marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

 Witam.Pytanie do kolegi ZbigniewaByku gdzie sprzdawałeś?.Mam 3 szt, jestem z pow.Działdowskiego.Dzięki za odp.

 

Nie bardzo na forum podawać komu się sprzedaje, a to z prostej przyczyny, że handlarze też to czytają i nie chcę, żeby się zgadali, a mam następne do sprzedania. Moje były młode i wadze 700. Ładnie na nie nałożyłem mięsa mimo, że to hf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Czy na skup przyjmują zacielone krowy? Chodzi mi o taką do trzeciego miesiąca cielności, nie mogę znaleźć info :/


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadali? 

 

Tak Mariusz zgadali. Mało tego ostatnio z Dąb-Polu zajechał jeden i mocno zaniżył cenę, a za nim drugi dopiero przyjechał się targować, ale i tak dawał poniżej moich oczekiwań...

Czy na skup przyjmują zacielone krowy? Chodzi mi o taką do trzeciego miesiąca cielności, nie mogę znaleźć info :/

 

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, ale do jakiegoś czasu biorą chyba, albo na ubój z konieczności, gdy krowa nie rokuje, ze przeżyje. Wtedy chyba skierowanie od weterynarza. Najlepiej zadzwoń do tego co odbiera i Ci powie czy weźmie, czy nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Chyba raczej ciężko, dlaczego chcesz ja sprzedać?

 

Bo jak była jałówką to byłą trochę szalona, ale wiadomo - jałówka. A teraz jej coś odbiło całkiem, musieliśmy ją przestawić, bo nie szło wydoić innych krów, bo co chwilę się przekręcała, bodła je itp. od jakiegoś czasu tak się zachowuje, a zdrowotnie z nią wszystko ok. No i w sumie prawie nie daje mleka. No ale jak nie to trudno, poczekamy jak się ocieli i od razu pójdzie.


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

Zgadali? 

Nie zgadli !!!.Jestem z okolic Działdowa i ostatnio Dąb-Pol odbiera ale może trzeba zmienić odbiorce.Pozd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

Czy na skup przyjmują zacielone krowy? Chodzi mi o taką do trzeciego miesiąca cielności, nie mogę znaleźć info :/

Sprzedajesz handlarzowi na wagę żywą i masz to w duu...pie idzie i koniec tematu jak jest taka potrzeba to tak należy zrobić i na pewno handlarz Cię nie ukarze-no chyba że za to mocniej na wadze Cię skroi :D  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

handlarz ma gdzies a weterynarz w zakladzie zrobi ,co innego wysla ,ci takie fajne pisemko i po ptokach. a ty bys cielna krowe w 3 miesiacu sprzedal jakby byla zdrowa ,no to powodzenia toku myslenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19684

 cielnej zdrowej bym nie sprzedał ale są różne sytuacje....np chodziła po pastwisku i byk pokrył-miałem taką sytuację z jałówką nikt nie wiedział,że cielna aż pod koniec kwietnia zeszłego roku się ocieliła i nic nie było po niej widać nawet nie odpuściła, a miała początkiem maja iść na rzeź. Jak się okazało sąsiada LM dał nogę z pastwiska i se poużywał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

kolego soltysie48 , nie ty jeden miales taka sytuacje sam mam krowy mamki z rasy hf .dwie sztuki .trudno w nich rozpoznac ciaze ,nieraz mozna sie przejechac i skazac na miecho cielna na sprzedarz . na bledach trzeba sie uczyc . ale kara pieniezna niestety jest .chyba byla by niemeldowana to co innego ale kto by ja kupil .a tak masz powiatowego na karku niestety tak jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
combajnista    0

u mnie była taka historia : krowa lm zacielona inseminacja miała się wycielić w polowie stycznia Caly styczeń dowiadywałem się do niej bo wygladala jak by miała mieć bliźnięta w lutym już odpuscilem bo uznałem ze się zapasla i pojdzie do rzezni ale przed sprzedażą zaprosiłem weteryniarza aby sprawdzil jalowki i przy okazji tą krowe Wet. powiedział ze jest cielna Wycielila się w polowie marca Prawdopodobnie mój byczek sobie poużywał A inseminacja była nieskuteczna


kolega sprzedal trzy HF (nic ciekawego ) i mowil ze dostal po 7.2 zł Ciezko by było mi w to uwierzyć ale byłem świadkiem jak handlarza który proponowal 7 zł odeslal na pusto Czyzby lekkie ożywienie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kolego soltysie48 , nie ty jeden miales taka sytuacje sam mam krowy mamki z rasy hf .dwie sztuki .trudno w nich rozpoznac ciaze ,nieraz mozna sie przejechac i skazac na miecho cielna na sprzedarz . na bledach trzeba sie uczyc . ale kara pieniezna niestety jest .chyba byla by niemeldowana to co innego ale kto by ja kupil .a tak masz powiatowego na karku niestety tak jest. 

Kilka  miesięcy temu  dalszy  sąsiad  sprzedał 2  jałówki , okazało się że jedna  była  zacielona od  ponad  6  miesięcy 

Gadałem  z  handlarzem który  to kupił  i  stwierdził  że  to  tylko jego  strata  ,  rolnik  nic  nie  ucierpiał na  tym 

Jaka  kara? podaj przepis  który  to  stanowi? lub nie  pisz  bzdur  ,

" mamki hf  " też  brak  mi  sensu w  zestawieniu  tych   słów........ 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

raczej zacielonej jaluwki nie wolno . jeszcze kare zaplacisz.

Weterynarz mi mówił że jakbyś zgłosił urodzenie cielaka i za trzy dni sprzedał matke to też sie doczepią, w praktyce nie wiem jak to jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

nie musisz sie zgadzac wszedzie jest inaczej ,kazdy powiatowy interpretuje po swojemu aby tylko premia byla do konta , chore sztuki to co innego,mialem z nimi przeprawe. mario krowy mamki ,bo skarmiam mleko cielakom ,mam gdzies mlekomiks i szybciej nabieraja mase mniej dokladam do odchowu .jak pisze bzdury to sobie sprzedawaj jakie chcesz.sztuki chore czy cielne .twoja sprawa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

ludzie sprzedają krowy cielne i nie jest to rzadkośc. Kiedyś na rzezni mieliśmy przypadek ubicia cielnej krowy cielak w pełni wykształcony na oko około 8.5m-c. Dla ludzi na rzezni poprostu tragedia a najlepsze było to,że gospodarz badał krowe i weterynarz stwierdził że nie jest cielna. A sztuki we wczesnej fazie cielności często się zdarzały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj