marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

krzysiek92    1
Napisano (edytowany)

Kto sprzedaje byczki w okolicy sieradza i do kogo jesli mozna to poprosze wp

Edytowano przez krzysiek92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3
Napisano (edytowany)

a jakie miałeś kolego te byki ???

 

po 8 zł netto to tylko eksportowe, za mm przy większej ilości max 7,50

 

no i z wagą trzeba uważąć np. spuszczanie wody ze zbiornika po drodze na wage

lub 9 % potrącenia

Edytowano przez marekg23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanwiatr    0

http://olx.pl/oferta/cieleta-cielaki-byczki-mieszance-miesne-50-kilo-CID757-ID7XlSh.html#99db05fd38;promoted 

duży wybór, ale z tego co słyszałem to zakup odbywa się tylko w sobotę i rolnicy dosłownie biją się o ładne sztuki.. a na koniec dnia zostają nie ciekawe sztuki. ;p

 

Jakie jest ich pochodzenie, około 200km ode mnie i w kwietniu będę szukało takich ze 30 szt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2301    17

dzisiaj dzwonił gościu który oglądał byki dwa tygodnie temu które już  sprzedałem    i mówi ze po 8 netto by dał   (niestety kilka stówek uciekło :( )  

jak niema to wszyscy dają tylko ciekawe jaka była by cena gdyby byki jeszcze stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
romanwiatr

 

polska, mają duży ruch(200 sztuk tygodniowo), ale słyszałem, że naprawde ok ludzie, umią doradzić itp. Sprzedaż odbywa się tak, że są wydzielone sektory po 600, 650, 700 itp a ceny nie wiem do jakich siegają.. NIe byłem tam jeszcze, ale może kiedyś pojadę bo będziemy potrzebować dużo sztuk. ;)

Edytowano przez Damiankoss199495

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

koledzy mam pytanie czy orientujecie się po ile płacą na Podkarpaciu za byki, mam rasę simental w wadze około 850 kg nie wiem czy już sprzedawać czy jeszcze poczekać?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja jestem z podkarpacia i cena z zeszłego tygodnia to 7.30 a jutro ubój wiec nie wiadomo co tam wymysla ale napewno nie nawala,ja jak sprzedawałem swojego simentala to po zwarzeniu 907kg miał to mi go nie chcieli wziasc bo za duzy a eksport wstrzymany i nie maja co z nim zrobic ale po długich rozmowach poszedł i prosili mnie zebym nie przywoził im takich z taka waga tylko miedzy 600-750,no ale przeciez takie sie nie opłaca sprzedawac,mam ich w d...e i ich gatki co ja bym nie chciał a mi nie dadza i mam teraz nastepnego ma juz ponad 700kg ale poczekam z nim do marca co bedzie to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

Gdzie kolego odstawiasz, bo ja swego czasu woziłem do Wielopola ale kiepska cena tam była a ostatnio kupił u mnie 2 jałówki gości z Kawęczyna dość dobrze płacił tylko że zaraz gdzieś to wywiózł dalej

ja będę miał teraz 3 sztuki do sprzedania mam czym karmić i też myślałem poczekać do końca marca może coś drgnie, a byczki idą jak nigdy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TommyLee    57

Taka krotka historia: znajomy sprzedal dwa byki, jeden 650kg lm50% ,drugi 560kg mm waga brutto. byki ladnej budowy po 7.5 brutto lokalnemu handlarzowi. Nastepnie te same byki trafily do duzego posrednika a nastepnie do jedego z oddzialow sokolowa. waga tuszy to niecale 600kg sprawdzone w agencji czyli wybicie 50% z wagi brutto. Nasuwa sie pytanie. Ile posrednicy zarabiaja na rolnikach, ze zwierzete przechodza przez dwoch posrednikow i kazdy na nich zarabia i  jaka jest koncowa cena w zakladzie skoro prosto liczac: waga poubojowa 600kg*14zl= 8400 to kwota ktora dostal rolnik. byki pewnie w klasie R. pytanie ile dostal drugi posrednik 16zl?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

to po co dawać zarabiać handlarzom jak można sprzedawać prosto do rzeżni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7

coś w tym musi być przecież za darmo by nie wozili, od dawna jest to wiadome że pośrednicy zarabiają najwięcej, rolnik z jedną czy dwiema sztukami nic nie zdziała musi to komuś sprzedać czasami nawet za kwotę nieopłacalną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

ja tez woze do Wielopola miałem tez mozliwisc do Debicy bo mam zdecydowanie blizej o połowe ale jak mam tam jechac to juz wole to Wielopole przynajmniej sa wypłacalni czasem przelew jest w ten sam dzien i to sie ceni a cena jak cena

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

rejon inowroclawia byki do 7,5 +vat jak ladny to 10-20gr dolozy,  czyli u mnie bydlo w gore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poleci mi ktoś może dobrą firmę z województwa łódzkiego tak bliżej powiatu radomszczańsiego, świętokrzyskiego ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chudy123    13

dzisiaj sprzedane 2 hf-y do Biernackiego 565 kg po 6 zl (skora i kosci same) i 770 kg po 6,80 cenny netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

to po co dawać zarabiać handlarzom jak można sprzedawać prosto do rzeżni

za takie małe byczki w rzeźni dostał by 12-13złwbc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PerezStunt    131

Dwa byki MM, jeden 860kg drugi 820kg, minus 8%, pojechały po cenie 7,5- plus vat. Powiat kolski, pośrednik sprzedający do Sokołów s.a. w Kole :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33012345    0

Ile mogę dostać za byczka SM 100% wiek 14,5 miesiąca ładnie umięśniony ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj