marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

cinek1808    1746

nie wiem czy takie grosze teraz do dopłat mam 16,5ha czyli około 15tys zł mam 30krów i 45 młodzierzy czyli 60* 70€ * 4zł = 16800zł+ to co dostanę do ziemi.

 

większość rolników nie jest świadoma ile nam obcięli  z dopłat żeby nie użyć innego słowa 

http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

do zboża kiedyś było około 1000 zł teraz jest 107 euro *4 = 428 zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Wielkopolskie  byki mm waga 760 netto cena 7.70 netto okarmienie 5% waga ogólna 

 

kto Ci tyle zapłacił za kg? bo cena przyznam łądna,pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

dzisiaj handlarz za byka ok 650 kg proponował mi 6.20 brutto

 

Jesli można wiedzieć z jakich okolic jesteś bo możliwe że znam tego handlarza???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muoodyy    2

Mam pytanie ? 

Sprzedam 5 byczków mieszańcowych w wadze ok 750 kg brutto wieci kto dobrze płaci w wielkopolsce rejon Nowy Tomyśl ???

 

 

abp poland pniewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

większość rolników nie jest świadoma ile nam obcięli  z dopłat żeby nie użyć innego słowa 

http://www.arimr.gov.pl/kalkulator-platnosci-bezposrednich.html

do zboża kiedyś było około 1000 zł teraz jest 107 euro *4 = 428 zł 

 

Naucz się chłopie ze zrozumieniem czytać. Do hektara masz 107 euro + 72  euro do zazieleniania + 40 euro płatności dodatkowej (tyle że tu nie liczą 3 pierwszych hektarów i max można mieć 27 ha) Razem daje nam to 220 euro czyli około 900zł i za młodego rolnika 60 euro czyli 240 zł. Nie ma tragedii bo są jeszcze dopłaty do zwierząt.

 

Dobry byk 8 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

jak to jest z tymi doplatami do zwierzat do opasow tez placa??? w jakim wieku musza byc jałowki i do kiedy trzeba nabyc ?? posiadam 2 jalowki 3 byczki mam zamiar niedlugo dokupic jeszcze pare sztuk !

 

Juz znalazlem wszystko !!

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Mam byka MM Simentala wiek 15 miesięcy i jałówkę 5 miesięczna.

Czyli jeszcze 1 sztukę bym musiał dokupić aby załapać się na dopłatę???

do kiedy musiałbym ją kupić i kiedy ew.można sprzedać aby należała się dopłata?

A może trzeba mieć min.3 sztuki byków i 3 krów(jałówek)?

 

Mógłby to ktoś sensownie wytłumaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master1    2

Mam byka MM Simentala wiek 15 miesięcy i jałówkę 5 miesięczna.

Czyli jeszcze 1 sztukę bym musiał dokupić aby załapać się na dopłatę???

do kiedy musiałbym ją kupić i kiedy ew.można sprzedać aby należała się dopłata?

A może trzeba mieć min.3 sztuki byków i 3 krów(jałówek)?

 

Mógłby to ktoś sensownie wytłumaczyć?

Tu jest wszystko opisane

 

 

http://www.arimr.gov...z_produkcja.pdf

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Kazdy mysli z miasta ze rolnik niema wydatków srodki do produkcji rolnej. Unia daje i wymaga koszty rosną a na zycie tylko dopłaty i premie dla młodych 

60 euro przez 5 lat a potem postawowa płatnosc.

W panstwowej robocie lub u prywaciarza masz wypłate a lub go straszysz sądem pracy a rolnkowi co wyjdzie tylko ...

Edytowano przez Chmielo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Witam wszystkich kupie 7 sztuk byczków  ras mięsnych i mieszańce w wieku od 2 tygodni od rolnika z Kuj-pom a tak bliżej to w promieniu 70 km od gminy Szubin jak ktoś cos będzie miał to proszę pisać na priv.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kazdy mysli z miasta ze rolnik niema wydatków srodki do produkcji rolnej. Unia daje i wymaga koszty rosną a na zycie tylko dopłaty i premie dla młodych 

60 euro przez 5 lat a potem postawowa płatnosc.

W panstwowej robocie lub u prywaciarza masz wypłate a lub go straszysz sądem pracy a rolnkowi co wyjdzie tylko ...

 

szanujmy się!!!!

skoro praca na etacie jest taka super to zapraszam.

jeśli masz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt hektarów, gospodarkę zmechanizowaną to nawet się nie spocisz.

a taki na produkcji pracownik fizyczny wie poco ma rowek na du... że pot miał gdzie spływać.

nie zrozumcie mnie źle ale hasła typu  w mieście mają super a ja tu tyram na gospodarstwie takie czarno białe nic po środku to mnie szlak trafia "polski płaczek"komuno wróć.

ja opasam 25 opasów, uprawiam 18h, oraz pracuje na etacie - da się ;-)

 

co do ceny za mm 7,1zl netto

zastanawiam się nad chowem do około 300kg cena takiego od 9 do 11 zl/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmielo    1

Abyś znalazł nabywców poten

,,nie jest sztuka wyprodukowac towar sztuka jest go sprzedac,,

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

też uważam że sprzedaż takiej sztuki po 9 może być problem

chociaż jak rozmawiam z rolnikami to woleli by kupić takie starsze 4-6 miesięcy bo twierdzą że z odchowem cielaka jest za dużo roboty.

Woli taki jeden z drugim dać więcej za takiego odchowanego niż jak to mówią bawić się w mleko.

Ja przeliczyłem faktury za mleko i jakieś musli itd. 4300zł na 11 cielaków. Mają teraz 3,5-4miesiecy. Cielaki kupiłem po 700, to do teraz koszt średnio kosztował mnie 1 cielak jakieś 1100zł.

znając życie teraz dzięki "skoczkom" i ich przejściu z świniaka na cielaka cena takiego kilku dniowego cielaka podskoczy......

 

swoją droga jaka może być cena za takie 3,5-4 miesięcy cielaki hf;mm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

No to piot podzalales. Noe lepiej samemu myśli robic? Co do mleka to mam 2 krowy i wychodzi dużo lepiej jak sztuczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
combajnista    0

szanujmy się!!!!

skoro praca na etacie jest taka super to zapraszam.

jeśli masz kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt hektarów, gospodarkę zmechanizowaną to nawet się nie spocisz.

a taki na produkcji pracownik fizyczny wie poco ma rowek na du... że pot miał gdzie spływać.

nie zrozumcie mnie źle ale hasła typu  w mieście mają super a ja tu tyram na gospodarstwie takie czarno białe nic po środku to mnie szlak trafia "polski płaczek"komuno wróć.

ja opasam 25 opasów, uprawiam 18h, oraz pracuje na etacie - da się ;-)

 

co do ceny za mm 7,1zl netto

zastanawiam się nad chowem do około 300kg cena takiego od 9 do 11 zl/kg

 

Piotr nie wstyd tobie majac duze dobrze prosperujace gospodarstwo i zwiazane z tym nieograniczone mozliwosci pozyskiwania unijnej kasy jeszcze etat w miescie zajmowac ?Przecie tam duzo ludzi zyje bez pracy na skraju nedzy wlasnie przez takich jak ty A co z pieniedzmy  robisz ? Masz jakies droge hobby ? czy hazard ,k**wy i narkotyki ? bo przeciez przejesc nie był bys w stanie !!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Dziś przyszedł mi nowy wniosek o dopłaty i jest tam tylko zaznaczona granica do bydła opasowego do 24 miesięcy ,nie ma żadnego podziału na wiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Drodzy Państwo, trzymajmy się tematu- ceny bydła rzeźnego- bo robi się bałagan, a nie o to tu chodzi. Co do dopłat można znaleźć inne tematy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

czyli nawet jak kupie cielaki niedlugo i w dniu 15 maja beda mialy 3-5 miesiecy to dostane do nich doplate?? sorki za posta  nie na temat mozna usunac  niezauwazylem posta moderatora;(

Edytowano przez Bolsick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

ładnie sprzedana widzę że coś sie dzieje na dobre dla nas bo ceny lecą w górę chociaż zdarzają sie pośrednicy co nie chcą sie poddać tendencji wzrostowej ale bądźmy dobrej myśli oni też zmiękną jak nie będą mieli czym handlować :D  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piotr nie wstyd tobie majac duze dobrze prosperujace gospodarstwo i zwiazane z tym nieograniczone mozliwosci pozyskiwania unijnej kasy jeszcze etat w miescie zajmowac ?Przecie tam duzo ludzi zyje bez pracy na skraju nedzy wlasnie przez takich jak ty A co z pieniedzmy  robisz ? Masz jakies droge hobby ? czy hazard ,k**wy i narkotyki ? bo przeciez przejesc nie był bys w stanie !!

 

 

przejeść można pewnie o wiele więcej niż ja mam dochodu ( combajnista żona tez pracuje ).

A skoro mam chęć i sile do pracy na etacie i przy bykach daje radę to dlaczego mam narażać moją rodzinę na życie w ciągłej nie pewności o cenę np świnki 3,4zł

kilka miesięcy wczesniej kilo byka hf 5,9zl a sprzedac trzeba był. CZy zabieram etat miastowym śmieszne pracy jest tylko stawki słabe i wielu bezrobotnym nie opyla sie iść do roboty wolą stanąć w kolejke o zapomogę...Oczywiście nie wszyscy.

 

Ale kolego to nie temat o ludziach którzy starają się zapewnić godne życie rodzinie zamiast żalić się na forach jak to ja mam ciężko a oni nie chcą mi pomóc, bo górnicy wywalczyli a dla mnie nikt walczyć nie chcę przecież ja bym go poparł pomodlił bym się za niego ale sam to ja nie bo daleko niema czym dojechać....

 

reasumując

jesli mam co to inwestuje teraz licząc że na starość będę miał lżej- MAM NADZIEJE   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Krowa HF 735kg 7% skitki cena 5,5zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raffi001    0

dzisiaj sprzedane 3  byki waga 800-900 kg kg po 7,5 brutto i jałówka 570 kg po 7 zł brutto - okolice Pułtuska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj