uchwalona nowa ustawa Poszukaj to na pewno znajdziesz w necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam na sprzedarz jałówkę 500 kg rasa mo sprzedaję ją na po ubojowo po 12,30 ile za nią dostanę powiedzcie mi w przybliżeniu bo planuję mały zakup muwią że ta rasa jest dobrze umięśniona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44

 

 
 

 

 

Były strajki były lepsze ceny. Dlaczego? upujące ubojnie bały sie o towar i płacili tak jak należy a teraz jak mówią towaru jest tyle samo co wówczas a cena w dół ostro w dół od początku wiosny, a co lepsze dochodzą słuchy ze cena poleci jeszcze lepiej w lipcu ze wzgledu na to iż rolnicy beda mogli sprzedawać bydło z tzw. dopłat. 

 

Podajcie przepis albo jakieś rozporządzenie o tym ze bydło mozna sprzedać po 30dnia od złozenia wniosku,

według mnie to ŚCIEMA!! wszsytkie broszury mówią o tym ze trzeba trzymac owe bydło/krowe itd. do 30czerwca. Bo jak to sobie wyobrazacie złoże wniosek o dopłaty  1marca a po 30dnia moge juz sprzedać :o a ten co 1maja w czerwcu?! Nie zmienia to faktu ze tak pisze w broszurach ale tak spojrzeć na to trzeźwym okiem :) było by takie rozwiazanie

lepsze a nie wszyscy na huraa bydło na sprzedaż 

 

Do mnie kto nie przyjdzie sprzedać to mówi że musi trzymać do 1 lipca  a co do cen 7,20-7,30 + vat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

dzisiaj propozycja od Biernackiego 6.4 za 11 byków, 8 z luzu i 3 z łańcucha. Może nie są wybitne, ze 3 szt ok 600 kg reszta trochę większa, 2 sztuki na pewno powyżej 700 kg, do tego nie wszystkie hfy, kilka MM. Normalnie wyśmiałem i podziękowałem. Ręce opadają normalnie.

Zna ktoś jakiegoś dobrego odbiorce w ok Ostrowa Wlkp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

a co to jest ta pewna waga ??? bo dla mnie to jest waga która stoi u mnie nie podworku Kiedys samochody z bydlem wazylem na PZZ Miełem nadzieje ze może tam nie kantują Ale w ubiegłym roku została mi pszenica na przyczepie (ze względu na obnizke ceny nie sprzedałem po zniwach ) w zime przyjechal gość i kupił tą pszenice ale zażyczył sobie aby mu zworkowac Jak wielkie było moje zdziwienie kiedy wyszlo ze na tej przyczepie jest 6.8 ton a waga na PZZ nigdy nie pokazała więcej niż 6,1 tony Innym razem umówilem się ze sprzedającym na wage ogolna Zwazylismy samochod na elektronicznej wadze ale gosc który wazyl oznajmił mi ze pracuje tylko do 15 i później nie zwazy to pojechaliśmy na druga wage ok 3 km dalej roznica była 280 kg miedzy jedna a druga

podam ci taki przykład odnośnie super wybić wbc byków w luzu. Przyjeżdża kierowca widzi że byki nie były ważone bo nie ma możliwości są zbyt dzikie nie mają rogów. Idą na samochód luzem. Jadą do zakładów i tam są ważone na ich niby wadze. Byk który w domu ważył 900kg tam waży 800kg. Na wbc ma ponad 500kg mięsa a na rozliczeniu piszą 450kg. Rolnik cieszy się że mu się byk ładnie wybił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

No to jak zważyć żeby było w miarę uczciwie. Mam dwie wagi na skupach zbóż oddalone jedna 3km druga z 8km.Mam też własną wagę ale nie da się  10 byków 800kg z luzu ciągać po 50 metry. Podobno coś ma drgnąć z ceną na lepsze.

Myślę że zważymy puste auto a później już załadowane z bydłem i powinno być ok.Wiem że trzeba będzie po drodze przypilnować żeby wody nie wypuścili ze zbiorników do pojenia lub temu podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

no to jedyne wyjście na byki z luzu zważyć cały samochód. Nawet jak na wbc oddasz to wiesz ile miały na żywo przynajmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie lepiej sprzedać rolnikowi do dalszej hodowli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

Jest opcja że jakaś firma wezmie odemnie 4 byczki ho w wadze około 250 kg ? Lubelskie

rzeżnia zapłaci Ci po 6,5.    250kgx6,5zł =1625zł  a rolnik do dalszego chowu da po 1800zł tak więc szukaj rolnika, zawsze to 700zł w kieszeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lelek7    1

sprzedawał ktoś do Łuniewskich,Morlin(osi) lub Biskupca?

 

podobno ceny takie wbc 12,1 (>300kg mięsa),11,8 (>340kg), 11,8 (>280kg) ??

ceny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Damian u mnie byl w poniedziałek Biernacki i o malo z wideł po zadzie nie dostali. 12 szt od 580 do 750kg różnej maści i 6.4 netto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

wczoraj sprzedany byk 699kg czarno biały ładny po 7.2 netto..krowa 5zł,,netto...łodzkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Damian u mnie byl w poniedziałek Biernacki i o malo z wideł po zadzie nie dostali. 12 szt od 580 do 750kg różnej maści i 6.4 netto...

kolega dostał tyle za byka po bd 850kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jest masakra, 7Szt hf 530-660 kg 6.9 brutto wiek 17-19 miesięcy,ch.j by to strzelił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja bym nie sprzedawał poniżej 7zł, niszczy to rynek zbytu, jak tak wszyscy będą schodzić to niedługo kg/byka za 6zł będzie normą a o zgrozo jeszcze spadnie poniżej.

 

podobna sytuacja była ze świniami, ceny w granicach 4,80-5,50 były super, potem weszły w jeszcze akcepywalny stan 4,20-4,70 teraz przy cenie 3,30-4 nie opłaca się chodować.

 

a jak tak dalej pójdzie i byki spadną poniżej 6zł to też skończy się opłacalność. Lepiej szukać lepszych ofert tym bardziej że za byki nie ma takiego parcia bo jak przytyje 20kg to większy zysk będzie a w świnie trzeba sprzedać bo za 120kg+ są już zniżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj