marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

milinkovic    0

jeden dziś miał 13 miesięcy miał równe 600kg drugi równy rok 560kg dwa pozostałe rok i dwa tygodnie 570kg i 575 kg nie nie daję koksu otręby pszenne ,owies jęczmikeń i pszenżyto po dwa worki san bull na sztukę do tego do 4 miesięcy były przy krowie byczki kupowałem od sąsiadów co mają krowy więc były tygodniowe w papierach sie zgadza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

do nexeqadore cena średnia bo masz wage,u mnie zawsze cena była super bo nie miałem wagi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychunt    1

czy ktoś sprzedaje do pniew bo  że wtej miejsowości jest jakiś zakład???

 

Tak w Pniewach jest ubojnia Abp Poland .Aktualnie sprzedaje tam bydło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

To jak jest w końcu z tym ubojem? Bo pytałem się Łuniewskich o ceny i o metodę uboju to zarzekali się że nie ma żadnego bicia rytualnego i nie szybko będzie

 

Co do cen netto to 7,5 za ładne  mieszance i 6,5 za ładnego hf

 

był jest i bedzie ale nie wnikajmy za gleboko w temat aby sobie w talerz nie napluć W ktorej czesci polski łuniewscy kupuja na wage zywą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

był jest i bedzie ale nie wnikajmy za gleboko w temat aby sobie w talerz nie napluć W ktorej czesci polski łuniewscy kupuja na wage zywą??

 

U nas nieopodal biorą na skupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Łuniewscy sa z podlasia  ale moj (opiekun )mowi ze tylko na wbc ja chcialem im zywcem sprzedac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mi się wydaje że są z podlasia.... Dziwne bo u nas na skupie biorą na żywo. Osobiście z nimi nie handluję ale widzę że z ceną się nie wychylają za bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

jeden dziś miał 13 miesięcy miał równe 600kg drugi równy rok 560kg dwa pozostałe rok i dwa tygodnie 570kg i 575 kg nie nie daję koksu otręby pszenne ,owies jęczmikeń i pszenżyto po dwa worki san bull na sztukę do tego do 4 miesięcy były przy krowie byczki kupowałem od sąsiadów co mają krowy więc były tygodniowe w papierach sie zgadza 

 

ha ha ha :lol: Choćbyś im miód do d*py pchał nie osiągną takiej wagi, chyba się o rok pomyliłeś, albo z ciebie Julian Tuwim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

a moze tam gdze skupy to żywcem kupuja a jesli samochod do rolnika wysyłaja to tylko na poubojowa ?gf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Biora i tak i tak,zależy jak kto sie dogada,ubojnia mieści się we wsi Kostry Śmiejki,juz nie raz ktoś pisał o tym na forum,jak nie po mapie to po smrodzie można trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie a właśnie jak to jest z załadunkiem? Kto powinien zaprowadzić go (byka)  na wagę np. samochodową : rolnik czy pomocnik kierowcy?

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1279

abp słabo płaci  w innych ubojniach na żywą wagę można lepszą cenę uzyskać kiedyś z nimi  handlowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Biora i tak i tak,zależy jak kto sie dogada,ubojnia mieści się we wsi Kostry Śmiejki,juz nie raz ktoś pisał o tym na forum,jak nie po mapie to po smrodzie można trafić

 

Jak kojarzę to tam są dwie ubojnie.

Jak kojarzę to tam są dwie ubojnie.

 

Maja łuniewscy i wyszynscy czy jakoś tam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze kojarzysz,ten drugi niby lepiej placi.ale trzeba mu zawieść bydło

Panowie a właśnie jak to jest z załadunkiem? Kto powinien zaprowadzić go (byka) na wagę np. samochodową : rolnik czy pomocnik kierowcy?

jak przyjeżdżali z Łukowa to kierowca pomagał ładować,no ale na dobra butelkę trzeba było dać,jak Łuniewscy to ich robota ograniczała sie do otwarcia i zamkniecia samochodu,ale to pewnie zależy od tego na jakich kierowców sie trafi,teraz sprzedaje posrednikowi to tylko pokazuje które i zaraz na samochodzie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Coś przypominam ze kiedyś u mnie brał ale na wagę woziłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kojarzysz,ten drugi niby lepiej placi.ale trzeba mu zawieść bydło

 

jak przyjeżdżali z Łukowa to kierowca pomagał ładować,no ale na dobra butelkę trzeba było dać,jak Łuniewscy to ich robota ograniczała sie do otwarcia i zamkniecia samochodu,ale to pewnie zależy od tego na jakich kierowców sie trafi,teraz sprzedaje posrednikowi to tylko pokazuje które i zaraz na samochodzie są

 

Właśnie widzę że u każdego jest inaczej. Łuniewski nigdy bydła u mnie nie dotykał bo powiedzieli ze śmiechem że to nie ich robota. Teraz sprzedałem 2 razy Żelazińskiemu i tym razem to ja ich nie dotknęłem więc tak spytałem czy jest zasada na to kto robi załadunek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Może i lepiej ze się nie dotykali łuniewscy :)u wuja byki nie chciały isc na samochód,jak zaczelo je napier...ać pałami to aż przykro było patrzeć,jeden zwiał z samochodu do obory i już sie wyciągnąć nie dał i został

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kp38    8

Jak to nie ich robota?

U sasiada biorą to on się nie dotyka tylko tyle ze po ubojowo  on jedzie z nimi i tam wszystko załatwia .

Tylko że kiedyś przejeżdził pół  dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj