marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

nikolas29    449

w przyszłym tygodniu będe sprzedawał 4 simy, naprawde super towar w wadze śr 800 kilo

najlepsza propozycja była 7,4 netto

jadą za 7,3 staly odbiorca

łódzkie

 

komu zpychasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To zadzwoń do agrostaru. I powiedz ze masz 10 sztuk z luzu lm. To usłyszysz taka sama cenę lub wyższa jeśli masz bliżej do nich. Pod koniec lutego już płacili po 10 netto za byki z luzu, do ojca zadzwonili, bo wcześniej rozmawialiśmy o sprzedaży z nimi ale nie trochę byli nie ruchawi z przyjazdem, ale bydło poszło do Zm i zalowalismy pózniej.

A  Ty komu odpowiadasz?  bo nie  rozumiem? 

10 zł  netto? może  za  odsadki  , ale  za  rzeźne  bydło? z  TAKĄ   ceną  to  jak  z  YETI  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

A co te z luzu lepsze bo łańcuch nie uwierał,8,20 to bardziej realne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Z luzu dużo lepsze mięso jest i nie jest tak otłuszczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

jeszcze dużo wody upłynie w tym kraju zanim towarzystwo tutaj zrozumie ze bydło miesne lub z przeznaczeniem na mieso hoduje sie na luzie, na łancuchu to mozna tylko tłuszczu naprodukowac, do tego byki na łancuchu sa duzo grozniejsze od tych z luzu bo im sie testosteron gotuje ja tak stoja uwiazane za łeb   :D

 

@szczepo14

po 10zł za duze byki czy odsadki ?

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9
Napisano (edytowany)

jeszcze dużo wody upłynie w tym kraju zanim towarzystwo tutaj zrozumie ze bydło miesne lub z przeznaczeniem na mieso hoduje sie na luzie, na łancuchu to mozna tylko tłuszczu naprodukowac, do tego byki na łancuchu sa duzo grozniejsze od tych z luzu bo im sie testosteron gotuje ja tak stoja uwiazane za łeb :D

 

@szczepo14

po 10zł za duze byki czy odsadki ?

Za duże. Przełom lutego i marca. Edytowano przez szczepo14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikidaniel    227

do tego byki na łancuchu sa duzo grozniejsze od tych z luzu bo im sie testosteron gotuje ja tak stoja uwiazane za łeb   :D

No żebyś wiedział. W okolicznym gospodarstwie średnio co 3 miesiące 1 sztuka jest zamęczona przez pozostałe byczki bo są takie spokojne, a u sąsiada taki jeden spokojny byczek z ogrodzenia jak uciekł to takie spustoszenie zrobił że byś przez tydzień tego nie posprzątał. Owszem, te luzem są zdecydowanie spokojniejsze :rolleyes:


C328, U-912, R 103-54, Ares 710, Ares 630

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

Uwaga na biernackiego z goliny i tych naciagaczy co jezdza z tej firmy po wsiach.... nie placi i zmienia numery telefonow....


Do Biernackiego z Goliny radzę nie sprzedawać.... jest nie wypłacalny :( sam się przekonałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

to jest tak jak nie ma bykow to nawet HO bedzie piekny i cena bedzie  Jak teraz jest bykow pelno to nawet te z luzu sa do d*py jasne ze zluzu sa lepsze ale nie 9.20 za odsadki tyle daja ale nie za duze byki posprowadzali zagranicy bydlo i bedzie tak jak  z tucznikami dunskimi nasze panstwo i pan sawicki to nie licza sie z rolnikami bo uwazaja ze my to hołota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Uwaga na biernackiego z goliny i tych naciagaczy co jezdza z tej firmy po wsiach.... nie placi i zmienia numery telefonow....

Do Biernackiego z Goliny radzę nie sprzedawać.... jest nie wypłacalny :( sam się przekonałem....

 

Nie pisz głupot kolego takie posty pisze konkurencja a wielkopolska w tym przoduje walczą o towar i co rusz niusy że to Salus czy Bermont czy Biernacki bankrutują zamieszanie robisz tylko i nic więcej jak Ci nie zapłacił to do sądu a nie zament robisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

niedaleko mnie jest firma handlujaca bydłem, od której bydło odbiera własnie biernacki, codziennie przyjezdza ciagnik siodłowy z naczepa po bydło do nich, a wiec chyba sa wypłacalni bo juz dawno by zbankrutowali ci którzy im dostarczaja, a nie sa to małe ilosci skoro codziennie pełna naczepa bydła odjezdza do biernackich

Edytowano przez odwajler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

Nie pisz głupot kolego takie posty pisze konkurencja a wielkopolska w tym przoduje walczą o towar i co rusz niusy że to Salus czy Bermont czy Biernacki bankrutują zamieszanie robisz tylko i nic więcej jak Ci nie zapłacił to do sądu a nie zament robisz

 

masz racje to jest konkurencja bo tak samo jest napisane w cenie mleka czyli we wszystkich takich tematach tak pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

pokaż fakturę

A czy ty przeczytales mój wcześniejszy post ze zrozumieniem ? w którym napisałem ze ojciec dostał telefon po sprzedaży mojego bydła 28 sztuk. I zostały wcześniej sprzedane do Zm ( zakłady mięsne ) . Starownik się słabo zbierał do przyjazdu po bydło wiec poszły do Zm. Do zakładu poszły po 13,5 netto wbc. I dlatego zalowalismy. Pozdrawiam. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69
Napisano (edytowany)

Ja przeczytałem ze ZROZUMIENIEM.
Pokaż fakturę...
Pozdrawiam.

Edytowano przez bieniek_88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Na 13,5 netto wbc mógłbym. Ale jest w skarbówce, a kopia jest u mojej księgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Bydło mięsne utrzymuje się luzem, ale to wpływa na stawy. Agrostar zapewne wysyła to na export, więc to wymaga aby był z luzu. Inaczej byki mają kruche stawy, słabiej wykształcone. Wtedy można sobie jeździć na kraj, ale nie do Grecji czy Włoch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49
Napisano (edytowany)

pokaż  fakturę 

 

Z tymi 10 zł Netto za duże byki to chyba kogos fantazja ponosi.  Janusza znam i wiem że jeżeli sprzedasz komus innemu to nagle Ci mowi że dałby Ci tyle i tyle. Dałby ale nie da pewnie ;P 10 Brutto dawał okoliczny kupiec ostatnimi czasy ale waga max to 550 kg.

Agrostar 9 netto za wybitne byki pod oceną 100% LM dawał. I jakby miał ssanie na konkretny towar za granicą to również by dał ;]

Pozdrawiam.

Edytowano przez Andr3w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolci13    27

Apropo Biernackiego to wszyscy których znam a im sprzedają to tylko i wyłącznie najpierw przelew potem załadunek bo inaczej na przelew można się zaczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Uwaga na biernackiego z goliny i tych naciagaczy co jezdza z tej firmy po wsiach.... nie placi i zmienia numery telefonow....

Do Biernackiego z Goliny radzę nie sprzedawać.... jest nie wypłacalny :( sam się przekonałem....

dzieki za informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

w mojej okolicy ze 2 lata już trzymają się 14 dni. Chyba że teraz coś gorzej bo od marca nie sprzedawałem. Ale wczoraj widziałem że pełny samochód mieli to raczej płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Panowie może głupie pytanie ale co to za różnica jeśli na WBC sprzedaje się bydło głodne lub najedzone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikwlkp11    15

masz racje to jest konkurencja bo tak samo jest napisane w cenie mleka czyli we wszystkich takich tematach tak pisze

 

Jasne,gdyby mi zapłacili to bym glupot nie pisał.... Ale widocznie jeszcze za mało ludzi się nacięło. Pozdrawiam.

Nie pisz głupot kolego takie posty pisze konkurencja a wielkopolska w tym przoduje walczą o towar i co rusz niusy że to Salus czy Bermont czy Biernacki bankrutują zamieszanie robisz tylko i nic więcej jak Ci nie zapłacił to do sądu a nie zament robisz

 

Jak dostane korekte vat-u z urzędu skarbowego bo tylko to moge narazie od nich wyciągnąc to chętnie Ci prześle....

Skoro Tobie zapłacili a mnie nie to spoko idz sobie do sądu...?Polska mentalność....

 

masz racje to jest konkurencja bo tak samo jest napisane w cenie mleka czyli we wszystkich takich tematach tak pisze

 

Tak napisałem na kilku forach bo chciałem ludzi ostrzec.... Może dać Wam wizytówke reklamową z numerami telefonów które znikły po mięsiącu i można dzwonić do bólu... powodzenia koledzy w interesach z nimi

Apropo Biernackiego to wszyscy których znam a im sprzedają to tylko i wyłącznie najpierw przelew potem załadunek bo inaczej na przelew można się zaczekać

 

Wszyscy zamęt sieją?chyba jest coś na rzeczy skoro ludzie piszą takie rzeczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj