marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bluecows1    41

lub wyższą wage niż u rolnika :rolleyes:

na pewno premie za ilość też pośrednik dostaje, nie mówie że nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pośrednik ma wyższe ceny bo "zapewni" powiedzmy co najmniej 100 sztuk tygodniowo, rzeźnia nie musi bawić się w dodatkową logistykę,zatrudniać ludzi do zbierania bydła i szukać pojedynczych dostawców żywca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

tak ,ale posrednik zarabiaja glownie na roznicy pomiedzy waga zywa i poubojowo i tu sie liczy jego doswiadczenie.im da mni eza zywca tym wiecej zarobi oto cala tajemnica.

 

 

panowie po ile u was cieleta do 140kg >?

u nas simental 17zl waga zywa tak sama od apru lat

inne od 8 do 12zl w zaleznosci jakie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Im  taniej  kupi  , a  drożej  sprzeda  - tym  więcej  zarobi  ...

To  oczywiste  i każdy  to  wie  więc  o co  chodzi ?? 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

chodzi o to ze glownie  mechanizm polega  tu na roznicy miedzy waga zywa a wbc dla tego kazdy kto moze niech sprzedaje poubojowo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boryss    7

byki LM 7.80zł/kg, waga powyżej 750kg     krowa 5zł/kg                                                                               

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Byki waga srednia 12 szt 750 kg br. Cena srednia 8,50 br. Najlepszy charoles 715kg wyszedł po 9,07.wybicie 61.2%.Zakłady mięsne łuków. Oczywiście rozliczenie jest poubojowo ale tak po przeliczeniu na wagę żywą. najepszą cenę pośrednik dawał po 8 zł br wyszło 3tys więcej niż by na żywą . jeden mankament to że nie były okarmione. tak do handlarza to by dostały pewnie ze 3 worki ziemniaków. a i jedna ważna uwaga- byki z luza.Mieszańce ale też 2hf

Edytowano przez malorolny121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kolego widzisz jakby cie handlarz zgnoil bez roboty ma zarobek 3 tysia tylko za przewiezieenie.

koledzy nie oddawajcie wage zywa chyba ze musicie.

 

malorolny te 3 worki ziemniakow malo by ci daly  bo by ci odbil skitke i jeden zdarzylby wydalic i w sumie moze bys byl plua50 zl a nie 3 tysia.

 

panowie nie oddawajcie na wag zywa apeluje.Nie dajcie sie gnoic i szmacic handlarzą


u nas samochody z zakładów jeżdżą po wioskach i ładują nawet jedną sztuke

płacą przeważnie niżej niż handlarze

panowie nie kazdy zaklad rozlicza na wbc i do zakladu musisz dowiez

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Tak mi wyszło do przodu 3tys ale teścio oddał 3 byki wiazane\ moje były z luza\ i wyszło mu 500 zł do tyłu. Łakt że pewnie nie dali by mu po 8zł na żywą a tyle zaproponowali jak zabiorą wszystkie razem z moimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Handlował ktoś z Jackiem Kulczyńcem z Jarczewa? Były u kuzyna i nie złe ceny proponował za bydlo

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z bm kobylin był zobaczyć byki i 7.70 netto belg, ncb 6.80netto. Powiedział że w tym tygodniu 20gr do góry, Turcja i Izrael otwierają się dla nas, i jest bardzo mało bydła ... a więc jeszcze poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Wczoraj  sprzedana

krowa  50% LM 687 kg -  5, 50 zł 

krowa  HF /SM słaba  i za  cholerę  nie mogłem jej  poprawić 496 kg  -  4 zł 

waga i  cena brutto , odbiorca Krowiński  Piotr 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Jałówki MM 780kg, 675kg, 588kg, po 6,61 + vat. Banasiak Dąbrowice.


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
honker    2

Pewnie jak każdy inny, ale co zrobić jak nie mam gdzie zważyć.

 


linux, don't be afraid penguin!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj