marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
limo    11

widziałeś! czyli wpuscile ciebie na zaklad ? ale mogles obserwowac wazenie zywca czy i póltusz

słyszalem ze sam ten pini szukal dostawsow na podlasiu i jezdzil po posrednikach

dzis musialem obciac rogi dla byka bo lep tak mu urósł ze nie mogl wyjac z drabiny na korytarzu paszowym polalo sie duzo krwi i to chyba zapach tak rozjuszyl pozostale byki Myslalem ze rozniosa obore !

co do obcinania rogow,po obcieciu odrazu zakladaj jakas dentke to zatrzyma krwawienia bo rozumiem ze to z rogow byla krew , i nie dentke jak kondon tylko utnij pasek okolo 3 cm szerokosci i tak jak sznurek na rogi bys zalozyl tak zaloz gume i nie bd nic leciec , a po 2 dniach spojnie mozna zdjac i nic tylko patrzec jak sie goii. pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Witam mam pytanie jak z cenami bydła i wypłatami pieniędzy w tych skupach:
-ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO "ZAGŁOBA" ZBIGNIEW ŁAGUNA I WSPÓLNICY -Grajewo

-STAN PPUH S. STANKIEWICZ - Suwałki, Poddubówek 
-PH Milanowski Andrzej - Augustów, Netta- Folwark ??

 

Edytowano przez Mateusz45288

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co do obcinania rogow,po obcieciu odrazu zakladaj jakas dentke to zatrzyma krwawienia bo rozumiem ze to z rogow byla krew , i nie dentke jak kondon tylko utnij pasek okolo 3 cm szerokosci i tak jak sznurek na rogi bys zalozyl tak zaloz gume i nie bd nic leciec , a po 2 dniach spojnie mozna zdjac i nic tylko patrzec jak sie goii. pzdr

 

Po ucięciu roga przypalasz rozgrzanym żelazem do czerwoności, byki czują krew i ostro na nią reagują. Też miałem kiedyś taki przypadek, ale uciąłem mu może z 3 cm, bo tyle wystarczyło, zanim mu przypaliłem to trochę krwi poszło a byki jak ją poczuły to zrobiły dosłownie rodeo.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

w piątek, hf 820 kg, 7,5 zł/kg, Agrostar, okolice Siedlec

serio za hf ? a wiesz jak mięsne chodzą ?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesik    0

w piątek, hf 820 kg, 7,5 zł/kg, Agrostar, okolice Siedlec

 

daj namiary też jestem z okolic Siedlec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Netta Folwark, słyszalem ze LM 8,50 brutto

Dzieki  za to info ale i tak tam nie sprzedam wiecej bo oszukuja na wadze i na cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tractor560    3

Netta Folwark, słyszalem ze LM 8,50 brutto

a sm?

w piątek, hf 820 kg, 7,5 zł/kg, Agrostar, okolice Siedlec

a za sm wiesz może?


New Holland wszędzie

Najlepszy będzie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paw86    6

kontakt jest na ich stronie, niedaleko mnie mają stały skup gdzie przyjeżdżają co tydzień, nie wiem jak płacą za mięsne, klasyfikator wycenia każdą sztukę indywidualnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezesik    0

w jakiej miejscowości mają ten skup? jeśli możesz napisać

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Witam mam pytanie jak z cenami bydła i wypłatami pieniędzy w tych skupach:

-ZAKŁAD PRZETWÓRSTWA MIĘSNEGO "ZAGŁOBA" ZBIGNIEW ŁAGUNA I WSPÓLNICY -Grajewo

-STAN PPUH S. STANKIEWICZ - Suwałki, Poddubówek 

-PH Milanowski Andrzej - Augustów, Netta- Folwark ??

 

 

 

Grajewo -aktualnego cennika nie znam (ale zawsze mieli slabe ceny ) o kase pros po 30 dniach Milanowski -placi w miare dobrze (jak na posrednika)za  dobre bydlo ale objezdzi z twoim bykiem poł podlasia a na koniec potraci 7% kasa na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temper    1

widziałeś! czyli wpuscile ciebie na zaklad ? ale mogles obserwowac wazenie zywca czy i póltusz

słyszalem ze sam ten pini szukal dostawsow na podlasiu i jezdzil po posrednikach

dzis musialem obciac rogi dla byka bo lep tak mu urósł ze nie mogl wyjac z drabiny na korytarzu paszowym polalo sie duzo krwi i to chyba zapach tak rozjuszyl pozostale byki Myslalem ze rozniosa obore !

 

Najlepiej jest przed obcięciem rogów zawiązać ścisło okręcając dookoła głowy( tak jak zakłada się linkę na rogi)  bandaż elastyczny lub jak kolega pisał dentkę. Ważne żeby zrobić to przed a nie po zabiegu :). A tak wogóle to powinno się dać troche jaśka przed obcinaniem to wtedy jest spokój i zwierzę nie cierpi. A najlepszym sposobem jest kupienie specjalnego sztyftu kaustycznego i posmarowanie nim po zawiązkach rogów małemu cielęciu i po problemie. Zabieg prosty, bezbolesny, sztyft wystarczy na około 10 sztuk kosztuje ok. 30zl u weta. W piątek sprzedana jałówka MM 610kg po 6.5zł brutto.

Edytowano przez temper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

co do obcinania rogow,po obcieciu odrazu zakladaj jakas dentke to zatrzyma krwawienia bo rozumiem ze to z rogow byla krew , i nie dentke jak kondon tylko utnij pasek okolo 3 cm szerokosci i tak jak sznurek na rogi bys zalozyl tak zaloz gume i nie bd nic leciec , a po 2 dniach spojnie mozna zdjac i nic tylko patrzec jak sie goii. pzdr

 

oj zebyscie  wczoraj mi to powiedzieli  to  bym wam duuże piwo postawil a tak to byk ze dwa kila lzejszy :) ale pozniej sam do tego doszedlem jak go zlapalem za to co sie z rogow zostalo linką ktora sie zacisnela to krew przestala leciec  i tak go zostawilem na godzine a pozniej było oki

wyglada na to ze tylko ja nie wiedzialem jak przyciac rogi aby byk krwia nie spłynął ale nigdy nie bylo takiej potrzeby Dziekuje za porady !!

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temper    1

no słabo troche ale była słabej budowy. Była to krzyżówka hf z montbeliardem co prawda umaszczenie ładne biało- czerwone ale bliżej jej było do hf. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

w niemczech byki znow do gory na 3,82 euro i nawet krowa poszla o 2 eurocenty na 2,51 ciekawe co bedzie jutro u nas ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz45288    113

Grajewo -aktualnego cennika nie znam (ale zawsze mieli slabe ceny ) o kase pros po 30 dniach Milanowski -placi w miare dobrze (jak na posrednika)za  dobre bydlo ale objezdzi z twoim bykiem poł podlasia a na koniec potraci 7% kasa na czas

Ale Milanowscy na wadze oszukują a płacą może trochę lepiej  a znowu w Grajewie może i cena niższa ale waga dobrze waży.

 

P.S.

W sierpniu sprzedawaliśmy do Milanowskich 2 byki- 1 mieszaniec(680kg) a 2 mięsny(580kg) i dał po 6.70/kg a miały po 23 miesiące i na wadze owalił na pewno po 50kg albo i lepiej. 

Przez telefon gadał że od 7 do 8 zł za mieszańce a na miejscu po 6.70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj