marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

marijusz    556

cos zasłyszałem ze znow zaczol cwaniakowac ale jak kupuje na skupie w szczuczynie to waga oki


To sprzedaj na tykocin Napewno cennik lepszy niz w graj..a do wagi zastrzezen tez nie mam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Albo w netcie jak w sierpniu sprzedawanym to tam w chlewie już powazyli i dopiero do szefa dzwoni pytać się o cenę i podał cenę. Ale się wtedy wkorzylismy na nich. A te byki były okrągłe i duze.

 

P.S.

Ale jakie oni w tych chlewach mają syf i nic więcej. Tam popatrzeć to az żal tych zwierząt. Kości tylko stercza albo samochodami wywozili bydło które już niemoglo wstać na bakutyl

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja teraz przed następną partią pierwsze co zrobię to kupuję wagę i jak ustalę cene za byka/i to wywoże ładowarką wagę pod oborę :D

Słyszałem że ostatnio własna waga na Słabego działa jak płachta na byka, będzie trzeba sprawdzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

To sprzedaj na tykocin Napewno cennik lepszy niz w graj..a do wagi zastrzezen tez nie mam

Trochę daleko od Ełku do Tykocin-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

he daleko! a co ciebie glowa boli do mnie po byki 300-400 km przyjezdzali To oni do ciebie jada a nie ty do nich !!!


zadzwon jutro to we wtorek zabiora Jak bedzie jakis problem to powolaj sie na mnie :) (chyba ze masz jedna sztuke )to szukaj w śrut sasiadow zeby bylo ze 4-5 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

he daleko! a co ciebie glowa boli do mnie po byki 300-400 km przyjezdzali To oni do ciebie jada a nie ty do nich !!!

Ale trzeba z nimi jechać jak zabierają byki by podpisać papiery czy umnie na podwórku wypisują papiery?

 

Mam 3 sztuki bydła

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Jak sprzedasz zywcem to kierowca wypisze ci fakture Lub zostawi dukument przyjecia a faktura przyjdzie za 3-4 dni U mnie jak jest duzo do liczenia to nigdy faktury nie pisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

to pchwalisz sie jak transakcja przebiegala Bo u mnie kiedys wlasciciel bez slowa pojechal z podworka jak mu powiedzialem ze 15 dnia wysylam wezwanie do zaplaty

Z ktorej strony elku jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Północy-Zachód miejscowosc Miluki

A jak wyplacają od ręki czy na konto?

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

No tylko mój tata ma 16 sztuk bydla a nikt we wsi nic nie choduje

 

A z tykocina to wagę mają w samochodzie czy na placu firmy?? I jak płacą od ręki czy na konto??

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

No tylko mój tata ma 16 sztuk bydla a nikt we wsi nic nie choduje

 

A z tykocina to wagę mają w samochodzie czy na placu firmy?? I jak płacą od ręki czy na konto??

 

wage  maja na samochodzie Ale waga jest oki (przynajmniej u mnie bo wiedza ze ja mam swoja) Placa przelewem w ciagu 14 dni

 

WOZNIECKI

Niby cennik ciekawy ale dziwią mnie potracenia np ;za ph bo chyba na ten czynnik to rolnik nie ma wplywu

CENNIK 12.1.2015

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

to pchwalisz sie jak transakcja przebiegala Bo u mnie kiedys wlasciciel bez slowa pojechal z podworka jak mu powiedzialem ze 15 dnia wysylam wezwanie do zaplaty

Z ktorej strony elku jestes?

3 Hf sprzedane do Grajewa wiek ok 20-21 miesiecy:

waga:

612 kg - 6,50

577 kg  - 6,40

573 kg - 6,40

 

 

P.S. 

A jak z cenami w Tykocinie?

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ab23    1296

propozycja bm  Kobylin  za MM 7,50 netto jeszcze negocjacje trwają   płatne gotówką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

wie ktos o skupujacym Kowalczyk ze Sląska koło Poczesnej jak z wypłacalnoscia u tej firmy???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

krowa o kl +320kg cena netto min 10zł wożniecki 9i coś tam


kowalczyk płaci do 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bystra    27

Ale Milanowscy na wadze oszukują a płacą może trochę lepiej  a znowu w Grajewie może i cena niższa ale waga dobrze waży.

 

P.S.

W sierpniu sprzedawaliśmy do Milanowskich 2 byki- 1 mieszaniec(680kg) a 2 mięsny(580kg) i dał po 6.70/kg a miały po 23 miesiące i na wadze owalił na pewno po 50kg albo i lepiej. 

Przez telefon gadał że od 7 do 8 zł za mieszańce a na miejscu po 6.70

Ja sprzedałam ostatniego lipca 2szt. do Milanowskiego jeden biały HF 717 po 7 a drugi HF po simentalerce biało-czarny 740 po 7.5 wiec chyba tak źle nie zapłacił chociaż szału nie było. 

 

Może ktoś wie ile można dostać za pierwiastkę w wieku 27mies. 550kg? rasa SM mleczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Kw22 bo każdy go chwalil i faktycznie ludziom sie wagi zgadzaly ale ostatnio cos przegina wiec go sprawdzę. Na razie szukam wagi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj