marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

robi57362    2345

panowie jak to jest z tymi bykami po 24 miesiącu tańsze czy nie bo juz sie pogubiłem

ja słyszałem ze byki po 24 mc muszą przejść dodatkowe badania i dlatego cena trochę niższa jałówki to samo tylko po 30 mc

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

u nas sa tansze o 50 groszy za kg ,ale nie u wszystkich i czasem mysle ,ze to pretekst do obnizki.choc byly tez czasy jak szlo na turcje ze najdrozsze byly najciezsze najchetniej kolo tony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
marju12  

50 groszy mniej? i wy  ludzie  gór dajecie  się tak  robić?  :P

nikt ci nie  wierzy  więc  najlepiej  sie nie  wypowiadaj ,

 

u  nas ok  20  groszy w  dół po 24  miesiącach  , ale  nie  wszyscy na  to patrzą ,  dodatkowe  badania  to  powyżej  30  miesięcy  -  w  planowym  uboju , powyżej  24  miesięcy tylko  w  uboju  doraźnym upraszczając  nieco 

 

""Każde z państw członkowskich przeprowadzi roczny program monitorujący BSE oraz trzęsawkę owiec, obejmujący procedury przesiewowe z zastosowaniem szybkich testów. Załącznik III opisuje szczegółowo system monitoringu, który należy wdrożyć dla obu wymienionych chorób. Oprócz obowiązkowych testów dla wszystkich zwierząt wykazujących objawy sugerujące TSE wczesne wykrywanie poubojowe musi być prowadzone dla:

  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy objętych ubojem doraźnym z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 30 miesięcy poddawanych normalnemu ubojowi z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi lub w ramach kampanii wykrywania BSE,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy z przeznaczeniem nieobejmującym spożycia przez ludzi, padłych lub objętych ubojem, ale nie w ramach wybuchu epidemii takich jak pryszczyca. Państwa członkowskie mogą odstąpić od tych przepisów w odległych obszarach o niskiej gęstości pogłowia zwierząt, w których nie jest prowadzona zbiórka martwych zwierząt. O podjętych środkach państwa członkowskie powiadomią Komisję. Odstępstwo nie może dotyczyć więcej niż 10% pogłowia bydła danego państwa,
  • wszystkich sztuk bydła w wieku powyżej 24 miesięcy uznanych za chore w wyniku badań przedubojowych,
  • corocznej próbki owiec i kóz w wieku powyżej 18 miesięcy lub mających więcej niż dwa wyrżnięte stałe siekacze, poddanych ubojowi z przeznaczeniem do spożycia przez ludzi. To postanowienie dotyczy państw członkowskich, w których populacja owiec lub kóz jest większa niż 750 000 sztuk,
  • corocznej próbki owiec i kóz w wieku powyżej 18 miesięcy lub mających więcej niż dwa wyrżnięte stałe siekacze, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi,
  • wszystkich innych zwierząt. Państwa członkowskie mogą w ten sposób wdrożyć programy monitorowania, w szczególności dla zwierząt wykorzystywanych w produkcji mleka, zwierząt pochodzących ze stad zakażonych TSE albo urodzonych lub pochodzących od zakażonych samic oraz zwierząt, które spożywały potencjalnie zanieczyszczoną paszę.

Najpóźniej do dnia 31 marca każdego roku państwa członkowskie przedstawiają Komisji sprawozdanie roczne, zawierające w szczególności informacje dotyczące liczby podejrzanych przypadków dla danego gatunku zwierzęcia, które są objęte zakazem przemieszczania. W ciągu trzech miesięcy od otrzymania sprawozdań Komisja przedkłada sprawozdanie zbiorcze na temat sytuacji epidemiologicznej we Wspólnocie."


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Panowie ci co pisza ,ze to bajki sa handlarzami i sie boja ze beda tez musieli mniej odbic i mniej zeszmaca rolnika.(mniej zarobia bo ktos to musi pokryc)

 

 

Panowie ja nie bede sie tlumaczyl nie wierzycie to nie choc nie problem wejsc na internet w google poszukac zakladu kolo nowego sacza zadzwonic rozmowy dzisiaj tanie i zapytac.

 

Skoro nie wierzycie ok niech was gnoja i szmaca dalej skoro tak lubicie.

 

zostawmy juz ten temat i tyle po co ""kapac sie z koniem"""..!!!. i wrocmy do cen. :)  ZDROWIA

 

konkretnie podaj nazwe rzezni ,ubojni gdzie biora taka skitke Zadzwonie (telefon sam znajde ) I zweryfikuje czy mówisz prawde czy bujasz na całego  Ja wierze w taka skitke jeski by ktoś z południa kupil u nas na polnocy a wazyl u siebie !!

 

krowa hf stara prawie 800 kg cena 6,40 brutto odliczyl 3% na dziady.

 

co do rynkow arabskich to minimum rok zeby u rolnika sie poprawilo.Z tego co mowili w zakladzie teraz krowy sa w cenie bo to mieso idzie w calosci na kielbasy grilowe.a teraz sie rozpoczyna sezon  grilowy.

 

 

cieleta hf waga 105kg cena 12zl brutto

ciele byczek simental waga 90kg cena 18 zl brutto

 

Pilnuj jak sąsiad będzie robil grilla i wiatr powieje opakowanie po kiełbasie to poczytaj sobie skład A ja już teraz daje tobie paznokcie obciac ze nie zobaczysz tam miesa wolowego I powiem tobie dlaczego krowy sa takie droge Cena mleka jest jeszcze na jako takim poziomie <rozpoczyna się wypas =mniejsze koszta produkcji > i hodowcy trzymają  sztuki które jesienią by dawno sprzedali A przetwórcy lubia stare krowy bo maja one duże zoladki ,dużo skory i mało miesa( za które tylko placa ) A ponieważ te mieso ma dużo mniej wody w porównaniu do wołowiny z młodych sztuk przynosi im dużo satysfakcji finansowych !!!!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

marijusz 

 

konkretnie podaj nazwe rzezni ,ubojni gdzie biora taka skitke Zadzwonie (telefon sam znajde ) I zweryfikuje czy mówisz prawde czy bujasz na całego  Ja wierze w taka skitke jeski by ktoś z południa kupil u nas na polnocy a wazyl u siebie !!
 


 

Pilnuj jak sąsiad będzie robil grilla i wiatr powieje opakowanie po kiełbasie to poczytaj sobie skład A ja już teraz daje tobie paznokcie obciac ze nie zobaczysz tam miesa wolowego I powiem tobie dlaczego krowy sa takie droge Cena mleka jest jeszcze na jako takim poziomie <rozpoczyna się wypas =mniejsze koszta produkcji > i hodowcy trzymają  sztuki które jesienią by dawno sprzedali A przetwórcy lubia stare krowy bo maja one duże zoladki ,dużo skory i mało miesa( za które tylko placa ) A ponieważ te mieso ma dużo mniej wody w porównaniu do wołowiny z młodych sztuk przynosi im dużo satysfakcji finansowych !!!!
 

 

 

DROGI KOLEGO

CO DO ADRESOW  zastanawiam sie czy masz ukonczone choc 5 klas skoro nie umiesz sobie poradzic z wyszukiwarKa .Ale to juz twoj problem..

 

co do tego czemu krowy tak drogie mowilem co u nas sie mowi  a nie ,ze tak jest i mnie jako rolnika prawdziwego a nie takiego jak ty handlarza pewnie i to jeszcze z PSl nie interesuje co z krowa dalej sie dzieje niech "" wyrzuca do potoka"" albo rozdaja za darmo wazne ile ja mam za kg

 

.

 

sprawa nastepna  teraz za mleko u nas jest 90 groszy i ty bezczelnie  twierdzisz ze cena jest jako taka.!!! nie masz prawa nazywac sie rolnikiem i nie jestes nim. TO JEST DLA MNIE JASNe

 

 

mariuszd93 to pokazuje ,ze w roznych czesciach kraju jest roznie i tyle

                                                                                                   ZDROWIA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

3 procent to może po znajomości i to wapie, Marju12 zapytaj taty jeszcze raz bo może zle zaslychneles. Tyle to nigdy nie było i watpie żeby kiedykolwiek było.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja jestem z południa i z byka to 6 procent jest skitki ale to musi być ładna sztuka ale przeważnie to jest 7.A co do krów to nie wiem bo dawno nic nie sprzedawałem ale na pewno nie 3 procent, w granicach byka hf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Chlopakowi pomylily sie tuczniki z opasami... i zagadka rozwiazana. Macie jakies aktualne ceny bykow, lokalni handlarze placa do 7.5brutto za ladnego, a bylo juz tak pieknie w marcu po 8plus vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fartom    11

Mariu 12, który to ten zakład tak mało strąca i tak dobrze płaci, podaj jakiąś nazwe bo u nas koło Nowego Sącza jak wiesz jest ich troche ale jeszcze nie spotkałem się z taką ceną i potrąceniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

co do danych osobowych  panowie tylko na priv  (handlarze maja zakaz pisania na priv)

 

                                                                                                                                       ZDROWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Dajcie  już spokój  z  tą  skitką  ,    dziś  poszedł  byk   M-M  PO Simentalu    720 kg.  brutto  po  7,40  +vat     a  skity   8%   i cóż   tyle  potrąca  i   co  zrobisz  -  nic  nie zrobisz.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

dzwonilem dzisiaj do marcela cena taka 7 ,20 byki ,a ten nieszczesny brud 7procent .chlopaki na stres najlepsza vodka.i tak sprzedac musimy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

marijusz 

 

 

 

DROGI KOLEGO

CO DO ADRESOW  zastanawiam sie czy masz ukonczone choc 5 klas skoro nie umiesz sobie poradzic z wyszukiwarKa .Ale to juz twoj problem..

 

co do tego czemu krowy tak drogie mowilem co u nas sie mowi  a nie ,ze tak jest i mnie jako rolnika prawdziwego a nie takiego jak ty handlarza pewnie i to jeszcze z PSl nie interesuje co z krowa dalej sie dzieje niech "" wyrzuca do potoka"" albo rozdaja za darmo wazne ile ja mam za kg

 

.

 

sprawa nastepna  teraz za mleko u nas jest 90 groszy i ty bezczelnie  twierdzisz ze cena jest jako taka.!!! nie masz prawa nazywac sie rolnikiem i nie jestes nim. TO JEST DLA MNIE JASNe

 

 

mariuszd93 to pokazuje ,ze w roznych czesciach kraju jest roznie i tyle

                                                                                                   ZDROWIA.

 

piec klas to  jest w szkole do której uczęszczasz ! Szczerze mowiac to mnie by interesowalo co się dzieje z bydlem przy którym chodziłem dwa lata i majac wybor nie sprzedałbym ludziom co "wrzucają do potoka"

 

Za mleko sąsiedzi dostają ponad 1,4 (od jutra obnizkao0,16 gr) zl ,a uwas 0,9zl pewnie mleko koz ma gorsze parametry od krowiego i stad ta roznica Powoli zaczynam ci wierzyc w skitke na poziomie 3% Pewnie handlarze z powodu niskich cen mleka lituja się nad toba i mniej odliczają !

 

wracając do tematu wczoraj sprzedałem 1 hf -560 kg x 6,54 zł   <1 red Angus 612 kg x 7,66 <5 MM waga 640-732 kg po 7,47 zł Skitka 6% (po negocjacji) ceny i wagi netto 

Dodam jeszcze ze Skłodowscy Tykocin  sami mowia ze potrzeba im towaru dawali za mięsne 7,2 zł(netto) A lokalny pośrednik zapłacil więcej Byki wazone na mojej wadze

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

piec klas to  jest w szkole do której uczęszczasz ! Szczerze mowiac to mnie by interesowalo co się dzieje z bydlem przy którym chodziłem dwa lata i majac wybor nie sprzedałbym ludziom co "wrzucają do potoka"

 

Za mleko sąsiedzi dostają ponad 1,4 (od jutra obnizkao0,16 gr) zl ,a uwas 0,9zl pewnie mleko koz ma gorsze parametry od krowiego i stad ta roznica Powoli zaczynam ci wierzyc w skitke na poziomie 3% Pewnie handlarze z powodu niskich cen mleka lituja się nad toba i mniej odliczają !

 

wracając do tematu wczoraj sprzedałem 1 hf -560 kg x 6,54 zł   <1 red Angus 612 kg x 7,66 <5 MM waga 640-732 kg po 7,47 zł Skitka 6% (po negocjacji) ceny i wagi netto 

Dodam jeszcze ze Skłodowscy Tykocin  sami mowia ze potrzeba im towaru dawali za mięsne 7,2 zł(netto) A lokalny pośrednik zapłacil więcej Byki wazone na mojej wadze

1,4 to Cię chyba w ch...a robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

sprzedane 2 byki waga średnia 640kg cena 7,10zł z vatem skitka 5% jeden hf drugi hfXlm woj. śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

na te spadki cen , mozna by sprubowac wejsc w kontrakt . ale pojedyncze sztuki do zakladu odpadaja ,musi byc ilosc podana w umowie i tyle ma byc odstawione , jakby wziasc te cielaki od nich nafaszerowane antybotem, martw sie puzniej jak kturys padnie.potraca , sobie i koniec. ponoc cena za sztuki jest zamrozona ,tak jak jest w umowie .bez spadku jak robia handlarze . czy koledzy macie takie umowy kazdy gada inaczej , ze dobrze na tym wychodza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

jaka cena w łódzkim za byki mieszańce i HF ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroko    118

Porównując dzisiejsze ceny z tymi sprzed miesiąca to jak to wygląda? Podrożały czy spadły ceny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

wszędzie spadly bo euro spadło!
a do tego byki za zachodnia granica tez tanieją Tylko krowa drożeje Już za dobrą krowe możemy dostać w iecej niż za byka Hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

cena leci na leb ,na szyje ,w marcu byly wyzsze .tym bardziej jak pasza sie konczy ,sucho jest ,i  sprzedac kazdy musi , nie zanosi sie zeby bylo drozej , kukurydze na biogaz lepiej zasiac. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz212    7

dzis sprzedany byk 22 miesiace simental musialem sprzedac bo z noga cos nie tak bylo waga 710 kg cena 7.10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

sprzedany byk ho 15 msc 644 kg brutto 6,20+vat jałówka mm po angusie 630 kg 5,80 +vat  pomorskie malbork

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj