marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

daremw    128

to kwestia interpretacji... czy nie może zacząć się 30-ty miesiąc czy też nie może skończyć 30-tego miesiąca. stąd pewnie ta rozbieżność, zresztą może biorą wzmiankę na to że na zarejestrowanie cielęcia jest pewien okres czasu (przepisowo) a i często z opóźnieniem dodatkowym są rejestrowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

adam77 masz racje na skupie masz nieuka co nie umie liczyc pewnie liczy zaczynając od maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Moim zdaniem nie powinna liczyc sie dywagacja tylko co jest na papierze..a na papierze jest czarne na bialym data 10.05.2014 a wiec moim zdaniem 30miesiecy Twoj byk skonczyl 11listopada 2014:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

adam77 masz racje na skupie masz nieuka co nie umie liczyc pewnie liczy zaczynając od maja

też możliwe, niepotrzebnie za dużo kombinuję he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Policz teraz tak: cena cielaka, cena kupna mleka ,cena leków( cielak bez krowy częściej choruje), dopłata za krowę, trudność w znalezieniu dobrej sztuki byczka( nie jakiegoś hf tylko mięsnego), Jeżeli masz krowy rasy np simental, to cielak szybciej rośnie ma ma sporo mleka. Sumując posiadanie krów mięsnych wcale nie jest nonsensem . Nawet jak ci to wyjdzie na zero, to przynajmniej masz swoje cielęta i nie musisz szukać i kupować po zawyżonych cenach.

mam kolegę którzy kilka lat temu zaczął trzymać mamki. Sprzedał krowy mleczne a za to kupił jałowki lm doszedł do prawie 30 mamek. Teraz zostały mu ostatnie dwie wrócił spowrotem do krów mlecznych. Sam stwierdził że te mamki by go do ruiny doprowadziły. Sprzedaje opasy na wbc i wcale te 100%lm tak super nie wychodzą parę zł lepiej niż zwykle mieszance po mlecznych matkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Te mieszanki to czesto szybciej rosna anizeli te czystorasowe:-) a zakup czystej rasy wiaze sie z duzymi kosztami wiec nie wiem czy to taki dobry pomysl :-) a ceny w skupie jakos az tak drastycznie sie nie roznia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

w poniedziałek sprzedane na WBC:

 

1 krowa 591kg wybicie 49,11% cena 10,50zl

2 krowa 750kg wybicie 52% cena 11,50zl

3krowa 680kg wybicie 53% cena 11,50zl

4krowa 550kg wybicie 45% cena 9,50zl

5byczek 670kg wybicie 57%  cena 13,40

 waga i cena brutto :)

 

 

jak myślicie dobra cene dostalem

Edytowano przez artek27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielek24    30

a handlował ktoś z was z kims takim jak Dariusz Lach?chyba z okolic kielc bo ponoć niezle płaci i dzwonił jakiś tam jego kierowca,że we wtorek przyjedzie obejrzeć ale lepiej zawczasu zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a handlował ktoś z was z kims takim jak Dariusz Lach?chyba z okolic kielc bo ponoć niezle płaci i dzwonił jakiś tam jego kierowca,że we wtorek przyjedzie obejrzeć ale lepiej zawczasu zapytac

 

Jeśli masz możliwość to zważ wcześniej jakąś sztukę, będziesz miał pewność co do ich wagi. Rok temu znajomy sprzedawał HFy i z płatnością nie było problemu. Jak jest teraz może wypowie się ktoś kto im teraz sprzedawał. 


live fast die young

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

sprzedane 3 sztuki lm 700kg 7.50 . 2 * hf 650 i 670 po 7zl ceny brutto odbierala ubojnia z rakowa

7,50  brutto  za  lm  -  to  kiepska  cena  , ja  za  mieszańce  SM  -HF  wziąłem po  7,70 ,  waga  834 i 776 ,  odbiorca Bogdański 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

sprzedane 3 sztuki lm 700kg 7.50 . 2 * hf 650 i 670 po 7zl ceny brutto odbierala ubojnia z rakowa

 

niestety takie u nas są ceny na byki, +- 20 gr

też jestem z terenu na którym kupuje zm Raków

inni odbiorcy podobnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

niestety takie u nas są ceny na byki, +- 20 gr

też jestem z terenu na którym kupuje zm Raków

inni odbiorcy podobnie

 

ne mogles szukac innego kupca..wiesz jak ci z brzezin albo tychowa płacą??  podobno ktos z okolic PODDĘBIC nie zle płaci ale nie mam jescze namiarów ale wkrotce zdobęde...moze ktos zna tych kupcow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3472

Dobrze radze przed sprzedażą jednego zważcie sobie bo kantują jak idzie do 80 kg na dużych sztukach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz6340    34

W czwartek sprzedałem 2 sztuki jeden miał 656 kg i poszedł za 7.10zł netto drugi miał 565 i poszedł za 6.80 netto obydwa simentale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kakus19    4

w okolicach poddebic jest kilku kupców napisz o kogo chodzi to sie wypowiem


w okolicach poddebic jest kilku kupców napisz o kogo chodzi to sie wypowiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj