marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Sokol2    141

dzisiaj poszło 15 sztuk: 3hf 7 miesnych i 5 mieszanców wszystkie jedna cena po 7,2 netto średnia waga 783 kg. odbiorca biernacki ( zadzwoniłem o 10 rano, a popołudniu już brali ) kasa na koncie przed odbiorem bydła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

te byki chciałem sprzedac już na poczatku grudnia praktycznie za tą samą cene tylko komuś innemu. Ciągle przeciągał że pózniej, że po swietach, że po nowym roku, ze po 3 króli i w koncu  dziś miał brać juz na milion procent i dzwonie do niego rano czy przyjezdzaja a on do mnie ze w poniedziałek. No to sie wkur...... i zadzwoniłem do biernackiego ze jak mi da po tyle to moze brać no i wziął

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

ten biernacki to dziwny zaklad jednym placi przed odbiorem inni prosza po terminie o kase

 


kiedys  byl odnich przectawiciel u mnie Mowie mu ze nie sprzedam bo ludziom nie placa za bydlo A on <ze jesli dogadamy sie co do ceny to zaplaca przed odbiorem

 


a ten pierwszy kupiec to co za jedn ? bo do mnie po jalowke jedzie od listopada tez musze ja komus innemu sprzedac bo 29 mies skonczyla

 


tylo ze ten placi 7,5 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

pytanie z innej beczki, mam na sprzedaż 4 sztuki 2 LM I 2 MM, mają od 21-22 miesiecy,, jaką mniej wiecej mogą miec wagę? sprzedac czy poczekac ze sprzedaza,, prosze o podpowiedz,pozdrawiam grono forumowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon213    0

wage bydła można obliczyć orientacyjnie na podstawie obwodu klatki piersiowej byka.

 

wpisz w google

"Tabela ustalania wagi bydła wedłóg obwodu ciała"

 

w pierwszej pozycji jest wyjaśnione co i jak

 

Edytowano przez zenon213

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo2014    2

są to miesne byki ,ok 212 cm za przednimi konczynami byka, tabele chyba bardziej obrazują wg. mnie hf.,mogę sie mylic,spotkałem sie tez włąsnie z róznymi tabelami w których są rożnice wagowe przy tych samych cm danej sztuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    141

wage mam swoją, i tylko na mojej zawsze waże każdego byka wtedy wiem dokładnie ile który byk ważył i nie raz to robie takie oczy ze zdziwienia np że super byk poprostu kwadratowy waży 700 a hf jak ryba 800 hehe. Na wadze ogólnej tego bym nie wiedział 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Cennik na poniedzialek Pini Końskowola byki kl.O-12.8   R-13.3    U-13.8 ceny netto

niemcy ;symbolicznie ale do góry 4.83 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

jak nie sprzedasz to pojdzie do góry A jak sprzedasz to odrazu cena spadnie jak tyle bydla rzucisz na raz! :) Chociaz targuj sie o kazdy grosz !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

@marijusz gdzie sprawdzasz tą cene w DE? jest tam cena też za mniejsze? za 300 kilowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrakadab12    0

Czy orientuje się ktoś jakie są na dzień dzisiejszy ceny byków w podkarpackim\małopolskim? Ile można dostać za hf-a a ile za byka mięsnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o opas w "hotel" ?

Biernacki daje cielaka w wadze 200kg-350kg do dalszego chowu. Kilogram tego co ja upasę odkupuje za gwarantowane 5zł/kg. Ja rozumiem to tak: sprzedaje opasa 800kg - 200kg cielaka zostaje mi 600kg mojego opasania czyli 600x5 przychodu mam 3000zł. Co o tym sądzicie??? Ile może zostać zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

wszystko się rozbija o to w jakim stanie i jakiej zdrowotnośći "cielaka" dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj