marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
przemek28_28    2094

u kogo w wlkp masz takie ceny i z ktorego regionu jestes?

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no właśnie 

miałem uzgodnione za tyle i nie dojechali

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Witam:-) Jestem tu nowy i poczytalem kilka stron i mysle ze sprzedaz na wbc jest troszke ryzykowny no chyba ze ktos ma sprawdzona ubojnie ale jesli nie to osobiscie balbym sie oddac bydlo na wbc. Przy sprzedazy za zywa wage probuja oszukac ale jeszcze moge cofnac bydlo i kopnac handlarza jesli cos wyda mi sie podejrzane a na wbc nie mam zadnego wgladu. Pozniej przyjdzie faktura i moze okazac sie wyszlo bardzo malo i co wtedy? Nic juz czlowiek nie zrobi.Czytajac posty mysle ze Pan Szaman ma sporo racji ale jesli Panu Lukaszowi lepiej wychodzi na wbc niz na zywa to tylko sie cieszyc i nie ma sie co klocic.Kazdy jest kowalem swojego losu..Ale te wyliczenia WEDLUG mnie troszke sa naciagniete..jesli byk wybija sie na 58 % to musi to byc bardzo dobra sztuka..dobrze umiesniona i bez zbednego brzucha ale jesli nam taka sztuka sie wybija na owe 58 procent to mysle ze te 7 zl na zywa wage to bardzo malo..wedlug mnie przy takim wybiciu gospodarz powinien za takiego byka dostac okolo 8zl.......za 7zl to placa teraz za hf ale mysle ze on nie wybije sie na tyle. i suma sumarom za byka 800kg powinnismy wziac 5952zl i to bedzie podobna cena jak na wbc. Ale kazdy niech sprzedaje jak uwaza:)

Achaa i ktos pytal o doptaly do bydla....to chce powiedziec ze doplaty beda do 60sztuk lacznie..30sztuk max do 24miesiaca i od 24miesiecy tez 30sztuk. za kazda sztuke 69euro .Pozdrawiam serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

witam. odnośnie wbc. Swego czasu czyli ok rok temu sprzedawałem bydło do tykocina z tym, że była ustalona cena za kg i ważone iloczyn był ceną gwarantowaną. Oddałem  na wbc i na bykach byłem 250zł do przodu chociaż wg nich mięsność najlepsza sztuka wyszła na 60% choć liczyłem na więcej bo byk miał nóżki jak igiełki za to tyłeczek podwójny. na krowie natomias było 150 zł więcej. Tylko cena na wagę żywa była gwarantowana.

A właśnie wydajność rzeźna jest liczona z wagi netto czyli od brutto - 7% tak wynika przynajmniej z faktury króra od nich otrzymałem, jakby co to poprawcie mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

co Cie obchodzi strączka przy sprzedaży na wbc ?

jeżeli ubojnia liczy strączke przy rozliczeniu i byk wybija sie na 55- 58% to albo to był napasiony hf albo rąbia na wybiciu aż miło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

witam,@piotrekbud wydajność poubojową czyli rzeźną stanowi procentowy stosunek masy tuszy po uboju wyrażony w kilogramach do masy przedubojowej też wyrażanej w kilogramach. Wydajność poubojowa zależy od typu użytkowego czy to bedzie sztuka miesna czy mleczna ,płci, wieku,stanu odżywienia i stanu okarmienia .Sztuka do uboju powinna być odpowiednio przygotowana tj. poddana odpoczynkowi po transporcie i głodówce przedubojowej i wtedy powinna być liczona z wagi brutto .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Kolego lukasz1989 widzę że jesteś zapatrzony w ten zakład w Kole jak w obrazek, popytaj trochę ludzi z okolic Koła dlaczego już większość nie sprzedaje im na wbc a kilka lat temu też tak byli zapatrzeni jak ty, popytasz to trochę zejdziesz na ziemię z tego zachwytu, a może będzie ci dane osobiście się o tym przekonać odstawiając większa partię czego ci oczywiście nie życzę :) 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

To napisz kolego komu odstawiać byki? Gdzie Twoim zdaniem najlepiej? Ja widziałem już nie jedno rozliczenie byków okolicznych handlarzy i żadne nie dorównywało rozliczeniom z koła dlatego z kolegami odstawiam byki właśnie do tej ubojni. Jeśli chodzi o oszustwie na wadze to na pewno odpada ponieważ samochód przed i po załadunku jest ważony u mnie... i zawsze wszystko się zgadzało z kwitami z rzeźni... ja opisuje tu swoje doświadczenia i nikogo nie namawiam żeby odstawiał bydło na WBC czy na wagę żywą... każdy sam musi sobie wziąć kalkulator do ręki i obliczyć co mu się opłaca...

Tyle ile rolników tyle opinii... I każdy ma rację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolusssss    0

Dokladnie:-) niech kazdy sprzedaje tam gdzie lepiej mu sie oplaca i wszyscy beda zadowoleni:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

cześć. jest może ktoś z pomorskiego, kto mógłby polecić jakaś firmę dobrze płatna? mam 3hf dziś przyjechali handlarze z okolic śląska i chcieli mi dać 6zł z VAT to o 30 gr mniej niż na początku lutego. czy ceny idą w dół? bo nie wydaje mi się. a Byczki są dość spore ok 700kg tylko jak to hf zadek mają wąski. w czerwcu będą mieć różne 2 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilu934    0

A w świętokrzyskim ktoś sprzedawał ostatnio jakieś HF? Po ile płacą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cześć. jest może ktoś z pomorskiego, kto mógłby polecić jakaś firmę dobrze płatna? mam 3hf dziś przyjechali handlarze z okolic śląska i chcieli mi dać 6zł z VAT to o 30 gr mniej niż na początku lutego. czy ceny idą w dół? bo nie wydaje mi się. a Byczki są dość spore ok 700kg tylko jak to hf zadek mają wąski. w czerwcu będą mieć różne 2 lata

 

Ja jestem z pomorskiego i taka cena to dno z jakiego powiatu jestes to może więcej doradze ale zadzwoń do Ravy dość dobra cena była w grudniu za simy po 7 lub sikorskich mają niższe ceny ale kasa w 2-3 dni na końcie. ja pomiędzy pow. kośćierskim i chojnickim mieszkam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Słyszałem też z 2 źródeł że stanieją ale wydaje mi się że jakaś  chwilowa  zmowa się szykuje bo jak spadną o 20 gr każdy będzie wypychał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

wlkp. dzisiaj sprzedane dwie sztuki

700kg i 830kg po 7.20 jeden to był hf ale nawet nawet wygladał a drugi czarny(nie wiem jaka rasa) ale nie wygladał za ładnie jak na mieszańca

nie spodziewałem się takiej ceny a mogłem pewnie o 20gr jeszcze się potargować więc jak sprzedajecie mówcie wysokie ceny a nóż się uda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzio    4

oferta na dziś od pośrednika do Piniego 8 brutto za MM waga minimum 650 netto, strączka 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid199303    14

ja jestem z powiatu Sztumskiego, jutro zadzwonię do piemonta z Giżycka bo znajomy chwalił ze dobra cenę mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mat gdzie sprzedawałeś? też jestem z wielkopolski  i czasem sprzedaje do Koła.

 

do Biernackiego. Zawsze do niego sprzedaje. Niechce mi się wierzyć żeby mnie na wadze orąbał bo czasem sam się dziwie że te byki tyle ważą ale następne sztuki pójdą na ogólną wagę bo będzie ich 8 na jeden rzut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jestem z powiatu Sztumskiego, jutro zadzwonię do piemonta z Giżycka bo znajomy chwalił ze dobra cenę mieli.

 

 ja z obornickiego daj znać co ci oferował.

mam na sprzedaż 1mm i 1hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dmowski1939    3

Dziś sprzedane hf 980 kg(czysta rasa :) ) po 7.10, hf x angus 768 kg po 7.8 zł oraz i  jałówka razówka, 464 po 5zł. Wagi i ceny brutto. Odbiór z gospodarstwa. Ważyliśmy  w Ostrówkach. Kościesza. Bydło miało być ubite i w drogę do Italii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

To napisz kolego komu odstawiać byki?

 

Kolego ja nie mówię żebyś zaraz rezygnował ze sokołowa, tylko żebyś nikomu tak ślepo nie ufał bo miej  to na uwadze że wszyscy chcą nas wyjeb...ć, nie ważne czy na żywca czy poubojowo, ale jeśli ważysz i wszystko jest ok to spoko, wiem ze kilka lat temu różnie to tam bywało z wybiciem,  ja osobiście przejechałem się na innej ubojni na wbc ale mam znajomych którzy kiedyś mieli o Kole taką samą opinie jak ty teraz a obecnie nawet słyszeć o nich nie chcą,Może ludzie tam pracujący stwierdzili że to oni żyją dzięki nam i zaprzestali tych procederów.  Ja też mam dobre sztuki  i wiem że dobrze się wybijają ale sprzedaje do  na żywą wagę, pierwszy raz jak mojemu odbiorcy sprzedawałem dostałem taką sama cenę jak proponowali okoliczni handlarze, drugi raz jak przyjechali to wołałem już 20gr więcej i dostałem na dodatek powiedziałem gościowi  że jak widzi na własne oczy mam ładne sztuki i jak chce nadal ze mną handlować to musi mi dać 50gr więcej niż proponują okoliczni handlarze. Koles powiedział że nie da rady  że mu się nie opłaci jak będę tyle chciał to już nigdy nie przyjedzie,na to ja mu do widzenia są przecież inni którzy mi to dadzą i tak się rozstaliśmy. Po jakimś czasie gdy do niego nie dzwoniłem koleś sam przyjechał bez żadnego telefonu, że chce nadal kupować moje sztuki i od tamtej pory zawsze mam to 40-50gr więcej, oczywiście na dobrych sztukach. Więc jak widać warto się targować i walczyć o swoje. Zaraz ktoś wyskoczy że mnie na pewno na wadze oszukuje, odpowiadam że mam swoją wagę i każda sztuka jest wcześniej ważona. Kiedyś gdy odjeżdżał to pamiętam jego słowa ' Ile ja muszę przez ciebie teraz ludzi opier...olić by wyjść na swoje" więc mówię że na wszystkich trzeba uważać bo jednym dadzą więcej a na drugich odrabiają, a najprostszy sposób na sprawdzenie wagi to według mnie mięć uszykowane kilkanaście worków cementu lub nawozu lub czegoś innego dobrze zważonego  i wrzucać na wagę idzie sprawdzić czy waga np. powyżej pewnej wagi np. 500kg nie oszukuje :( 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

 

ja jestem z powiatu Sztumskiego, jutro zadzwonię do piemonta z Giżycka bo znajomy chwalił ze dobra cenę mieli.

 @dawid199303 niewiem jak teraz ale jak kiedyś próbowali zemną handlować to termin płatności chcieli wydłużyć do 4 tygodni i dłużej , więc im podziekowałem .A Budziszewski do kolegi nie zajeżdża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj