marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

markos    2

Ja też jestem ciekawy jak w pini wybijają się takie byki ncb kl R czy nie rypią na wadze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ja sprzedaje do pini juz prawie od roku i jetem zadowolony a ceny chyba maja jedne z najwyższych  w polsce i bydło z całej polski zjeżdza i pana woźnickiego widziałem 2 samochody z 3 tyg temu jak byłem na zakładzie 


to powiem że bezpośrednio na zakładzie w pini cena jest wieksza jak oferuje pan woźnicki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz19899    22

raczej na pewno nie chyba nigdy nie chodowałes bykow poza tym czysto rasowe osiagają mniejsze przyrosty od mieszańców.

 

czemu uważasz że nie? ja nie widzę żadnego problemu żeby w 18-19miesięcy byk osiągnął 800-900kg przy dobrym żywieniu... w 2lata to spokojnie byka się wychowa do 1000kg... wszystko zależy od żywienia i warunków jego utrzymania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oktawia1988    13

zalezy od byka, ja mialam byka ho po slabej krowie,ktory w 18 mcy mial 450 kg, a drugi w tym samym wieku ch/sm mial prawie 700 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

ja sprzedaje do pini juz prawie od roku i jetem zadowolony a ceny chyba maja jedne z najwyższych  w polsce i bydło z całej polski zjeżdza i pana woźnickiego widziałem 2 samochody z 3 tyg temu jak byłem na zakładzie 

to powiem że bezpośrednio na zakładzie w pini cena jest wieksza jak oferuje pan woźnicki 

 

konkretnie jakie tam teraz ceny maja za byki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markos    2

ja sprzedaje do pini juz prawie od roku i jetem zadowolony a ceny chyba maja jedne z najwyższych  w polsce i bydło z całej polski zjeżdza i pana woźnickiego widziałem 2 samochody z 3 tyg temu jak byłem na zakładzie 

to powiem że bezpośrednio na zakładzie w pini cena jest wieksza jak oferuje pan woźnicki 

 

Jeśli możesz to podaj wybicia swoich szt. sprzedanych do pini waga żywa brutto i waga wbc. Te zakłady które oferują dobrą cenę potrafią okroić wagę wbc o 5% (20kg x 13zł=260) i w ten sposób wychodzą na swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Dzisiaj handlarz od Łuniewskich za byka mieszańca  bb proponował 8,30 za kg. Chcieliśmy 8,50 lecz się nie zgodził. Wychodząc spytał, czy jakby następnym razem przyjechali to za tyle oddamy. To może oznaczać że byki niedługo zdrożeją. ps nie tną na wadze, bo sąsiad ważył ważoną krowę i się zgadzało.

Edytowano przez Sup321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Podziwiam ludzie którzy sprzedają na wbc skupujący potrafią orżnąć rolnika na wadze na jego oczach a co dopiero w rzeźni gdzie nikt niema nad nimi nadzoru  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Niestety się mylisz sprzedawaliśmy świnie przez wiele lat na wbc i zawsze wychodziło lepiej niż na żywca. Uważam że w rzeźniach mniej oszukują niż handlarze z rozklekotaną i z tarowaną wagą, bo ich bardziej kontrolują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Korciło mnie zawsze na wbc sprzedać ale jak przyłapałem kolesia który ode mnie brał od 7 lat na oszustwie to mi sie odechciało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

wczoraj sprzedany hf za marna cenę 6.3 630 kg ale dobrze ze poszedł problemy z nogami (jakby handlarze zobaczyłi jak wstaje nie kupili by go ) jadł jak 2 simy a szkielet nie byk . ogólnie cena będzie szła w górę sądzę bo już teraz za ładną sztukę 8.5 dają ale jak to handlarz swoje musi zarobić


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

są już ceny 8.5 zł na kilo na żywą wagę ??? jeszcze nie dawno było 6 za hf a za mięsnego 7 zł a teraz 8,50 zł za kg mięsnego co sie stało ?

oczywiście tylko sie cieszyć :) jeśli tak płacą :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

witam jestem z kuj-pom chce się zapytać czy znacie firmę z pod Warszawy co handlują tanimi i dobrymi byczkami mięsnymi bo wszyscy z mojej okolicy tam jeżdżą taki kawał i mówią że maja tam tanie najlepsze byczki i im się opłaca taki kawał jeździć osobiście i chce tak tez robić ?

bo mam zamiar kupić przyczepkę za auto do przewozu zwierząt i tez tak jeździć

podobno masę tam tego mają i jest w czym wybierać :D

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Kiedyś tak. Ale różnie z nimi bywało. Zapłacili zawsze, ale niekoniecznie w ustalonym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Jeśli możesz to podaj wybicia swoich szt. sprzedanych do pini waga żywa brutto i waga wbc. Te zakłady które oferują dobrą cenę potrafią okroić wagę wbc o 5% (20kg x 13zł=260) i w ten sposób wychodzą na swoje

kolego nie pamietam dokładnie wag byków które sprzedawałem jak zaczynałem współprace z pini bo teraz ich wogóle nie kontroluje natomiast jak zaczynałem z nimi handel to byki były ważone mierzone i wyceniane przez niezależnych handlarzy i na podstawie tego miałem wiarygodne porównanie a więc od najlepszej oferty jaka mi handlarz dawał zyskałem 500 zł/1 szt sm  - dowóz za który musiałem sam zapłacić bo pini nie dysponuje transportem a jeżeli chodzi o proces sprzedaży i wazenia już opisywałem na forum jak i odpowiadałem obszernie na pytania jak to sie odbywa i nie sądze żeby ktos mógł coś zakombinować ( obym sie nie mylił ) wszystko jest zautomatyzowanie ważenie wycena itp i po sprzedaży na drugi dzień dostaje meila z raportem poubojowym ( poczytaj sobie w necie jak sie waży bydło na wbc ) 

wiem ze kilku forumowiczów poszło moją drogą bo to opisywali na forum i są zadowoleni a jeżeli chodzi o cene prosze samemu dzwonić pytać podam nr do pana od skupu 784-332-864 - pan woźniak kiedyś ten pan pracował w zakładach mięsnych łuków ale widocznie w pini ma lepiej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DG01    0

WLKP Niewiecie czasem po ile dostane za LM i SM średnio 700/800 kg ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

korsarz jak Cie "zaprzyjazniony" handlarz oszukiwal przez siedem lat, to sprobuj chociaz raz odac na wbc, chocby z ciekawosci. tylko poszukaj dobrej ubojni zeby sie nie sparzyc i nie spodziewaj sie wielkiego zarobku. cenniki ogolnodostepne sa dla rolnika a handlarze maja duzo wiecej ze wzgledu na umowy i ilosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

Niestety się mylisz sprzedawaliśmy świnie przez wiele lat na wbc i zawsze wychodziło lepiej niż na żywca. Uważam że w rzeźniach mniej oszukują niż handlarze z rozklekotaną i z tarowaną wagą, bo ich bardziej kontrolują.

 

Raczej ty się mylisz, świnia to nie byk, nie wiem czy miałeś kiedyś okazje zobaczyć żołądek byka od środka jest pojemności ok 2 worków 50 kg. Ze świniami rzeczywiście jak kiedyś sprzedawałem po uboju to wychodziło nieznacznie drożej ok 10 zł na szt. Uważaj chłopię bo będziesz robił na złodziei, korsarz dobrze piszę w biały dzień chcą człowieka wydymać na głupiej wadzę ( nawet na ogólnej), a na zakładzie idą na całego objebią na wadze, wpisują niskie wybicia, i na 12 szt masz jednego na boku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sup321    13

Rzeźnia nie może za wiele uciąć na wadze, bo by musiała gdzieś na lewo mięso upychać. Przy takim poziomie co mówisz to jest nie do ukrycia. Oni też muszą prowadzić rachunkowość i liczby się muszą zgadzać, bo by dopadł ich urząd skarbowy (kupując mniej niż sprzedają nie tylko oszukują rolnika ale i państwo odprowadzając mniej podatku) Jak by mogli tak oszukiwać to co za różnica czy byk czy świnia. Nie słyszałem, żeby komuś gorzej wyszło na wbc niż na żywca(no chyba że sprzedał badziewo). Największym zagrożeniem to są drobni handlarze, którzy tylko żyją na ucinaniu na wadze, bo jaki sens miałoby się włóczenie się kilometrami po kilka byków rozsianych po całym powiecie. Oni zresztą też sprzedają na wbc..

 

Oczywiście najbezpieczniej jest mieć własną wagę  i sprzedawać zważone byki na żywca-niema chyba lepszego sposobu.

Edytowano przez Sup321
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to kolego mało słyszałeś. jak koledzy wyżej pisali na WBC sprzedając kilkanaście sztuk jedną można oddać gratis ubojni. więc można?? można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj