marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

mariuszd93    559

A   sprawdzałeś  kiedyś? kilka  osób  pisze  że  kantują  , a  ty jeden [  z  2  miesięcznym    stażem i  niewiadomym  wiekiem  , lokalizacją  itp ] że  to nieprawda ,  na pewno każdy  ci uwierzy  :P


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Skoro  u  ciebie  biorą od  dawna  - to po  co pytałeś?  powinieneś być   na  bieżąco  przecież....

Robisz  reklame  tej  firmie  ,  a  z  siebie  robisz  %%%%%%%

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

w nocy sprzedane 6 szt ładnych mieszanców średnio po ok 800kg brutto. cena 7.1 netto. odbiorca to tarka.  2 tyg temu też brali takie same to po 7.4 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzo    27

Dąbpol jak się nie przypilnuje to naprawdę lecą w kulki. Ale jak już ktoś chce się zważyć ze zwierzakiem itp to aż tak dużych różnic nie ma (choć tak jak każdy swoje stukną)

 

PS. Ale czy ktoś zna uczciwego handlarza który nikogo nie okradł????? Bo jak ja słyszę od znajomych o przekrętach na wadze to jak nie okradną nas minimum 300-500zł na sztuce to nie wezmą <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No cóż na tym polega ich biznes niestety. Jedyne wyjście to swoja waga ale wtedy już ceny takiej ci nie dadzą no i jakoś działa to na nich jak raid na owady :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

nie ale biorą u mnie od  dawna i nie wydaje mi się aby brakowało 50 kg na sztuce

 

wydawać to się może...zważ kiedyś bydlaka/ki,nie mów że ważone i wtedy napisz. Nie twierdzę że wszyscy tam oszukują ,a kiedyś było tam kilka 7-8aut jeżdżących, ile dziś nie wiem. 50kg jest potwierdzone, całkiem niedawno u znajomego.. nawet wczoraj, kupowałem ziemniaki paszowe i zgadaliśmy się z gościem o bydle/cenach/ pośrednikach, na nazwę tej firmy-uśmiechną się, padło słowo [od niego] że tam to nawet i 3cyfry brakowało. ja nie sprzedaje im od 3lat.

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

kilka lat temu tez Dabpol był u mnie i 30 40kg brakowalo na byku, byki wazone były na wadze pewnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

tam gdzie daja pare groszy wiecej to podejrzana sprawa u mnie  w wlkp wycykali znajomego na 6 sztuk powiedzial chandlarz jak pan nie wierzy z wyplata w terminie to daje 200 zeta zaliczki on to wziol i wiecej ich nie zobaczyl nawet gliny nie pomogli nie bylo ich w rejestrze posrednikuw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwanow810i   
Gość sylwanow810i

Dąb Pol odbierał o de mnie dwa razy już nie odbiera  . Tak na marginesie to w tych okolicach jest jeszcze firma "GALPOL" tamci to dopiero rżną na wadze. Teraz sprzedaje firmie ECO-BEEF z Węgrzynowa.  Przynajmniej pieniądze wypłacają w terminie 14 dni i waga tez ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
YanYsz    6

Witam, mam pytanie czy ktoś się orientuje na ile % powinna się wybić jałówka lub krowa HO w dobrej kondycji, waga żywa 550 kg.  ??

Wiem że bez zobaczenia sztuki dokładnie nikt tego nie określi ale chodzi mi o podanie wartości przeciętnej, najczęściej otrzymywanej. 

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

wczoraj sąsiad sprzedał 4 kapitalne byki

-950

-920

-870

-1070

wszystkie to mieszańce z LM poszły po 8 brutto odbiorca to K Brzegowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

- HO 796 kg 7,20 zł z VAT

- HO 736 kg 7,20 zł z VAT

Potrącił na 2 sztukach 106 kg. Jak to jest z tymi potrąceniami. W jaki sposób oni to liczą, bo to dopiero moje pierwsze sprzedane byczki. Wiek to 20 miesięcy więc myślę, że jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Witam, mam pytanie czy ktoś się orientuje na ile % powinna się wybić jałówka lub krowa HO w dobrej kondycji, waga żywa 550 kg.  ??

Wiem że bez zobaczenia sztuki dokładnie nikt tego nie określi ale chodzi mi o podanie wartości przeciętnej, najczęściej otrzymywanej. 

Z góry dzięki

 

U mnie ostatnio w takiej wadze krowa miała wybicie 46%.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedane 3 sztuki Hf

-waga 684 brutto, cena 6,7 netto

- waga 682 brutto, cena 6,7 netto

- waga 433brutto, cena 5,5 netto- chorował za młodego i słabo rósł, ogólnie patrzeć się na niego nie chciało

    Strączka 7%, waga pewna, Kasa w 24 h ma być

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartoszm    0

jak długo sie czeka na rozliczenie wbc ?


kobylin to też dziady

nie wiem jak z waga ale płacą w terminie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś sprzedane dwa mieszańce po 7, 8 brutto. waga Swoja, 767 i 816, -6%. A co do tarki to próbował mnie kiedyś oszukać na wadze, tylko trochę mu nie wyszło bo byki miałem ważone :) jak wcześniej przyjezdzal co drugi tydzień to od tamtej pory już go nie widziałem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    174

- HO 796 kg 7,20 zł z VAT

- HO 736 kg 7,20 zł z VAT

Potrącił na 2 sztukach 106 kg. Jak to jest z tymi potrąceniami. W jaki sposób oni to liczą, bo to dopiero moje pierwsze sprzedane byczki. Wiek to 20 miesięcy więc myślę, że jest dobrze.

 

potrącenie/strączka/skitka jest to procent od wagi byka,najczęściej 7%. czyli np masz byczka 1000kg ,potrącenie jest 70kg,byczek 700kg potrącenie 49kg,więc płacą ci za 930kg i 651kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

- HO 796 kg 7,20 zł z VAT

- HO 736 kg 7,20 zł z VAT

Potrącił na 2 sztukach 106 kg. Jak to jest z tymi potrąceniami. W jaki sposób oni to liczą, bo to dopiero moje pierwsze sprzedane byczki. Wiek to 20 miesięcy więc myślę, że jest dobrze.

Liczą %  od  wagi  brutto ,  byki  zazwyczaj  7% .

waga  która podałes  to  brutto ?  czy po potrąceniu? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Też wczoraj , byk HO , 650 kg ,wiek prawie 16 m-cy , cena 7,20 z VAT , potrącenie 7% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Liczą %  od  wagi  brutto ,  byki  zazwyczaj  7% .

waga  która podałes  to  brutto ?  czy po potrąceniu? 

Do tej wagi co podałem jeszcze te 7% trzeba doliczyć czyli tak jak pisałem na 2 wyszło 106 kg potrącenia.

796 + 736 = 1532

1532 x 7% = 107,24 kg

Dzięki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj