marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

kw22    20

do dawida 199 handlarze ze śląska pojechali na pomorze kupować? coto za rzeżnia? a rava jebie na wadze 70kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

przyszło dziś rozliczenie za sima od Pana Woźnieckiego i wyszło po przeliczeniu z wagi poubojowej na żywą 8,33zł/kg niestety pierwszy raz się zdarzyło wybicie za małe i różnica w wadze...

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

mat 889 pogorzela 2 lata temu byk zważony na mojej wadze 965kg potygodniu  przyjeżdża kierowca biernackiego 915kgpo ponownym tarowaniu i zjebce jest ok wagi w stodole nie widział

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

przyszło dziś rozliczenie za sima od Pana Woźnieckiego i wyszło po przeliczeniu z wagi poubojowej na żywą 8,33zł/kg niestety pierwszy raz się zdarzyło wybicie za małe i różnica w wadze...

 

Możesz coś wiecej napisać dlaczego nie jesteś zadowolony z wybicia tego byka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

ponieważ w starej sprawdzonej ubojni było by sporo lepsze wybicie... na szczęście to był tylko jeden byk oddany na próbę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Odstawiałem kiedys dwa razy po jednej sztuce do zakładów Sokołów oddział w Kole (zaklad bije 300-450 dziennie), o których tu widzę niektórzy tak dobrze sie wypoiweadaja i pisza ze maja takie wydajnosci i moge powiedzięc ze jak sie nie ma umowy kontraktacyjnej z nimi czy znajomosci z pracownikami to niema tam co byków zawozić (mam do ubojni niecałe 10km)  50% angus (według opisu rasy angus ma jedna z najlepszych wydajności)  ważący 656kg nie majacy wogóle brzucha ładny okragły i co - wydajnośc 53% od wagi na zakładzie klasa O+ . Nie bede juz pisał jak 2 tygodnie póżniej zawiozłem Hf i wydajności 47%. Widziłem kiedyś plik, ktory oddaje zakład po uboju i na którym sa wagi zywe i poubojowe i wiekszość wydajności oscyluje wlasnie od 48-56% i jak słysze ze niektórzy maja wydajnośc 60% to niech podadza nr kolczyka to zweryfikuje...  Mając dobre bydło miesne czy mieszance nie wątpie ze wydajnośc może być wysoka ok 58-61% ale za takie bydło też można dostac dobra cene na wage zywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

Ze Śląskiem to sie zagalopowałem :D Ci co do mnie przyjeżdzają to są z okolic Górna nijaki Mikulko zna ma może ktoś jakieś opinie o nim? Bo wg mnie sa strasznie natrętni bo umówiłem sie na początku lutego z nimi żeby podjechali pod koniec lutego to wtedy pogadamy, a oni od początku lutego z 7 razy już u mnie byli,

Dzwoniłem do Piemonta z Giżycka  to cena 6,50 plus Vat i płatne do dwóch tygodni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Odstawiałem kiedys dwa razy po jednej sztuce do zakładów Sokołów oddział w Kole (zaklad bije 300-450 dziennie), o których tu widzę niektórzy tak dobrze sie wypoiweadaja i pisza ze maja takie wydajnosci i moge powiedzięc ze jak sie nie ma umowy kontraktacyjnej z nimi czy znajomosci z pracownikami to niema tam co byków zawozić (mam do ubojni niecałe 10km)  50% angus (według opisu rasy angus ma jedna z najlepszych wydajności)  ważący 656kg nie majacy wogóle brzucha ładny okragły i co - wydajnośc 53% od wagi na zakładzie klasa O+ . Nie bede juz pisał jak 2 tygodnie póżniej zawiozłem Hf i wydajności 47%. Widziłem kiedyś plik, ktory oddaje zakład po uboju i na którym sa wagi zywe i poubojowe i wiekszość wydajności oscyluje wlasnie od 48-56% i jak słysze ze niektórzy maja wydajnośc 60% to niech podadza nr kolczyka to zweryfikuje...  Mając dobre bydło miesne czy mieszance nie wątpie ze wydajnośc może być wysoka ok 58-61% ale za takie bydło też można dostac dobra cene na wage zywa.

 

Angusy akurat są tłuste i okrągłe jak piłeczki  ale co nie zmienia faktu że te O+ to jakaś ściema ( mięsna sztuka musi iść w R), ja sprzedawałem z 3 lata temu Angusty i rozbieżność w wybiciu była od 52-56 tylko że ja miałem gwarantowane że wszystkie pójdą w R i tak na 14 sztukach jeden był na boku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Witam:-) Mieszkam kolo Kostrzyna na Odrą i od chyba ponad 2lat po bydło do ojca przyjezdzaja gorale tzn, Pan Stróżak z swoim synem. Ogolnie placi bardzo dobrze(w porownaniu do innych handlarzy) i zawsze pieniadze za 5 minut sa juz banku ale ciakawi mnie czy z waga u niego jest ok? czy nie kantuje...hmm...mial moze ktos z nim stycznosc?hm Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

Cena przez tel na dziś byki klasa R -13.20 zł  O-12.80zł , jałówki klasa R-12.60zł  ABP Poland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Odstawiałem kiedys dwa razy po jednej sztuce do zakładów Sokołów oddział w Kole (zaklad bije 300-450 dziennie), o których tu widzę niektórzy tak dobrze sie wypoiweadaja i pisza ze maja takie wydajnosci i moge powiedzięc ze jak sie nie ma umowy kontraktacyjnej z nimi czy znajomosci z pracownikami to niema tam co byków zawozić (mam do ubojni niecałe 10km)  50% angus (według opisu rasy angus ma jedna z najlepszych wydajności)  ważący 656kg nie majacy wogóle brzucha ładny okragły i co - wydajnośc 53% od wagi na zakładzie klasa O+ . Nie bede juz pisał jak 2 tygodnie póżniej zawiozłem Hf i wydajności 47%. Widziłem kiedyś plik, ktory oddaje zakład po uboju i na którym sa wagi zywe i poubojowe i wiekszość wydajności oscyluje wlasnie od 48-56% i jak słysze ze niektórzy maja wydajnośc 60% to niech podadza nr kolczyka to zweryfikuje...  Mając dobre bydło miesne czy mieszance nie wątpie ze wydajnośc może być wysoka ok 58-61% ale za takie bydło też można dostac dobra cene na wage zywa.

 

 

 

 Osoby  co podaja  takie  wybicie, dla  sm  np  lub jakiś   średnich mieszańców-  liczą w  sobie  tylko znany sposób  :D

 

Też  mnie  fascynowały kiedyś  te  wydajności  w  okolicach lub  powyżej  60%,  dziś mnie  tylko   śmieszą  ;)

  • Like 1

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

48-56 % to jest wydajność dobrej , jedynkowej , nieopasionej krowy

dwa, trzy lata temu sprzedałem byka sm x lm 750 kilo brutto , dał prawie 500 kilo mięsa

wiem od chłopaka który zabierał tego byka

był bardzo dobrze umięśniony, brzuch podciągnięty i zero tłuszczu

to był mój rekord

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

jest na tym  forum osoba której byk miał wybicie ponad 70%... pokazał mi rozliczenie bo na słowo też ciężko było by mi uwierzyć ale tak dobre wybicia się zdarzają :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1877

 Osoby  co podaja  takie  wybicie, dla  sm  np  lub jakiś   średnich mieszańców-  liczą w  sobie  tylko znany sposób  :D

 

Też  mnie  fascynowały kiedyś  te  wydajności  w  okolicach lub  powyżej  60%,  dziś mnie  tylko   śmieszą  ;)

To że ty nie wierzysz to nie musi znaczyć że nie istnieją. Mięso to mięso, mam sztukę po byku 50% belg/ krowa 50% belg to wiem jak wygląda niezłe bydło a jeszcze jej brakuje do ideału. Jest czarno biała, poszła ewidentnie w krowę, handlarz wpada to nie może uwierzyć że to belg, jak nie ma koloru to ci nie zapłacą. Ktoś tu prawdę na tym forum napisał, że w Polsce płaci się za kolor. Jak czerwone i okrągłe to czasem wyjdzie nie gorzej niż limuse,  rzecz jasna na żywą bo tak w większości płacą handlarze. Z tymi wybiciami, to jak przedmówcy piszą ma wejście, zaufanych ludzi to na dobrej sztuce zarobi a tak to loteria. Swoja waga, dobra cena za żywą to wróbel w garści, szczególnie dla małego gospodarstwa....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antek21    1

Wczoraj Sprzedany byk MM 758kg po 7.70zł krowa simka 570kg po 4zł i jałówka sim594kg po 7zł. Odbierał Karczewski


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

mat 889 pogorzela 2 lata temu byk zważony na mojej wadze 965kg potygodniu  przyjeżdża kierowca biernackiego 915kgpo ponownym tarowaniu i zjebce jest ok wagi w stodole nie widział

Ciekawe ile proponowałby ci dopisać.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

A co myślisz żeby skończyć sprzedawać handlarzom i zacząć sprzedawać zakładom mięsnym . Ludzie apel do was Przecież handlarz poprostu zabiera zarobek. Nie wiem czy to jakaś metalnosc ludzi czy poprostu ciemnogród. Nie mam nic do ciebie i nie mniej mi tego za złe ze pod twoim komentarzem pisze. Przepraszam ze odeszlem od tematu ale No nie wytrzymuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

głupoty piszesz ! jak masz jedna -dwie sztuki i słaba ubojnie w okolicy to sprzedaj dla konkretnego handlarza to i ty zarobisz i on

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No to przykład kolegi z przełomu roku. Wielki spec od Biernackich dawał za 14 ładnych byczków 6,5+ vat max po długich negocjacjach. Przyjechał handlarz dał po 6,8.  Obiecał że przyjedzie z fakturą bo da je na poubojowo i podzielą się różnica pół na pół jak poczeka za kasą 1 miesiąc. Po miesiącu handlarz przyjeżdza dołożył jeszcze 10 gr a na fakturze było że poszły do Biernackich. I gdzie tu jest dziadostwo? Jak skubnęli by go dziady z Goliny. 


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    353

cena na wczoraj podlaskie byki od 6 do 8 a poubojowo do 13netto,krowy od3do6 a poubojowo do 11netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Moim zdaniem rolnicy musieliiby sie zrzeszac w grupy producenckie i podpisywac bezposrednio umowe z zakladami ze tyle i tyle odstawia bykow to wtedy cene dostaliby taka jak handlarze..a Ci co maja 1-2 sztuki sprzedawaliby do tych grup producenckich i kazdy bylby zadowolony:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj