marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

miwigos    3498

Marijusz w wielkopolsce u nas to lepiej siać rzepak i pszenice pewne żródło dochodu,hodowla nieopłacalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

UWAGA NA BIERNACKIEGO ZALEGŁOŚCI Z PŁATNOŚCIAMI PO RAZ KOLEJNY PROBLEM Z WYPŁATĄ ALE TERAZ TO JUŻ POWAŻNE OPÓŹNIENIE,

ryczałtowcom też nie płacą? Ostatnio 12stycznia sprzedawałem to dobrze wypłacili po 14 dniach. Podobno vatowcom teraz 3 miesiące płacą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie nie wiem w czym problem mija termin płatność wysyłamy upomnienie z tygodniwymterminem zapłaty za potwierdzeniem odbioru i jak nie płacą to naliczamy odsetki. Napewno jakbyście wy im zalegali tak by zrobili i jeden drugi tak zrobi i się nauczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kargo ja wysylalem pisma z kancelarii prawnej do Biernackiego i nic nie pomagało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

jest sporo takich co po nie wyplacali...a bydlo juz tanieje podobno

ja sprawe zalozylem i nic z tego a jak chlop nie splaca np..ciagnika to komornik od sasiada wezmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kargo ja wysylalem pisma z kancelarii prawnej do Biernackiego i nic nie pomagało.

 

To teraz skorzystaj z kancelarii komorniczej i i zgłoS go do KRS sprawi mu to troche problemów i moze zapłaci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztoff    10

ja Biernackiemu sprzedaje tylko za gotówkę,

chłopi nauczmy wszystkich kupujących że bez kasy nie mają po co przyjeżdżać....

Jeżeli po 25 latach wolności zakłady zarobiły na super samochody i super domy dla swoich właścicieli, to niech  w końcu zaczną płacić gotówką.

Darmowy kredyt z naszych portfeli powinien się skończyć...

 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brandys    2

moim zdanem to wycena bydła w gospodarstwie ,ogulna waga i gotuwka a te namowy na wbc to tylko pretekst aby nas nacągać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

brandys masz racje ja teraz tez tak robie od razu w gospodarstwie u mnie kasa i na żadne wbc nie sprzedaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

To teraz skorzystaj z kancelarii komorniczej i i zgłoS go do KRS sprawi mu to troche problemów i moze zapłaci.

 

a najlepiej tej słynnej łódzkiej tam komornik nie szczypie sie z dłużnikami jak wiemy moze zajmie mu samochód do przewozu bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

To teraz skorzystaj z kancelarii komorniczej i i zgłoS go do KRS sprawi mu to troche problemów i moze zapłaci.

Żeby  pójść  do komornika  ,  trzeba  mieć  sądowy  nakaz  zapłaty  -  z  KLAUZULĄ  WYKONALNOŚCI .

To  nie  tak  że chop  na  krowę  i  ciele ........


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuzaj63    45

W poniedziałek sprzedałem 3szt MM średnio 600kg po 8 brutto(ryczałtowiec) i i HF też 600 kg 7 brutto.6% strączki ważone na "dużej" wadze ,przelew zaraz po załadowaniu bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    869

po ile  ostatnio daje za opasy Tarasiuk z Rzepnik(podlaskie) powyżej 600kg za hf i mm???


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

W tygodniu sąsiad sprzedał  3 hf jeden 960kg reszta mniejsze po 7.60 brutto tylko że po 8% obcinka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.. jestem z łódzkiego . wczoraj był u mnie kupiec za hf dawał 7,2 plus vat za miesna jałówke 6.8 plus vat za ładna krowe pow.600kg w miesie powiedział ze da 5.8 plus vat a jak super byk 8 jalowka 7 plus vat.. mam pytanko czy ktoś sprzedawał sprzedaje do  ubojni masarni w Rudnikach koło częstochowy??? jak u nich z kasa i terminami, no i z waga jak robia czy kręca??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

ja Biernackiemu sprzedaje tylko za gotówkę,

chłopi nauczmy wszystkich kupujących że bez kasy nie mają po co przyjeżdżać....

Jeżeli po 25 latach wolności zakłady zarobiły na super samochody i super domy dla swoich właścicieli, to niech  w końcu zaczną płacić gotówką.

Darmowy kredyt z naszych portfeli powinien się skończyć...

Tak by było najlepiej ,ale tracisz 7% zwrotu podatku które dostałbyś przy przelewie. Musiały by się zmienić przepisy.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

Witam.. jestem z łódzkiego . wczoraj był u mnie kupiec za hf dawał 7,2 plus vat za miesna jałówke 6.8 plus vat za ładna krowe pow.600kg w miesie powiedział ze da 5.8 plus vat a jak super byk 8 jalowka 7 plus vat.. mam pytanko czy ktoś sprzedawał sprzedaje do  ubojni masarni w Rudnikach koło częstochowy??? jak u nich z kasa i terminami, no i z waga jak robia czy kręca??

 

komu sprzedawales bo ceny przystepne..ale ma byc taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś w dobie internetu to nie problem zapłacić przelewem przy wystawianiu faktury tak jak płacimy kartą w sklepie wystarczy tylko chcieć no ale ustawodawca dał termin 14 dni to czemu by z niego nie korzystać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Tak by było najlepiej ,ale tracisz 7% zwrotu podatku które dostałbyś przy przelewie. Musiały by się zmienić przepisy.

Jeśli jest  Vat-owcem to dostanie wartość brutto do ręki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

w moich stronach byk od 6 do 7,5 netto

jałówki 6- 7 netto

krowy poszły ostatnio do góry , max 5,5 netto

 

nikolas29

skąd słyszałeś o obniżkach w łódzkim ?

u nas powoli bardzo ale do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj