marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

radas17    4

są to miesne byki ,ok 212 cm za przednimi konczynami byka, tabele chyba bardziej obrazują wg. mnie hf.,mogę sie mylic,spotkałem sie tez włąsnie z róznymi tabelami w których są rożnice wagowe przy tych samych cm danej sztuki

jak ja mierzyłem moje przed sprzedażą to miały 212 cm i ważyły ok. 780 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

wage mam swoją, i tylko na mojej zawsze waże każdego byka wtedy wiem dokładnie ile który byk ważył i nie raz to robie takie oczy ze zdziwienia np że super byk poprostu kwadratowy waży 700 a hf jak ryba 800 hehe. Na wadze ogólnej tego bym nie wiedział 

 

Zgadzam się w 100%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

Cennik na poniedzialek Pini Końskowola byki kl.O-12.8   R-13.3    U-13.8 ceny netto

niemcy ;symbolicznie ale do góry 4.83 euro

kolego pisałem wcześniej że pini nie płacą źle do tej ceny jeszcze są jakieś dodatki np za wiek itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

co myślicie o opas w "hotel" ?

Biernacki daje cielaka w wadze 200kg-350kg do dalszego chowu. Kilogram tego co ja upasę odkupuje za gwarantowane 5zł/kg. Ja rozumiem to tak: sprzedaje opasa 800kg - 200kg cielaka zostaje mi 600kg mojego opasania czyli 600x5 przychodu mam 3000zł. Co o tym sądzicie??? Ile może zostać zysku.

 

Ja mysle ze on placi za calego byka po te 5 zl a nie tylko za to co ci przyroslo Bo jesli tylko za przyrost to bys musial dolozyc do interesu Ja tez moge dac tobie cielaki po 200 kg i potem zaplace za to co przyrosly po 5,5

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

jak ja mierzyłem moje przed sprzedażą to miały 212 cm i ważyły ok. 780 kg

 

a to mnie teraz zaciekawiłeś bo patrząc na tabelę miar wyszło by jakies 700 kg ,mam zdjęcia zrobione zeby ktos z forumowiczów ocenił te byczki ale nie mogę dodac zdjęcia :/

 

Edytowano przez przemo2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Masz za przyrost po 5 zeta. Czyli urośnie ok 350 kg to dostajesz 1750 zl a cielak 300 kg x11 zl daje 3300 czyli w sumie 5 tysi i nie opasasz go 2 lata tylko rok. Sam nad tym mysle. Wiadomo przy 10 szt nie warto ale biorąc ok 40 sztuk na pierwszy wsad do nowego obiektu to nie takie głupie bo nie każdy ma od razu kasę na tyle sztuk a po drugie po roku je odstawiasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Powiedz mi jak uda ci sie przechowac byka za niecale 5 zł /dobe i jeszcze na tym zarobic ??i dlaczego pierwsze 300 kg byka Biernackiego jest warte 11 zł za kg a pozostale kilogramy (kiedy byk duzo wiecej zjada) jest warte tylko 5 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

za 5 zł to dziennie zje i urośnie za 5 zł więc robi sie za darmo za i dolicza sie energie wode słome i prace fizyczna a zostaje gnój i kontrole inspekcji weterynaryjnej i wizyty lekarzy wet. a gdzie chociaż by amortyzacja budynku który przecież tak dużo kosztuje 


ja nigdy w życiu bym na nic takiego sie nie zgodził hoduje swoje sprzedaje swoje i sprzedaje gdzie chce 


ja nigdy w życiu bym na nic takiego sie nie zgodził hoduje swoje sprzedaje swoje i sprzedaje gdzie chce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

mają 21-22 miesiace, ile gdzies mogę za nie wołac za kg, ile mogą miec kg, proszę o pomoc ;)

post-124218-0-75151300-1421527424_thumb.jpg

post-124218-0-71941000-1421527502_thumb.jpg

post-124218-0-62235700-1421527547_thumb.jpg

post-124218-0-55424900-1421527597_thumb.jpg

post-124218-0-06780400-1421527943_thumb.jpg

post-124218-0-42693000-1421527984_thumb.jpg

post-124218-0-16080200-1421528025_thumb.jpg

Edytowano przez milanreal1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś te dupki wąskie,myślę że 700 to max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a to mnie teraz zaciekawiłeś bo patrząc na tabelę miar wyszło by jakies 700 kg ,mam zdjęcia zrobione zeby ktos z forumowiczów ocenił te byczki ale nie mogę dodac zdjęcia :/

 

Ja miałem podobną sytuację, byk lmxch na sznurek 690 a na wadze 750, dla mnie ta tabela bardziej pasuje pod mleczne byki, rasy są różnego kalibru i różnią się wysokością w kłębie czyli wysokością która jest brana do obliczania wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

z tymi bydlakami to kolega szału nie ma na zdj ciężko ocenić ale też myśle że 700 mogą nie mieć bardziej bym obstawiał ok 600 kg tylko że trudno ocenić ze zdj bo nie widać długości wysokości myśle że powiedz za nich 8 zł i negocjuj myśle że 8 nie weźniesz ale bedziesz miał punkt wyjącia do negocjacji 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k0b    33

Masz za przyrost po 5 zeta. Czyli urośnie ok 350 kg to dostajesz 1750 zl a cielak 300 kg x11 zl daje 3300 czyli w sumie 5 tysi i nie opasasz go 2 lata tylko rok. Sam nad tym mysle. Wiadomo przy 10 szt nie warto ale biorąc ok 40 sztuk na pierwszy wsad do nowego obiektu to nie takie głupie bo nie każdy ma od razu kasę na tyle sztuk a po drugie po roku je odstawiasz.

 

Wiadomo, że musi być mniejszy pieniądz, gdzieś się muszą znaleść koszty kredytu. Mam pytanie dają takie po 300kg? Skąd info, że po 11zł, za dobry towar limousine czy charolaise trzeba dać i po 12-13zł/kg. Nie ma szału, ale nie da się zarobić. Ja to widzę tak:

 

-odsadek 200-300kg w dobrej kondycji ( w artykule rolnik woli od nich niż od handlarza cielęta - dobre :D )

- odpowiednia pasza, tak że osiągnąć minimum 1,2-1,3kg przyrostu, przy mniejszych szkoda materiału, oczywiscie odpowiednie warunki

- przy dobrych przyrostach 1,4kg/dobę możemy po 10-11 miesiącach sprzedać takiego 700kg od założmy tych 250kg

- koszt paszy, standardowa na bazie kiszonki z kukurydzy, słoma/siano plus jakieś dodatki białkowe, zamiast drogiej soji śrut. rzep, mocznik starszym, ddgs i  ewentualnie zboża jęczmień, pszenica plus dodatki mineralne wg moich wyliczeń to ok. 1000zł/sztuka na rok

Nie licząc prądu, wody, amortyzacji, kredytów itd. bardzo ogólnie mamy:

700kg po ok. 10-11 mies, odejmujemy 250kg odsadka = 450kg x 5zł kg netto = 2250zł netto minus 1000zł pasza = 1250zł netto bardzo skromnie, ale jak na pierwszy raz można zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

Coś te dupki wąskie,myślę że 700 to max

moze z tego względu ze karmione są samą kiszonką z kuku i mieszanką po 50 kg owsa i jeczmienia i 20 kg pszenżyta,do tego koncentrat do bydła 30 %  z firmy Provimi plus siano, jestem poczatkujący w chowie bydła, moze ktos poleci tanią a dobrą taktykę pasienia by były dobre przyrosty

Edytowano przez przemo2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A już jakiś handlarz czy przedstawiciel widział te byśki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

okolo 700 beda mialy !! Nastepnym razem ukleknij do foto to beda wygladaly na wieksze he Nie zrazajcie  kolegi!! byczki sa  oki taniej niz za 8 zl nie sprzedawaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

jak na te warunki zywienia tez mysle ze są oki,takie moje zdanie,nie poki co żaden handlarz ich nie widział, mam dylemat czy je sprzedac czy jeszcze je chowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Mozesz jeszcze potrzymac tansze nie beda (przynajmniej wg,mnie ) albo zrob tak jak mowie jak ktos da ósemke sprzedaj jesli nie to trzymaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak jest żarcie i kaska na koncie to możesz trzymać do 24 mies.ceny rosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

też tak zrobię, ale pytanie czy na tym komponencie mieszanki mi jeszcze bedą przybierac na wadze czy zrobic inna ale co za tym idzie to byłyby dodatkowe koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

Kolego k0b...

Napisz proszę dla wszystkich dawkę za 3,33zł w skali 11 miesięcy od wagi 250 do 700 bo jakoś trudno mi sobie wyobrazić za tą kwotę osiągnąć przyrost 1,36kg/24h ale chętnie przyswoję taka drogocenną wiedzę!

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekRolM    1

W piątek 9 stycznia  Agrostar byki hf 620kg i 645kg po 5.9zł  oferował  Jończyk ze stoczka łukowskiego te same sztuki po 6,70 dwa w numer w środe zabrał. Coś te wasze  ceny to wygórowane jak na moja okolice  dodam jestem z okolic Łukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

cena brutto ?

Edytowano przez Gość
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem jak masz czym karmić to jeszcze trzymaj te byki a na dzień dzisiejszy raczej nikt ci nie da więcej jak 7,5 zł brutto, są słabej budowy za dużo mięsa to one nie wydadzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj