marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

mariuszd93    559

Panowie może głupie pytanie ale co to za różnica jeśli na WBC sprzedaje się bydło głodne lub najedzone?

Różnica  tylko taka  że  nie  kosztuje  Cię  pasza  przez 1  dzień np [  ktoś  kiedyś pisał że ponad  30  godz  głodzi ..] , no  i  procentowo  lepiej  wychodzi  wybicie , ale  to nie  znaczy że  więcej mięsa .

Zyskujesz  tylko na  paszy 

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Właśnie też miałem takie przypuszczenia, że tylko paszą z jednego dnia się różni. Dzięki jednak kolego za chęć wytłumaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

Ja sprzedaje głodne ale sobie nie odliczam na okarmienie,bo jak ktoś sprzeda głodne i odliczy jeszcze 7%,to potem mu wychodzi fajna cena ,dlatego niektórym wychodzą takie kosmiczne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jasne,gdyby mi zapłacili to bym glupot nie pisał.... Ale widocznie jeszcze za mało ludzi się nacięło. Pozdrawiam.

 

Jak dostane korekte vat-u z urzędu skarbowego bo tylko to moge narazie od nich wyciągnąc to chętnie Ci prześle....

Skoro Tobie zapłacili a mnie nie to spoko idz sobie do sądu...?Polska mentalność....

 

 

Tak napisałem na kilku forach bo chciałem ludzi ostrzec.... Może dać Wam wizytówke reklamową z numerami telefonów które znikły po mięsiącu i można dzwonić do bólu... powodzenia koledzy w interesach z nimi

 

Wszyscy zamęt sieją?chyba jest coś na rzeczy skoro ludzie piszą takie rzeczy...

 

Ta jasne jasne zwrot vat to nie potrafisz do sądu wniosku o zapłatę złóżyć ? To są proste procedury a nakaz otrzymujesz w ciągu miesiąca i do komornika ale jak tyle nie potrafisz to się gospodarstwem nie zajmuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44
Napisano (edytowany)

Ta jasne jasne zwrot vat to nie potrafisz do sądu wniosku o zapłatę złóżyć ? To są proste procedury a nakaz otrzymujesz w ciągu miesiąca i do komornika ale jak tyle nie potrafisz to się gospodarstwem nie zajmuj

 

staszek  zostaw goscia w spokoju bo jak mu nie zaplacic i napisal to dobrze zrobil bo drugi sie zastanowi zanim mu odda albo weznie gotowke lub wczesniej przelew.

 

STASZEK  sikasz w majtki ze strachu i reagujesz nerwowo za nerwowo jak na zwykle ostrzezenie ...CZEMU pytam,...........???

 

panowie jak ktos nie wyplaca to ostrzegajcie innych.ZDROWIA

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

staszek  zostaw goscia w spokoju bo jak mu nie zaplacic i napisal to dobrze zrobil bo drugi sie zastanowi zanim mu odda albo weznie gotowke lub wczesniej przelew.

 

STASZEK  sikasz w majtki ze strachu i reagujesz nerwowo za nerwowo jak na zwykle ostrzezenie ...CZEMU pytam,...........???

 

panowie jak ktos nie wyplaca to ostrzegajcie innych.ZDROWIA

 

Dziekuje kolego. Wiadomo że za gotówke to inna sprawa i mam nauczke.... wiadomo że skupują i nie każdego oszukają bo nie mieli by bydła do przerobu ale jak czasem kogoś oszukają to są do przodu a ludzie nie wierzą i taki zakład ma same zyski

Ta jasne jasne zwrot vat to nie potrafisz do sądu wniosku o zapłatę złóżyć ? To są proste procedury a nakaz otrzymujesz w ciągu miesiąca i do komornika ale jak tyle nie potrafisz to się gospodarstwem nie zajmuj

 

Nie masz racji ale każdy ma swoje zdanie.... popatrz dosyć że nie masz kasy to jeszcze musisz dołożyć żeby ich ruszyć,w sądzie płacisz,komornik za darmo też się nie ruszy... firma windykacyjna bierze np. ok. 20% od sumy na fakturze,w miesiąc wszystko załatwisz?chciałbym.... a korekta vat-u normalna sprawa w takiej sytuacji,bo jesteś na vacie i dla urzędu skarbowego liczy się kwota vat i musisz ją oddać a nie obchodzi ich czy masz pieniądze,także stań czasem za rolnikiem chyba że Jesteś najlepszy i najmądrzejszy,to możesz krzyczeć.... bez urazy

Dziekuje kolego. Wiadomo że za gotówke to inna sprawa i mam nauczke.... wiadomo że skupują i nie każdego oszukają bo nie mieli by bydła do przerobu ale jak czasem kogoś oszukają to są do przodu a ludzie nie wierzą i taki zakład ma same zyski

 

Nie masz racji ale każdy ma swoje zdanie.... popatrz dosyć że nie masz kasy to jeszcze musisz dołożyć żeby ich ruszyć,w sądzie płacisz,komornik za darmo też się nie ruszy... firma windykacyjna bierze np. ok. 20% od sumy na fakturze,w miesiąc wszystko załatwisz?chciałbym.... a korekta vat-u normalna sprawa w takiej sytuacji,bo jesteś na vacie i dla urzędu skarbowego liczy się kwota vat i musisz ją oddać a nie obchodzi ich czy masz pieniądze,także stań czasem za rolnikiem chyba że Jesteś najlepszy i najmądrzejszy,to możesz krzyczeć.... bez urazy

 

Oczywiście że złożyłem wezwanie do zapłaty,więc sie nie martw na zapas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z firmy która cały czas działa to żaden problem ściągnąć pieniądze nikogo nie bronię zwrot vatu to po 150 dniach od terminu zapłaty ,cos kręcisz wolisz dostać zwrot vat jak kasę za byki :rolleyes: dziwny z Ciebie gość ale spoko nie wnikam odnośnie cen to spadki wszędzie 20 gr średnio najchętniej krowy wszyscy by kupowali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

Z firmy która cały czas działa to żaden problem ściągnąć pieniądze nikogo nie bronię zwrot vatu to po 150 dniach od terminu zapłaty ,cos kręcisz wolisz dostać zwrot vat jak kasę za byki :rolleyes: dziwny z Ciebie gość ale spoko nie wnikam odnośnie cen to spadki wszędzie 20 gr średnio najchętniej krowy wszyscy by kupowali ;)

 

Niewiem tego co oni robią z vatem i kedy dostają ale ja jak sprzedam np w kwietniu to w maju oddaje fakturę i płace vat... tak mi powiedziała księgowa o tej korekcie,a vatu jest sporo... tak mówią,że to dobry sposób bo wiąże sie z kontolą skarbową u nich.... jeśli wiesz co trzeba robić w takich sprawach z dłużnikem to napisz,wielu osobom może się to przydać....

vatowcom od dawna płacą po 3 miesiącach tak że jak ktoś na vacie to tylko gotówka.

 

Właśnie niby ludzie wiedzą jak ta firma działa ale nikt nie powie,jeden mówi że ok a drugi że nie bardzo.... ciężko wyczuć,jak samemu sie wpakujesz to się dowiesz

Z firmy która cały czas działa to żaden problem ściągnąć pieniądze nikogo nie bronię zwrot vatu to po 150 dniach od terminu zapłaty ,cos kręcisz wolisz dostać zwrot vat jak kasę za byki :rolleyes: dziwny z Ciebie gość ale spoko nie wnikam odnośnie cen to spadki wszędzie 20 gr średnio najchętniej krowy wszyscy by kupowali ;)

 

A ja jestem dziwny jak to piszesz bo faktycznie kogo to obchodzi i powiniem życzyć tego samemu drugiemu rolnikowi.... :rolleyes: ciekawe ile osób nie dzwoniło do firm bo nie przyszedł w terminie przelew za bydło,trodze czy zboże.....??? za krowami się trzęsą bo ze starego mięsa najlepsze steki ;) jak guma orbit :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

chłopaki jak myslicie ruszy sie cos cena czy raczej zostanie tak w najblizszym miesiacu bo mam na sprzedaz i nie wiem czy czymac jeszcze czy sprzedawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

Spójrz na ceny jeszcze msc. temu byki było w okolicy 8zł+VAT a teraz max 7.3 za super sztuki dziś sprzedałem MM z wagą 700netto po 7.1zł/kg

HF z domieszką SM 7zł/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

trzymac czy sprzedawac

 


trzymac czy sprzedawac


no wlasnie proponuje mi 7.2 i nie wiem co robic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Spójrz na ceny jeszcze msc. temu byki było w okolicy 8zł+VAT a teraz max 7.3 za super sztuki dziś sprzedałem MM z wagą 700netto po 7.1zł/kg

HF z domieszką SM 7zł/kg

o  czym  ty mówisz?  gzie  te  ceny były  8 + VAT? w moich stronach  wielkich zmian nie ma. było  brutto  max 7,80 - 7,90  zł i  dalej  tele  można  wziąć 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Ile mogę dostać za mieszańca cały czarny waga około 700 kg budowa przeciętna Chodzi mi tak orientacyjnie żebym wiedział czy handlarz nie robi mnie w balona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

o czym ty mówisz? gzie te ceny były 8 + VAT? w moich stronach wielkich zmian nie ma. było brutto max 7,80 - 7,90 zł i dalej tele można wziąć

koniec lutego początek marca płacili 8zl+vat. Teraz maksymalnie 7zł+vat a krowy 6zł+vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

zobaczymy co bedzie po wyborach , moze euro podskoczy , narazie jest zamet ,wstrzymuje jeszcze sprzedarz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

witam! ojciec dziś kupił dwa cielaki i pani która mu sprzedawała wystawiła fakturę vat mówi ze mogę sobie zwrócić o co to chodzi ? pierwszy raz mi wystawiała ktoś fakture vat ? dodam ze nie jesteśmy na vacie drugie pytanie czy dopłada do cielaków jeszcze bedzie mi się nalezała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

wniosek już dawno złozyłem na pozostałem sztuki ,tylko czy na te dwa co dziś są kupione dostnę ? bo jutro już je przerejestruje na siebie czy nie ogę dopisać tych sztuk ? bo slyszałem ze trzeba zgłoszone bydło trzymac od 15 maja do 30 czerwca prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

bydło trzeba trzymać przez 30 dni od chwili złożenia wniosku A cielęta albo przez poł roku albo do ukończenia pół roku ( nie pamiętam ) ale jak złozyles wniosek to popij wodo Bo niby ze wykresalic z wniosku zawsze można ale dopisać nie można Przynajmniej takich informacji udzilelaja na Podlasiu Ale dopytaj się u siebie bo wiesz ze co ARiMR to inny zwyczaj i obyczaj !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od dzis można sprzedawać,ci co złożyli wnioski 30 dni wcześniej,pytałem dzis w agencji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

o  czym  ty mówisz?  gzie  te  ceny były  8 + VAT? w moich stronach  wielkich zmian nie ma. było  brutto  max 7,80 - 7,90  zł i  dalej  tele  można  wziąć

Na Podlasiu za dobre byki można było dostać w tamtym okresie 8+vat a teraz 8 z vat ciężko wyrwac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milinkovic    0

to co agencja to inaczej informowali mnie ze zawsze mogę przyjść dopisać  cielaka ? a powiedzcie mi jeszcze o co chodzi z tym vatem ta Pani powiedziała ze mozemy mieć zwrot z tej faktury co nam sprzedała dwa cielaki ze wyjdzie po 200 zł na sztukę ? ale jak my nie jestesmy na vacie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556
Napisano (edytowany)

a pytales czy dotyczy to cielat ?
Wydaje mi się ze bujala ciebie na całego bo nawet jeśli mogłbys odzyskac vat to 200 zł jest od kwoty 2500 zł a ty po ile płaciles?

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj