marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mariuszd93    559

Raczej nie  ma  na  to  reguły , ani  przepisu który  nakazuje obnizanie ,  to  jest pretekst  do obniżenia  ceny i każdy  handlarz  skwapliwie  z  niego  korzysta 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

sprzedane

4 MM po 7,4+wat

2HFpo 7+wat

3jałówki BBB po 7,3+wat

odbiorca MIT-POL ze Rzgowa

kasa na rękę i do banku....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

Adamczyk dobrze płaci, tylko to mały zakład i nie bije dużo

najważniejsze to kasa na ręke bo z przelewem troche długo schodzi

cene dostałeś naprawde dobrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@Mikruss byczki z łańcucha jałówki z luzu.

@bluecows1 handlowałeś z nimi

jedno u nich jest,albo masz swoją wagę albo na ogólną.nie mają wagi-może nie oszukają.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Weterynarz mi mówił że jakbyś zgłosił urodzenie cielaka i za trzy dni sprzedał matke to też sie doczepią, w praktyce nie wiem jak to jest.

 

SAm rejestrowałem nie raz cielaki na jałówki a na drógi dzień jechały do rzeźni i było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

Sprzedane w piątek do firmy OPOŃ ze Strzelina : byk sm 713 kg 7,50 PLN, krowa mm 821 kg 5,50 PLN, Jałówka mm 639 kg 7,00 PLN. Wagi i ceny brutto. Kasa 14 dni

Edytowano przez nadzio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1295

wielkopolskie dzisiaj sprzedane mieszańce 7,4 netto na okarmienie 5% średnia waga 750 netto ważone na ogólnej  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

witam Niby po 15 maja wszystko się odmieni !!Kraje Arabskie wracają na nasz rynek !! a to już nie strefa euro tylko $$$$$$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

To pewne   z  tymi  Arabami  -  jutro  ma handlarz przyjechać  może  się  jeszcze wstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

marijuszu skąd czerpiesz tak optymistyczne wieści? :D  bo raczej żaden handlarz nie powie żeby trzymać dłużej bo cena podskoczy a tylko obniżkami straszą :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

to wiadomość nie od handlarza tylko od znaczącego przectawiciela branzy mięsnej Ale od razu zastrzegl ze my nie odczujemy tego już 15 maja Ale będzie tred wzrostowy Zobaczymy i się przekonamy Dzis był u mie pośrednik to na razie nic o tym nie wie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

krowa hf stara prawie 800 kg cena 6,40 brutto odliczyl 3% na dziady.

 

co do rynkow arabskich to minimum rok zeby u rolnika sie poprawilo.Z tego co mowili w zakladzie teraz krowy sa w cenie bo to mieso idzie w calosci na kielbasy grilowe.a teraz sie rozpoczyna sezon  grilowy.

 

 

cieleta hf waga 105kg cena 12zl brutto

ciele byczek simental waga 90kg cena 18 zl brutto

 

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

coz jak sie ktos daje robic  jak male dziecko to jego sprawa u nas tak jest.Zaden handlarz nie zaproponuje jak widze na forum 6 czy  9 % odbicia  bo sie boi..Sa w strachu bo wiedza ,ze my dmuchac sobie w kasze nie damy.

 

mariuszd93 ja raczej oszukiwac sie nie daje pisze jak jest choc oczywiscie glowy tez bym nie dal .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@marju12 nie pisz bzdur bo to jest poważny temat poważne agrofoto.

Czyli z byka bierze 0,5% góra 1% tak mi się wydaje.

Sprzedana jałówka 7+wat 680 netto....

Edytowano przez matingus
  • Like 1

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

mantingas nie tez bierze 3% .matingas nie daj sie robic i tyle ,ale nie przesadzaj od 3 do max 5 ,ale 5 to juz jakis wyjatek natomiast 6,7 a juz 9 to nieporozumienie i u nas na poludniu niemozliwe.

 

 

mantigas raczej pomysl ,ze moze tobie za duza potracaja podzwon po poludniu po zakladach sam sie przekonasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może  ktoś  jeszcze  potwierdzi że  tak  jest na południu? jakoś nie  słychać  takich głosów  , mimo że  to już  drugi  raz o  tym mowa   - w  przeciągu kilku dni .

Bądź poważny 

marju12

3%  z  krowy to bajka  i nikomu kto się orientuje  trochę  w  temacie tego nie  wmówisz , próbował na pewno będziesz że ludzie     skądś tam nie dają  sobie  w  kaszę dmuchać  itp itd  , ale już  nikt  cię  tu nie  traktuje poważnie 

  • Like 2

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Panowie ci co pisza ,ze to bajki sa handlarzami i sie boja ze beda tez musieli mniej odbic i mniej zeszmaca rolnika.(mniej zarobia bo ktos to musi pokryc)

 

 

Panowie ja nie bede sie tlumaczyl nie wierzycie to nie choc nie problem wejsc na internet w google poszukac zakladu kolo nowego sacza zadzwonic rozmowy dzisiaj tanie i zapytac.

 

Skoro nie wierzycie ok niech was gnoja i szmaca dalej skoro tak lubicie.

 

zostawmy juz ten temat i tyle po co ""kapac sie z koniem"""..!!!. i wrocmy do cen. :)  ZDROWIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj