marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    449

Po ile są byki mięsne w łódzkim. ?

 

w łodzkim wszystko najtansze...7>>>>7,2 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Ja raz sprzedałem do łukowa  na WBC byka  czysto rasowego LM w wadze ok 750 kg to dostałem za niego 4100. Pierwszy i ostatni raz. W d... mają zwykłego rolnika

bo w łukowie oszukują jak bys miał badania i był podczas ważenia  i wyceny mięsa miał byś więcej za niego 

kolega kiedyś sprzedawał na łuków i słabo wychodziły i raz poszedł na zakład do ważenia i wyszły lepiej ale zakończył z nimi współprace

a jeżeli chodzi o wbc to jezeli ma sie dobra ubojnie to opłaca sie wbc czy to mięsne czy nawet hf narzekają na wbc tylko ci co zostali oszukani też kiedyś bałem sie wbc ale trafiłem na uczciwą ubojnie i na żywą juz nie sprzedaje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

 

bo w łukowie oszukują jak bys miał badania i był podczas ważenia  i wyceny mięsa miał byś więcej za niego 

kolega kiedyś sprzedawał na łuków i słabo wychodziły i raz poszedł na zakład do ważenia i wyszły lepiej ale zakończył z nimi współprace

a jeżeli chodzi o wbc to jezeli ma sie dobra ubojnie to opłaca sie wbc czy to mięsne czy nawet hf narzekają na wbc tylko ci co zostali oszukani też kiedyś bałem sie wbc ale trafiłem na uczciwą ubojnie i na żywą juz nie sprzedaje

to do jakiej ubojni teraz sprzedajesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprzedałem Hf/Sm- waga brutto 692kg, (ładny okrągły, nabity) po 7,5 netto, strączki 7%.

Propozycja za hf 650-700kg 6,9 ale zrezygnowałem i jeszcze poczekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

ceny bydła pójdą w górę  do 15 maja od 15 maja do końca czerwca osiągną maksa a od 1 lipca wysyp bydełka i cena w dół :-) Tak mi jeden koleś tłumaczył :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Nie  mój interes jak ty to liczysz. Ja sprzedaje obecnie byki po 8,5  ale musi być min 15 szt.

Po twoich wypowiedziach nie powinienem udzielać tobie rad zrobię to ostatni raz nakarm byki przed sprzedażą na WBC normalnie zważ samochód i po rozliczeniu przekonasz się że jesteś w plecy

Masz teraz moją wersję obliczeń Za CH:

800 - 5% = 760x 8,5=  6460

głodzony byk prze WBC 730 x 60%= 438x  14,75 = 6460

I teraz daj mi przykład ubojni co położy mi 14,75 gwarantowanej za CH i zagwarantuje mi ze każdy z 15  się wybije po 60%

Sam siebie robisz w konia ale nie urządzaj tu komicznych scen że jesteś na byku od 500-1000 zł do przodu. Trzeba mieć naprawdę równo na walone w głowie żeby myśleć że ktoś ci dołoży 1000zł do byka

Nawet LM nie opłaca się sprzedawać na WBC bo Włoch położy 9 zł

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

nie każdy sprzedaje do włocha... nie każdy trzyma czystą rasę... u mnie osobiście też był w zeszłym roku włoch i chciał byki ale połowę kasy chciał dać na wadze a drugą połowę po kilku dniach na konto... jeśli byki na eksport to tylko gotówka w dniu zakupu bo nie zamierzam potem szukać kasy w polu... a nie napisałem że na eksport są tańsze... więc czytaj z zrozumieniem... a i powiem Ci że trochę słabo się handlujesz jak czyste CH na eksport dajesz po 8.5żl ponieważ mi włoch oferował tyle za simy i ich mieszańce... a sądząc po Twoich wypowiedziach to ostro zostałeś oszukany na WBC ale nic dziwnego jak do biernackiego odstawiłeś... zakład chyba z najgorszą opinią w polsce...

ja tu opisuję swoje doświadczenia i nie zamierzam Cię namawiać do niczego... Ty masz swoją rację a ja swoją...

a nie mogę nakarmić byka przed odstawą ponieważ cały czas mają karmę i kiedy chcą wtedy jedzą i dzięki temu nie ma efektu beczki że byk pcha w siebie ile wejdzie bo za pół godziny nie będzie miał co jeść...

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
norbi9032    5

Dziś dzwoniłem do BOLO za mięsne byki zaoferował mi 7,5-8 zł z VAT.
Mam 3 byki charoalise i 2 SM sprzedawać za tą cenę czy czekać.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w łodzkim wszystko najtansze...7>>>>7,2 netto

Lokalny odbiorca proponował 7.50+wat czyli coś drgnęło.chciałem więcej nie da rady,na razie czekają.

Powiedział że na razie tendencja wzrostowa.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Za CH nie dadzą dużo  więcej bo ma grubą kość ale wagowo potrafi wyrównać cenę. A z kasą jak piszesz albo gotówka , albo natychmiastowy przelew i czekam na potwierdzenie z banku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

o to właśnie mi chodzi że pieniądze muszą być pewne... a nie każdy ma możliwość sprzedaży na eksport... bo jest problem znaleźć dobrego zagranicznego kupca... dlatego osobiście sprzedaję prosto do rzeźni mijając handlarzy... i tylko na WBC bo to mi się lepiej opłaca chyba że ktoś faktycznie by mi zaoferował bardzo dobrą cenę minimum 8.5zł za kilogram bo wtedy bym się niczym nie martwił... ale jak na razie nikt pewny się nie znalazł więc wybieram WBC...

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

plutekz: ta ubojnia zmienila nazwe na ekobeef czy cos w tym stylu. Na poczatku roku placili po 12.8+vat

max 13.6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

wbo- Word Boxing Organization (organizacja boksu zawodowego)

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

tak też myślałem że to cos z boksu


dzwoniłem dziś do biernackiego mi mówi 5,5za krowe a koledze 6 netto o co tu chodzi obie ceny netto krowy lux ja mam 2 do sprzedania a kolega 14szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

wbo- Word Boxing Organization (organizacja boksu zawodowego)

 

Na WBO to Kliczko biję  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

wczoraj sprzedany hf-746 wagi po 6.50 brutto,a sasiad sprzedał mięsne w wadze 550-650 4 sztuki po 8 zł brutto.Kupił agrostar Jedlanka,ważone we Włodawie,potrącenie 6%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danek3tr    0

witam jestem znów w temacie i kto dobrze zapłaci za 5 szt mieszańców ? okolice Nowego Tomyśla 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu sprzedane 2MM koło 800 kg po 7,40 netto. Korsarz kto Cię tak oszukał, bo też jestem z Wielkopolski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Na pw masz odpowiedz, niemam tego jakoś udokumentowane przez policje i niechce tu pisac żeby sobie kłopotów nie narobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj