marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

lolusssss    0

Pan Stróżak daje za byka takiej sredniej budowy 7.5netto a za ladnego 8 netto a za krowy daje 5.5 netto. Brakuje Panowie i Panie bydla..zawsze mial pelny samochod a teraz ledwo polowe uzbierał:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

bo już powoli zaczyna się objawiac pazernośc polskiego rolnika.Teraz nikt nie będzie chciał sprzedac bo 300zł dopłaty dostanie.A w lipcu bedzie płacz bo byki 1zł na dół .I bedzie o la boga ja głupi tylko pasze zmarnowałem :lol: może post nie trzyma poziomu ale w moich okolicach już nie sprzedają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

 

A kto tak dobrze płaci za byki ? Podziel się informacją.

 

biernackie w tamtym tygodniu tak płacili i dwa tygodnie temu. A w tym nie wiem czy utrzymali cenę czy spadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

bo już powoli zaczyna się objawiac pazernośc polskiego rolnika.Teraz nikt nie będzie chciał sprzedac bo 300zł dopłaty dostanie.A w lipcu bedzie płacz bo byki 1zł na dół .I bedzie o la boga ja głupi tylko pasze zmarnowałem laugh.png może post nie trzyma poziomu ale w moich okolicach już nie sprzedają

 

to niby do kiedy sztuka bedzie sie łapała na dopłate???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie trzymać w gospodarstwie od 15 maja do 30 czerwca, dopłata będzie do 30 szt do 24 miesięcy i do 30 szt powyżej 24 miesięcy więc ten co ma miej niż 30 szt to będzie trzymał ale jest sporo ludzi którzy maja więcej więc spokojnie, aż tak mocno cena nie spadnie. Poza tym za przetrzymanie 45 dni dostaniesz   ok 280 zł to może ten byk nie zje,aż na tyle a trzeba pamiętać, że będzie przyrastał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

bzdury, nikt nie będzie trzymal opasa do lata żeby 280 zl dopłaty wziasc, u mnie handalaz powidziela ze rolnicy dzwonią i nie nadazy brac, tyle bydla jest, każdy kto ma byki zaczyna uciekać, prognozuja spadki cen, zresztą się nie dziwie, swieta ida, a taki okres zawsze wplywal niekozystnie na cene. po za tym cena jest dobra, i co po niektórzy powinni wiedzieć, ze co dobre szybko się konczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomtom22    1

Wczoraj do sąsiada przyjechali po byka z Maciejowic P Pawlonka, płacił do 7,70 max+vat

 do mnie ten pan prawie rok temu nie chcial przyjechac jak powiedzialem ze bydło ważone. powiedzial ze za daleko a wiem ze w sasiedniej miejscowosci bral i nie bylo problemu z dojazdem

bzdury, nikt nie będzie trzymal opasa do lata żeby 280 zl dopłaty wziasc, u mnie handalaz powidziela ze rolnicy dzwonią i nie nadazy brac, tyle bydla jest, każdy kto ma byki zaczyna uciekać, prognozuja spadki cen, zresztą się nie dziwie, swieta ida, a taki okres zawsze wplywal niekozystnie na cene. po za tym cena jest dobra, i co po niektórzy powinni wiedzieć, ze co dobre szybko się konczy.

 

wez człowieku od kiedy handlarz Ci prawde powie. brak słów

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bydła jest mało,a jak limity na mleko zniosą to i starych krów będzie brakować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

o ciekawe pytanie. Sam jestem ciekaw jak to u nich wygląda

Ja póki co Józan Koziegłowy wcześniej Pelon w Dzwonowicach i Ogonek z Wolbromia

 

a jak tam pan Ogonek i Józan płaci??? a jak myślisz  ile kg u  pana Pelona Ci  brakło????

Edytowano przez TomaszKysiski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon88    0

bo już powoli zaczyna się objawiac pazernośc polskiego rolnika.Teraz nikt nie będzie chciał sprzedac bo 300zł dopłaty dostanie.A w lipcu bedzie płacz bo byki 1zł na dół .I bedzie o la boga ja głupi tylko pasze zmarnowałem :lol: może post nie trzyma poziomu ale w moich okolicach już nie sprzedają

Co do dużych byków to nie będzie reguły ale pewnie cielaki będą przetrzymywać bo 300 zł  przy cenie cielaka to znaczny procent jego ceny z tym że wtedy chyba trzeba trzymać go do wieku 6 miesięcy na co nie każdy ma warunki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

cielaki to nie zupełnie bo od 6-8 miesięcy także kto sprzedaje takie w granicach 130 kilo a są tacy  to i tak się nie łapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Słyszalem  ze cielak nie musi miec 6 miesiecy..moze miec nawet 2 tygodnie i tylko raz sie doplate za niego wezmie..dopiero powyzej 24miesiecy(za samice)nalezy sie doplata co roku. Smieszne pieniadze...phii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weksel    160

ale chodzi o to ze kto sprzedaje do 130 kg to chyba nie bedzie trzymał do pół roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

trzeba będzie trzymać w gospodarstwie od 15 maja do 30 czerwca, dopłata będzie do 30 szt do 24 miesięcy i do 30 szt powyżej 24 miesięcy więc ten co ma miej niż 30 szt to będzie trzymał ale jest sporo ludzi którzy maja więcej więc spokojnie, aż tak mocno cena nie spadnie. Poza tym za przetrzymanie 45 dni dostaniesz   ok 280 zł to może ten byk nie zje,aż na tyle a trzeba pamiętać, że będzie przyrastał.

 

Dzięki za info o tym do kiedy trzeba trzymać, bo nie mogłam tego nigdzie znaleźć :)  No i warto jeszcze dopisać, że musi być min. 3 sztuki, żeby była dopłata :) 

 

Nie dużo, bo nie dużo - ale zawsze jakiś pieniądz, jak Wam za mało to możecie mi swoją część za bydło i krowy oddać :D 


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

do matasa 22 jestem z okolic krotoszyna handluje z nimi ok 15 lat kasa pewna kupują głównie krowy

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Co do dużych byków to nie będzie reguły ale pewnie cielaki będą przetrzymywać bo 300 zł  przy cenie cielaka to znaczny procent jego ceny z tym że wtedy chyba trzeba trzymać go do wieku 6 miesięcy na co nie każdy ma warunki 

 

 

cielaki to nie zupełnie bo od 6-8 miesięcy także kto sprzedaje takie w granicach 130 kilo a są tacy  to i tak się nie łapie

 

 

nie prawda cielaki od 1 dnia mogą być tylko wówczas trzeba trzymać do 6 miesięcy

 

 

Słyszalem  ze cielak nie musi miec 6 miesiecy..moze miec nawet 2 tygodnie i tylko raz sie doplate za niego wezmie..dopiero powyzej 24miesiecy(za samice)nalezy sie doplata co roku. Smieszne pieniadze...phii

 

Dopłata  będzie  do  cielaków  które  sa  w  stadzie  w  dniu 15  maja, może  być  i jednodniowy ,sztuka  musi  być  utrzymywana  w  stadzie  miniumum  do  30  czerwca

Drugi    warunek  jest  taki  że  nie  mozna  ich  sprzedać  przed   ukończeniem wieku   6  miesięcy 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czyli jak posiadam 30 bydła do 24 miesięcy i 20 krów to otrzymam dopłaty do 50 szt. dobrze myśle bo jeśli nie to mnie poprawcie.

z góry dzięki i sorki że tu ale jeszcze najszybciej odp pewnie otrzymam.

pozatym ile moge dostac za 2 mm-y po 700-750kg mają czy 8 da rade nie są to czysto rasowe!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

bzdury, nikt nie będzie trzymal opasa do lata żeby 280 zl dopłaty wziasc, u mnie handalaz powidziela ze rolnicy dzwonią i nie nadazy brac, tyle bydla jest, każdy kto ma byki zaczyna uciekać, prognozuja spadki cen, zresztą się nie dziwie, swieta ida, a taki okres zawsze wplywal niekozystnie na cene. po za tym cena jest dobra, i co po niektórzy powinni wiedzieć, ze co dobre szybko się konczy.

 

bzdury to ty wypisujesz  Bydlo bedzie drozalo do lipca ,bydła jest duzo ale zapotrzebowanie jeszcze wieksze Mogą byc kilkudziesiecio groszowe spadki ale tylko po to za tydzien podniesc cene Oczywiscie na w lipcu cena pojdzie w dól bo  wysypie sie wiecej bydla na rynek

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

myślisz ze będzie wielu co się połasi na te 280 zl ? np. będę tak naiwny i się polasze, a później cena spadnie o 50 gr i jestem w plecy przez ta chytrość. jeśli byk mi dorasta i zbliza się pora sprzedaży to nie będę czekal z nim do lipca, zebys się nie przeliczyl, dokładnie tak samo pisali o mleku, ze cena się utrzyma, i co się stało? nie masz zadnej gwarancji ze cena bydla utrzyma się na tym poziomie.

 


czyli jak posiadam 30 bydła do 24 miesięcy i 20 krów to otrzymam dopłaty do 50 szt. dobrze myśle bo jeśli nie to mnie poprawcie.
z góry dzięki i sorki że tu ale jeszcze najszybciej odp pewnie otrzymam.
pozatym ile moge dostac za 2 mm-y po 700-750kg mają czy 8 da rade nie są to czysto rasowe!.

Do 50 szt będziesz mogl wziasc doplate, a co do tej ceny to 8 zl ciężko Ci będzie wyrwac, bardziej możesz się spodzewac ofert ceny ok 7.50 , 8zl to dziś max cena Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

a jak tam pan Ogonek i Józan płaci??? a jak myślisz  ile kg u  pana Pelona Ci  brakło????

U Pelona mi nic nie brakło,bo jak z nim handlowałem to byki były ważone na pewnej wadze.Ogonek to teraz nie chce zabardzo byków kupowac bo nastawił się na krowy.Józan płaci 6,50-7.80.A sam jestem ciekaw jak tam teraz Pelon,bo jakaś afera tam była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

u mnie w okolicy rolnicy ktorzy nawet od 10lat nie mieli stycznosci ze zwierzetami zaczynaja kupowac bydlo, a nawet tacy co kupuja 30 cielakow zeby dostac dolate. smich na sali ale u mnie w okolicy 100-150zl na szt cielaki tj byczki poszly do gory. zgadzam sie ze od lipca cena pojdzie mocno w dol bo ci co kupili cielaki na doplaty beda je sprzedawac lekko odchowane( w takich grupach zdarzaja sie duuuuuze biegunki plucka itp ale to ich malo obchodzi) a wiadomo poczatek tanieje to i koniec tj zwierze dorosle tez spadnie na cenie.   jak to sie mowi  BEDZIE SIE DZIALO!!!!

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tylko jaki jest zysk na tych cielakach lekko odchowanych? żaden. początkowy odchow jest najdroższy, mleko, pasza pelnoporcjowa, często nawet wizyty weterynarza, a to kosztowna sprawa. a jak jakiś zdechną , a to tez trzeba brac pod uwagę to już będzie po biznesie. i tak jak wspomiales, robia to tacy co nie mieli styczności, tacy tylko znaja teoreie, a praktyka potrafi nie pokryc tej teorii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

znacie kogoś kto może przyjechać po jednego byka 600kg? dwóch mi już obiecało i żaden się nie pojawił. mieszkam miedzy Siedlcami a Stoczkiem Łukowskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj