marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

nightmare    81

jak chcesz to mogę Ci dac namiar na kupca z sokolowa podl. nie zaszkodzi zadzwonić i zapytac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mam do sprzedania 3 krowy hf sredia waga w okolicy 800 kg i 4 byki 3 hf i jeden mieszaniec hf x lm dajcie namiary na kogoś konkretnego ze swietokrzyskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

czyli jak posiadam 30 bydła do 24 miesięcy i 20 krów to otrzymam dopłaty do 50 szt. dobrze myśle bo jeśli nie to mnie poprawcie.

z góry dzięki i sorki że tu ale jeszcze najszybciej odp pewnie otrzymam.

pozatym ile moge dostac za 2 mm-y po 700-750kg mają czy 8 da rade nie są to czysto rasowe!.

Tylko do 30 sztuk. Za resztę nie dostaniesz no chyba że przepiszesz na kogoś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Pelona mi nic nie brakło,bo jak z nim handlowałem to byki były ważone na pewnej wadze.Ogonek to teraz nie chce zabardzo byków kupowac bo nastawił się na krowy.Józan płaci 6,50-7.80.A sam jestem ciekaw jak tam teraz Pelon,bo jakaś afera tam była.

 

no afera była.jak wiedział ze sprawdzają go to było z wagą ok a jak ktoś zażądał kontroli wagi bydła na innej wadze to brakowało po 50kg na sztuce. aż trafił na cwańszego od siebie i nawet pan pooglądał trochę kratki i sporo zapłacił. wszystkich powinni tak załatwić żeby skończyła się kradzież. ale historię z nam też tylko od ludzi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    66

Dostanie do tych 50szt dopłate, jak nie wiecie to nie róbcie zamieszania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldifox    2

Byłem w piątek w agencji u odpowiedniej osoby i taka informacje dostałem i ja będę dzielił stado 2x po 30 szt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zgadza się  nie wiecą a piszą.przeczytaj na stonie arimr abo skorzystaj z kalkulatora na tej stronie i będziesz wiedział do ilu dostanies- 30 młodziesz i 30 krowy czyli do 60 jest możliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

Jałowka mieszaniec 694kg po 6.70 cena i waga netto pomorskie powiat Kościerski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

no afera była.jak wiedział ze sprawdzają go to było z wagą ok a jak ktoś zażądał kontroli wagi bydła na innej wadze to brakowało po 50kg na sztuce. aż trafił na cwańszego od siebie i nawet pan pooglądał trochę kratki i sporo zapłacił. wszystkich powinni tak załatwić żeby skończyła się kradzież. ale historię z nam też tylko od ludzi. 

a skąd jesteś bo może byłem u Ciebie po bydło?Kilka lat temu pracowałem u Pelona (ale to były czasy uczciwości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

50 kg to chyba trochę przesada, nie jeden na oko by się poznal ze waga się nie zgadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a skąd jesteś bo może byłem u Ciebie po bydło?Kilka lat temu pracowałem u Pelona (ale to były czasy uczciwości)

 

nie byłeś u mnie po bydło bo ja do pelana nie sprzedawałem wcale, raz sprzedał jeszcze ojciec krowę ale to na spędzie. a ja z żarnowca

50 kg to chyba trochę przesada, nie jeden na oko by się poznal ze waga się nie zgadza.

 

nie przesada. to było udowodnione  bo chłopu się nie podobało i pojechali na inną  wagę i na 2 sztukach brakowało 100kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miqul55    2

hmmm pewnego czasu slyszalem o czymś tam ale to nie wiem nic konkretnego ani z pierwszej reki. a co do platności to nigdy wczesniej problemu nie miałem 2 tygodnie (wczesniej raczej nie) i kaska była, no a teraz to zobacze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Na byku ponad 850 kg nie zauważysz mnie chcieli oskubać na 80 kg ale miałem zważonego ,raz tylko handlarzowi chciałem spróbować sprzedać ,teraz wole 0,50 zł taniej ale w pewne miejsce ci co płacą blisko 8,00 zł to kantują niema siły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

nie byłeś u mnie po bydło bo ja do pelana nie sprzedawałem wcale, raz sprzedał jeszcze ojciec krowę ale to na spędzie. a ja z żarnowca

 

nie przesada. to było udowodnione  bo chłopu się nie podobało i pojechali na inną  wagę i na 2 sztukach brakowało 100kg.

to w żarnowcu niedawno biernacki otworzył skup,orientujesz się jak to z nim wygląda?

uwaga na pana z Zielonek bo też brakowało kg

i jakieś Górale też dobrze płacili ale jak zobaczą wage na placu to nie chcą kupic

MNie nie okantują mam wagę :D

a dostajesz takie wygórowane ceny jak co niektórzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

A te LM były czysto rasowe? W jakiej budowie?

2 tygodnie temu Andrzej, zapłacił mi za byki LM "prawie czysta rasa" 8,5 zł waga 670kg. Druga sztuka nie chciała się dać zważyć to poszła na WBC. był mniejszy i młodszy od pierwszego i na oko jakieś 630kg. Waga tuszy 366kg i więcej pieniążków niż za pierwszego. Na żywo około 9 zł. Wszystko brutto.

To nie był czystorasowy LM, miał dobrze rozbudowany przód tył nieco gorszy. Pan Andrzej to co tydzień to inne ceny daje, tydzień wcześniej mówił że za takie po 8.5 da ale nie dał <_< Wydaje mi się że teraz zaczyna się większy ruch w śród sprzedaży bydła więc gość może sobie pozwolić na niższe ceny bo ma większy wybór. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to w żarnowcu niedawno biernacki otworzył skup,orientujesz się jak to z nim wygląda?

uwaga na pana z Zielonek bo też brakowało kg

i jakieś Górale też dobrze płacili ale jak zobaczą wage na placu to nie chcą kupic

a dostajesz takie wygórowane ceny jak co niektórzy?

 

Biernacki miał skup przez pół roku i zamknął, różnie z nim było z tego co słyszałem. zresztą dogadał się z ogonkiem i całe samochody krów brał od niego.

ja sprzedaje obecnie do pana jacka hodonia. ceny nie złe bo za byki początkiem stycznia dał 7,10 netto i waga  ogólna a byki hf i mm. a końcem stycznia był po krowe to mówił ze płaci 8 brutto byka.

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj