marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Sup321    13

Jeżeli to prawda to znaczy,że kontrolerzy kontrolujący te ubojnie są ślepi i głusi bądź skorumpowani. To jest w tym kraju najsmutniejsze.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Sup321 daj mi przykład jednej ubojni która chcę  kupować na żywą wagę, nie znajdziesz takiej bo im się nie opłaca, a co im się nie opłaca to nam się opłaca. (kupują w ciemno)

Dla nich WBC jest podobnie  jakbyś ty  przed kupnem wziął  używaną maszynę, rozebrał byś ją przejrzał a potem zapłacił byś za taki stan w jakim się znajduje, a kupowanie na żywą jest tak samo jak się kupuje sprzęt od handlarza zapłacisz kupę kasy a w 80% to złom nie warty ceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

U nas na żywca skupuje Mariusz Rudzewicz, który jest w posiadaniu własnej ubojni. 

 

 

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest sporo ubojni co kupuje na żywo ja jeszcze nie spotkałem się ze zmuszaniem do sprzedaży poubojowo bo na żywo nie kupują. Zależy z kim i czym się handluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Jak woli kupować na żywca to uczciwy ale ceną pewnie d*py nie urywa

Rolnik Kujawy nie napisałem że zmuszają tylko chcą kupować na wbc.

Edytowano przez szaman1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

Sup321 daj mi przykład jednej ubojni która chcę  kupować na żywą wagę, nie znajdziesz takiej bo im się nie opłaca, a co im się nie opłaca to nam się opłaca. (kupują w ciemno)

Dla nich WBC jest podobnie  jakbyś ty  przed kupnem wziął  używaną maszynę, rozebrał byś ją przejrzał a potem zapłacił byś za taki stan w jakim się znajduje, a kupowanie na żywą jest tak samo jak się kupuje sprzęt od handlarza zapłacisz kupę kasy a w 80% to złom nie warty ceny.

 

sprzedaję tylko na WBC i dostaję od 500 do 1000zł więcej niż jak bym sprzedał na żywą a ważę byki przed odstawą i jak dostaję rozliczenie to wagi różnią się maksymalnie 15kg ale tyle to byk może zgubić w transporcie... oddaję prosto do rzeźni i z rzeźni dostaję rozliczenie... wiadomo że handlarze swoje rozliczenia drukują i wtedy są straszne różnice na niekorzyść rolnika... jak sprzedajesz dobry towar to nie ma innej opcji tylko na WBO zysk gwarantowany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

szaman ale bzdury wypisujesz. wez troche poczytaj forum albo zapytaj wujka google a potem dziel sie z wlasnymi przemysleniami. wiekszosc ubojni kupuje na wage zywa lub wbc. w niektorych mozesz nawet wejsc na zaklad i patrzec na kolejne etapy rozbioru bydla klasyfikacje i wazenie, wiem z wlasnego doswiadczenia. chyba nie oczekujesz ze ubojna zaplaci za hf jak za miesnego. po to sa klasy tuszy i ceny im przyporzadkowane.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

TomyLee dr google się znalazł ja mam takie bydło że nie musze sprzedawać do ubojni bo teraz prawie wszystko pcham do Włocha (czysta rasa Ch). Jak sprzedawałem bydło do Dudy Skiby czy Biernackich dostawałem zawsze gwarancje ze wszystkie idą w najlepszej klasie po gwarantowanej cenie i byłem w plecy. Ale jak się na szkołę rzucało kamieniami albo się miało 2 z matmy to trzeba wierzyć przedstawiciela z firmy to Ci prawdę powiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sprzedaję tylko na WBC i dostaję od 500 do 1000zł więcej niż jak bym sprzedał na żywą a ważę byki przed odstawą i jak dostaję rozliczenie to wagi różnią się maksymalnie 15kg ale tyle to byk może zgubić w transporcie... oddaję prosto do rzeźni i z rzeźni dostaję rozliczenie... wiadomo że handlarze swoje rozliczenia drukują i wtedy są straszne różnice na niekorzyść rolnika... jak sprzedajesz dobry towar to nie ma innej opcji tylko na WBO zysk gwarantowany...

 

to do jakiej ubojni i sprzedajesz że tak dobrze wychodzisz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Rolnik Kujawy spytaj się go lepiej jak to wyliczył bo albo drugi matematyk jest na forum albo przedstawiciel z ubojni kit mu wciska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

nie interesuje mnie jakie bydlo masz i co z nim robisz ale pchaj dalej. taki rozeznany w temacie jestes a twierdzisz ze zadna ubojnia nie kupuje na wage zywa. troche pokory......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rolnik Kujawy spytaj się go lepiej jak to wyliczył bo albo drugi matematyk jest na forum albo przedstawiciel z ubojni kit mu wciska

 

to druga sprawa jak się dobrze policzy to zawsze się do przodu wyjdzie. Widocznie ja mam c*ujowy kalkulator bądź matematyk ze mnie mierny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

nie interesuje mnie jakie bydlo masz i co z nim robisz ale pchaj dalej. taki rozeznany w temacie jestes a twierdzisz ze zadna ubojnia nie kupuje na wage zywa. troche pokory......

 

Kolego widzę że z polskiego też ci rewelacyjnie nie szło bo czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Napisałem wyraźnie ze ubojnie chcą kupować na WBC a nigdzie nie napisałem że nie kupują na żywą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

Ubojnia w Kole.

A dla Twojej wiedzy wielki filozofie szamanie dobrze potrafię liczyć :D

dla prostej zasady dam Ci przykład żebyś profesorku mógł ocenić czy na pewno dobrze oblicze...

byk waży 800kg

handlarz na żywą oferuje mi np. 7zł co się równa 800kg-7%opas = 744x7=5208zl

WBC cena 12.56zł  800kg x 058% wybicia = 464 x 12.56 = 5827zł

619zł do przodu na WBC

oczywiście są lepsze byki nawet ponad 60%wybicia wtedy zysk jest jeszcze większy zresztą co ja Ci będę tłumaczył przecież takie super byki hodujesz to powinieneś być w temacie i wiedzieć o tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Od kiedy byk sprzedawany na żywą wagę waży tyle co ten sprzedawany na WBC chyba że go okarmisz ale wtedy nie wybije się pod 60% bo musi być głodny. A nie wiem czy orietujesz się jaka jest różnica między głodnym bykiem a okarmionym licz te skromne   70 kg myślę że w twoim przypadku i tak różnica była by większa bo masz bydło na uwięzi jak ci 7 % okarmienia potrącają . Te cenę na żywą to jakąś śmieszną podałeś, widocznie nie umiesz się targować 7 zł za hf płacą a ty piszesz że się wybił ok 58 % takie kity to sobie możesz dziecku wciskać. Za byka z takim wybiciem byś dostał z 50 gr więcej.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

wejdź dzieciaku na moją galerie i mi nie picuj bo cwaniakujesz... w moim rejonie 7% otrącenia to norma...byki trzymam luzem i karmę mają do woli a ten przykład podałem z byków które kiedyś sprzedawałem(kwiecień 2014) bo w ostatnim czasie nie miałem nic na sprzedaż... a te 70 kg to chyba Ty na uwięzi trzymasz a przed sprzedażą dwa dni głodówki a potem ile tylko byk pomieści i wąż z wodą w d*pę żeby jak najcięższy był... a jak nie widziałeś żeby byki miały ponad 60% wybicia to znaczy że to Ty trzymasz hf a tu wielkiego bambra zgrywasz. Zapytaj tatę czy te czarno białe krówki co włoch bierze to na pewno CH bo widać po tym co piszesz to Ty na pewno nie miałeś nigdy do czynienia z rasami mięsnymi...

i teraz zobacz słynny matematyku wszystkim piszesz jak dobrze potrafisz liczyć a nawet przy Twoim liczeniu jesteś w plecy...

Twoje 70kg X 7zł =490zl - 619zł = -129zł tyle wynosi strata w Twoim przypadku sprzedając na żywą. Następnym razem weź sobie karteczkę i długopisik policz  ile masz mi napisać żebyś to Ty miał rację że na żywą lepiej...

Chyba że ten Pan co kupował od Ciebie powiedział Ci że Twój byczek jak jechał do rzeźni to zrobił po drodze kupkę która ważyła 70kg :D  to się nie dziwię że na WBC traciłeś

I tak na marginesie to chyba za dużo razy j.polski opuściłeś bo zwracając się do kogoś powinieneś zawsze robić to z dużej litery ponieważ to forma grzecznościowa...

 

Edytowano przez lukasz19899

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ubojnia w Kole.

A dla Twojej wiedzy wielki filozofie szamanie dobrze potrafię liczyć :D

dla prostej zasady dam Ci przykład żebyś profesorku mógł ocenić czy na pewno dobrze oblicze...

byk waży 800kg

handlarz na żywą oferuje mi np. 7zł co się równa 800kg-7%opas = 744x7=5208zl

WBC cena 12.56zł  800kg x 058% wybicia = 464 x 12.56 = 5827zł

619zł do przodu na WBC

oczywiście są lepsze byki nawet ponad 60%wybicia wtedy zysk jest jeszcze większy zresztą co ja Ci będę tłumaczył przecież takie super byki hodujesz to powinieneś być w temacie i wiedzieć o tym...

 

nie to że trzymam czyjąś strone-ale:

jeżeli od wagi brutto odjełes 7% na okarmienie i wychodzi 744kg netto    to:

 

dlaczego wage wbc wyliczasz znowu z wagi brutto 800kg a nie powinno byc z 744kg? nie znam tych zasad ale tak na zdrowy rozum laika powinno tak byc. Czy sie nie pomyliłes czy tak sie wylicza wbc z wagi brutto? po prostu chce wiedziec bo mam zamiar zając sie opasem bydła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafftti    32

Ja raz sprzedałem do łukowa  na WBC byka  czysto rasowego LM w wadze ok 750 kg to dostałem za niego 4100. Pierwszy i ostatni raz. W d... mają zwykłego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Wybojowość WBC liczymy tylko i wyłącznie z wagi brutto, w końcu dostajesz kwit za samo mięso a nie za flaki i kopyta...

Edytowano przez Mikruss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Tez uwazam ze wybojowosc powinno sie liczyc od wagi brutto ! ale byk nie powinien byc okarmiony ! Jesli ktos przed sprzedaza na WBC nie karmi byka dobe i pozniej liczy od wagi netto oszukuje samego siebie i wybojowosc bykow MM siega 60 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Ja raz sprzedałem do łukowa  na WBC byka  czysto rasowego LM w wadze ok 750 kg to dostałem za niego 4100. Pierwszy i ostatni raz. W d... mają zwykłego rolnika

Kurde to pi ile to wyszło netto za żywą 5.44 zł/kg?!?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3471

Jak sprzedaje hf na WBC to jest około 100-300 zł na plus a mieszance 300-500 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chandlował ktoś z Woźnieckim zokolic Mogilna ?  i czy na wagę żywą biorą ? na stronie pisze że tak ale w cenniku nie ma ceny na  żywą. Ceny wbc mają atrakcyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj