marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

TommyLee    57

Pulnik jak chcesz sobie zrobic tania reklame to zadbaj o wiarygodnosc.  Jak obiecujesz koledze z forum ze przyjedziesz po byczki i zeby zaczekal to dobrze to przemysl i zastanow sie 22 razy zanim znowu z geby cos tam bedziesz robil. Kolega mial prawo wyladowac swoja zlosc na forum. Tacy wrazliwi jestescie ze odrazu sadem.......... szkoda tylko ze Sady prokuratura i policja rozkladaja rece kiedy rolnik zostanie oszukany, gdyby bylo inaczej wiekszosc handlarzy za oszustwo lub probe oszustwa odsiedzieli by swoje. Takie przepisy skarbowe ze biedny rolnik niejednokrotnie chcac zarobic ok 200 zl na szt sprzedaje na przelew a potem wydzwania prosi sie o swoje pieniadze a jesli nawet chce mniej ale na reke to handlarz nie ma kasy bo przeciez to jest taki biznes gdzie nie potrzeba wlasnego wkladu tylko obraca sie cudzymi pieniedzmi. Moze i nie oszukujesz i moze dobrze wazysz ale nie obiecuj gruszek na wierzbie....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

sprawdz mnie w Krs pozatym wrzystkie wagi ktore posiadam sa legalizowane i zadna waga mi nieprzeszkadza.wiec mnie nieoczerniaj.a za to ze nieprzyjechalem to cie przepraszam .jezeli jeszcze raz tak napiszesz zglaszam sprawe do sadu.i zobaczymy.. o bedzie dalej.

 

Prawda w oczy kuje. Po za tym polecam http://marcinmilkowski.pl/pl/sownik-ortograficzny-topmenu-33   no i przypominam że życie jest długie i może będzie okazja się spotkać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
123456    54

Sprzedawał ktos do ubojni Eco-beef z węgrzynowa jak u nich z waga i płatnoscia ?

Edytowano przez 123456

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

ech, te wagi legalizowane, brak słów, nie masz swojej to strach sprzedać

w moich stronach byki już po 7,2 netto zaczynają płacić, krowy max 5 netto

 

od kiedy ta cena i kto ci tyle daje?? nie wiesz jak maciejek teraz??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekg23    3

Koledzy, sprzedawał ktoś byki do ZM BM Kobylin, bo mam 4 simy do sprzedania pod koniec stycznia? W grudniu jak sprzedawałem hf-y handlarzowi to już po fakcie dowiedziałem się, że kobylin daje 20 gr więcej na żywej wadze i jest możliwość zapłaty gotówką. Jak u nich wygląda sprawa wagi i czy przy przelewie na konto długo zwlekają?

 

Daj sobie spokój z cielakami od nich, bo nie są tanie a zdrowotność wielka loteria

A sprzedaż do nich też mało wskazana

 

mógłbyś zamiast zarobić pare groszy być kila tys w plecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek1215    0

Mam simentala w wadze ok.700kg w paszporcie ma wbite MM.

Jak myślicie jaka cene mogę za niego dostać???

Kto skupuje byki z wielkopolski i dolnoślaskiego dobrze płaci i nie kantuje???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90wlkp    18

Tomek1215, pokuszę się o stwierdzenie, że kantuje ten kto wie, że nie znasz wagi swoich opasów. Mieliśmy odbiorcę, który zawsze dobrze płacił i nie było problemów. Problemy się zaczęły jak kupiliśmy swoją wagę. 3 byki weszły kolejno na wagę i było ok, weszła największa sztuka i brakowało jej 70 kg. Zakomunikowaliśmy, że są braki w wadze, twierdzili, że waga źle ustawiona :P 70 kg przybrał momentalnie, ale po byki więcej razy już nie przyjechali :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
junior1981    0

Witam, dzwoniłem dzisiaj do kilku firm z wlkp. i powiedzieli mi za byczki MM simental po 7,40 netto a druga firma  nawet do 7,50 neto gotówka do ręki z watem a co do wag to jak by co na wagę ogólną niema problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

Nie handlowałem bo umawiał się i prosił żeby mu byki zostawić na święta i później nie przyjechał jak dowiedział się że mam swoja wagę. Radzę uważać na tego typa.

napisz o kim piszesz I tak szczerze czy jesli ktos by inny przyjechal i dal tyle ile chciales to bys sprzedal czy czekal bo komus obiecales??

Edytowano przez marijusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

znaczy ja sprzedaje do RAVY i dziś sie dowiadywałem że do 7,50 +vat za ładnego byka dają mięsnego. A kolega 3 stycz sprzedał po 7,50 +vat do kogoś z brodnicy ale nie znam tego skupującego choć kolega go bardzo chwali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Z brodnicy to.pewnie do Bartka tak w porzadku ale jak ostatnio go widzialem u sasiada to z waga na moje oko powinna wiecej pokazywć:) Zadzwon do grazki u mnie w sylwestra byli to po 7.20 netto a teraz pewnie cos wiecej. A z kad jestes wogole?

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrekbud    29

Pankiewicz kosów lacki okolice ostrowi mazowieckiej od 6,5 do 8 ale ciekawe jak z wagą niby też go chwalą ale żaden z klientów nie wazył wcześniej. a jak płaci Marek beef pod brańskiem i jeszcze jedno pytanie czy za lm 100% 8zł+vat to dobra propozycja czy mozna więcej

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego, przed świętami chłopaki pisali, że za LM dostali po 9,4zł/kg czyli jakieś 8,80+Vat

 

Napisany 19 grudzień 2014 - 13:12

8 szt. LM po 9.40 zł/kg sprzedane przed tygodniem do Agrostaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

napisz o kim piszesz I tak szczerze czy jesli ktos by inny przyjechal i dal tyle ile chciales to bys sprzedal czy czekal bo komus obiecales??

 

Na poprzedniej stronie jest napisane. Miałem propozycje po 7.80zł ale z nim się umówiłem po 8 i gotówką a mi zależało na tym żeby na święta mieć kasę i oborę zwolnić bo remontuję w środku a mam kilka dni wolnego. Tak trzymałbym bo o dobrego kupca trudno a ten wydawał się ok zresztą kilku dzwoniło i chcieli przyjechać to powiedziałem że już są sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie wiecie po ile chodzą jałówki rw waga 550-600 kg   . i jeszcze jedno pytanko gdy przyjeżdżają do was po bydło i mają wagę elektroniczną to opuszczają ją na ziemie czy ważą w powietrzu ? ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

waga powinna stać na ziemi,

u nas jeździł jeden taki co twierdził że waga w powietrzu musi być, i tak zawsze brakowało około 5-7%

a firma z makowa mazowieckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

U mnie na odwrot waga w powietrzu bo na ziemi zawsze ok 40-50kg mnej jest no i przedewszystkim musi byc w poziomie i najlepiej jak ktos ciagle przy wadze stoi i na rece patrzy:) sprawdzone i niezawodne:)


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

Dzwoniłem dzisiaj do ABP Poland w Wielkopolsce i ceny na byka +280kg tusza w klasie O-12,20 R-12,6 U-12,9 jałówka O-12,00 R-12,30 także panowie idzie lepsze a nie boję się nawet napisać że bardzo dobre ! Mam prośbę dzwońcie jutro do rzeźni które znacie i zapytajcie o cenę poubojową nawet jeśli nie macie aktualnie nic do sprzedania, jeśli wchodzisz tutaj aby tylko sprawdzić kto ile płaci a nigdy nie robiłeś wpisu zrób to aby nasze rozeznanie w temacie było jeszcze większe no każdy musi pamiętać jak w tej trudnej i wymagającej hodowli (ale dającej ogrom satysfakcji zarazem) liczy się każde 10groszy. Do dzieła Panowie, liczę na Was !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj