marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Servio    13

pow ropczycko -sedziszowski 4 szt waga 670-730 kg 8,10 zł brutto odebrał Sroka  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Jałowka po wycieleniu w wieku do 30 miesiecy przy sprzedazy liczona jest jak krowa czy jak jałowka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Do 30 miesięcy u mnie idzie jak jałówka.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To  jest  takie prawo które  to określa? Jak byk  nieplanowo  zacieli  zbyt młodą  jałówkę  - to  właściciel  do  więzienia  ??


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

A wie ktoś jaki jest minimalny próg wiekowy wg prawa dla pokrycia jałówki ?

Jest coś takiego - mianowicie rolnicy mieli problem aby zarejestrować cielaka którego matka nie skończyła 24 m-cy i jakiś czas temu obniżono ten wiek bodajże do 23 lub 22 miesięcy - nie jestem pewien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19550

pierwsze słyszę u mnie "rejestrowało" się cielaki od jałówek nawet 16 miesięcznych i nie było z tym żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szukałem i wydaje Mi się że nie ma takich przepisów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Nie chcieli i wpisali jako bliżniak od innej krowy bo niby system nie pozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidor111    14

Panowie jak to jest z sprzedażą poubojowa w podwórku na wadze oszukują a co dopiero tam? Mam teraz 4 na sprzedanie zawsze sprzedawał em na wagę żywa chciałbym spróbować na wbc ale boję się oszustwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja też sprzedawałem na wage żywą i bałem sie wbc ale taraz nie chce słyszeć o sprzedaży na żywą 

kolego jak masz zaufany zakład nie ma sie co obawiać zresztą robisz badania i mozesz na każdym zakładzie być przy ważeniu swojego bydlaka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie, możecie mi skalkulować, ile pieniędzy dostanę za byka przyzwoitego pokroju (mieszaniec mięsny, albo simental etc) wagi 700kg, w wieku 16-18 m-cy jeżeli cena na wbc wynosi 13,20? 

Chodzi mi o przybliżoną/orientacyjną wartość. Pozdrawiam :)

Edytowano przez ursus914

Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Sprzedawanie byka w takim wieku na WBC mija się z celem, zwierzaki w takim wieku średnio się wybijają, najlepiej tak 21-24msc.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

Panowie, możecie mi skalkulować, ile pieniędzy dostanę za byka przyzwoitego pokroju (mieszaniec mięsny, albo simental etc) wagi 700kg, w wieku 16-18 m-cy jeżeli cena na wbc wynosi 13,20? 

Chodzi mi o przybliżoną/orientacyjną wartość. Pozdrawiam :)

ok 400kg wbc x 13,2 = 5280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

ja też z początku bałem się sprzedawac na WBC ale teraz z biegiem czasu i sprzedaży kilku szt wydaje mi się że to doba decyzja sprzedaż na WBC a pozaty do ubojni mam rzut beretem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

ale te 13,20 za jaką klase bo jak za O to w porządku ale jak za klase U to musisz odjąć ze 6%  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj