marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

@marluk: życie to nie jest bajka;). Tak jak pisałem wcześniej, że u mnie jest jakaś konkurencja i w tej chwili jeżeli sprzedaje, to różnica w cenie między jednym, a drugim jest niewielka. Natomiast jeszcze do niedawna był tylko jeden, czy dwóch i cena była u nich byle jaka. Ja staram się szykować takie partie do 10 sztuk i nawet jak jakiś słabszy się trafi to przy ilości dostaje dobrze.

Jak to mówią wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Mi też ludzie mówią, że mi dobrze, bo dopłaty dostaje i odpowiadam w ten sam sposob: kupić se hektarów i brać dopłaty i niezazdroscic;).

Masz rację, że każdy jak se wybrał tak ma niestety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamiast zyskać te niecałe 70 euro to juz je straciłem bo za cielaka prawie dwa razy tyle trzeba dać co w ubiegłym roku,a na tekst typu,,bo pan dopłatę na niego weźmiesz,, odpowiadam ,,a ch.j cię moja dopłata interesuje,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

kolego ja powiem tak ,ta doplate do bydla to ja olalem nie podalem sztuk do wniosku wkurzyli mnie z tym haczykiem, ze trzeba trzymac do konca czerwca ,jak juz teraz ,mam manko z pasza, bez sensu i jak kolega pisal wyrzej co bedzie z cena , ja swoje bysie w maju sprzedaje ,cielaki maja cene,rzagielek sie zwinie i tyle,kierownik kriss po tych bledach juz mnie zbanuje sorry prezydentem nie bede .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

kolego ja powiem tak ,ta doplate do bydla to ja olalem nie podalem sztuk do wniosku wkurzyli mnie z tym haczykiem, ze trzeba trzymac do konca czerwca ,jak juz teraz ,mam manko z pasza, bez sensu i jak kolega pisal wyrzej co bedzie z cena , ja swoje bysie w maju sprzedaje ,cielaki maja cene,rzagielek sie zwinie i tyle,kierownik kriss po tych bledach juz mnie zbanuje sorry prezydentem nie bede .

 

Kolego z powodzeniem możesz startować na prezydenta, gdyż obecny też sadzi babole ;) tu dowód:

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/bronisaw-komorowski-aczy-sie-w-bolu-przez-u_176371.html

 

Mimo wszystko popracuj nad tym bo ciężko się to czyta. ;)

 

Co do ceny bydła, żeby nie robić niepotrzebnie spamu również nie wpisuję kilku sztuk na te dopłaty żeby sprzedać pod koniec maja.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
combajnista    0

ja tez czekam na majowy wzrost Tylko mój byk nie chciał poczekać i majac prawie 800 kg padł A na początku marca miałem propozycje 8,5 zl  ale chciałem sprzedać go w wiekszej partii Szesc K poszlo się j....ać  teraz musze 10 bykow sprzedac aby pokryc strate jednego   Mysle ze jeśli już tylu rolnikow czeka ze sprzedaża na maj czerwiec to cena  nic się nie zmieni chyba ze euro skoczy do góry lub cena byka w Niemczech powroci w okolice 4 eu (na razie spadla do 3,72)

Edytowano przez combajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kolego jakiej rasy byl ten byk i ile mial ten byk miesiecy >?? cena 8,50 to za jak najlepszych czasow cena

 

Radze sprzedawac po 1 czy 2 sztuki .Ja zawsze sprzedaje byki 2 sa pieniazki na koncie to zapraszam po kolejne 2 i tak do wyczerpania zapasow. :) 
 

Edytowano przez marju12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korsarz    7

Wujaszek dostał od kowalczyka 7.8 netto za za które kobylin wycenił mu na 7.3 netto jak brali odemnie. potrącenie 7%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibi    2

Może jakiś doświadczony kolega mi podpowie - o co chodzi z wagą bydła "na czysto"? Co oni odejmują wtedy? I czy to zmienia w zależności od wieku/wagi itp? No i np. jak najlepsza cena jest za byka 550 kg to chodzi o faktyczną wagę czy wagę "na czysto"? :) Nie chodzi tu o netto - brutto, ale jak sprzedawaliśmy krowę to miała np. 540 kg, a potem koleś popatrzył w tabelkę i powiedział, że to 500 kg na czysto. Mogłam zapytać, ale mi głupio było heh :P


Przepraszam za brak polskich znakow!

Nie ogarniam... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Może jakiś doświadczony kolega mi podpowie - o co chodzi z wagą bydła "na czysto"? Co oni odejmują wtedy? I czy to zmienia w zależności od wieku/wagi itp? No i np. jak najlepsza cena jest za byka 550 kg to chodzi o faktyczną wagę czy wagę "na czysto"? :) Nie chodzi tu o netto - brutto, ale jak sprzedawaliśmy krowę to miała np. 540 kg, a potem koleś popatrzył w tabelkę i powiedział, że to 500 kg na czysto. Mogłam zapytać, ale mi głupio było heh :P

 

 

waga na czysto jest po obcince 7% od wagi zwierzęcia na tak zwane odpady 

Nie  zawsze  7%  ,  czasem  5%  -  a  czasem  9% ,  zależy od  sztuki  ,uczciwości  handlarza  i uległości gospodarza  ;)


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

kolego chodzi o to ze dawniej przed sprzedaniemj byka,krowy itd  pasli na sile i lali  szlalfem wode do gardla zeby zwiekszyc wage i dla tego odbija sie kilka procent za "" to co sie byk odleje i z siebie wydali"" bylo tak za komuny i zostalo.krotko mowiac ,ale nie dotyczy to cielat. zasada jest taka 

1) Cieleta 0 % odbijanie jest niedopuszczalne.

2) byki i reszta u nas odbijaja 3% na poludniu sporadycznie max 4 % nie slyszalem zeby ktos odbijal 7% a 9% to juz jakis kosmos....kolego dales sie wpuscic w maliny jak male dziecko.z tymi 7% .czy 9%

3) konie 0% od koni tez sie nie odbija

4) barany 0%

 

czasami sprytni handlarze tak robia ze daja ci 50 groszy wiecej ,ale odbijaja np nie 3 a 7 % i mowia o tym po zaladowaniu bydla na samochod sa do przodu dobrych kilka stówek,a rolnik zostal zrobiony jak male dziecko i wpuszczony w maliny.

Na gospodarce trzeba myslec.

Edytowano przez marju12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
combajnista    0

kolego jakiej rasy byl ten byk i ile mial ten byk miesiecy >?? cena 8,50 to za jak najlepszych czasow cena

 

Radze sprzedawac po 1 czy 2 sztuki .Ja zawsze sprzedaje byki 2 sa pieniazki na koncie to zapraszam po kolejne 2 i tak do wyczerpania zapasow. :) 

 

byk był Lm  miał w marcu skończył 24 mies Ja sprzedaje zawsze 10- 11 jeśli wejdzie na samochod a czasem więcej U nas na polnocy skitka 7 % to norma ale ja z tym walcze (z roznym skutkiem ) Jak bydlo prosto z obory na wage to daje 6% a jak wazone na zakładach to negocjuje jeszcze mniej Raz udało mi się ustalić na 3% ale waga  po transporcie ok 3 godz Ciele 4% to norma od kiedy pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cena się kiełbasi dziś za 2 HF po 730kg dostałem 6,45+ vat

To słabiutko Ci zapłacili. Ja takie po 700 w tym tygodniu ustawiłem na 7 netto, a najmniej mi dawali 6,5. Jednak zdecydowałem się sprzedać...

U mnie ogólnie 8% przeważnie biorą na brudy. To mówicie, że to dużo? Myślałem, że to taki standard.

Zapomniałem dodać, że podałem ceny netto. Województwo Warmińsko Mazurskie, powiat działdowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1971    6

 Witam.Pytanie do kolegi ZbigniewaByku gdzie sprzdawałeś?.Mam 3 szt, jestem z pow.Działdowskiego.Dzięki za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

kolego chodzi o to ze dawniej przed sprzedaniemj byka,krowy itd  pasli na sile i lali  szlalfem wode do gardla zeby zwiekszyc wage i dla tego odbija sie kilka procent za "" to co sie byk odleje i z siebie wydali"" bylo tak za komuny i zostalo.krotko mowiac ,ale nie dotyczy to cielat. zasada jest taka 

1) Cieleta 0 % odbijanie jest niedopuszczalne.

2) byki i reszta u nas odbijaja 3% na poludniu sporadycznie max 4 % nie slyszalem zeby ktos odbijal 7% a 9% to juz jakis kosmos....kolego dales sie wpuscic w maliny jak male dziecko.z tymi 7% .czy 9%

3) konie 0% od koni tez sie nie odbija

4) barany 0%

 

czasami sprytni handlarze tak robia ze daja ci 50 groszy wiecej ,ale odbijaja np nie 3 a 7 % i mowia o tym po zaladowaniu bydla na samochod sa do przodu dobrych kilka stówek,a rolnik zostal zrobiony jak male dziecko i wpuszczony w maliny.

Na gospodarce trzeba myslec.

Nigdy nie  dałem  9%  , ale  niektórzy  tak  próbują odliczać , na  cielęta  od  zawsze  jest  skitka  ok  4%  .

Jakoś nie  wyglądasz mi na  znawce  w  tej kwestii, a  te 3  %  to  już  bajka  całkowita ,  chyba że  owalili  cie  na  wadze  jeszcze  z  5%  czy więcej ............


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

mariuszd93 ja jestem z gor my tu nie dajemy sobie w kasze dmuchac i u nas takie sa stawki wiec pisze jak jest w naszych warunkach.......

Jezeli zostales zgnojony i zeszmacony przez handlarza ,albo u was jest inaczej to u was jest tak u nas inaczej i  po to jest ten portal zeby wymieniac sie doswiadczeniami ,ale nie zarzucaj nie wiedzy.Roznie bywa w roznych czesciach kraju i tyle.

 

 

Wage mam swoja i kazdemu polecam.

 

 

Edytowano przez marju12
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

mariuszd93 ja jestem z gor my tu nie dajemy sobie w kasze dmuchac i u nas takie sa stawki wiec pisze jak jest w naszych warunkach.......

Jezeli zostales zgnojony i zeszmacony przez handlarza ,albo u was jest inaczej to u was jest tak u nas inaczej i  po to jest ten portal zeby wymieniac sie doswiadczeniami ,ale nie zarzucaj nie wiedzy.Roznie bywa w roznych czesciach kraju i tyle.

 

 

Wage mam swoja i kazdemu polecam.

Nie  tylko ty  jesteś  z  gór  i a  jakoś nikt nie  pisał o  strączce  3% , więc  spuść bo masz  z  czego  ;) .  ja z  byka  daję  6 - 7%  ale  są  tacy  co próbują i 9%  , 

Owszem  zostałem oszukany przez  handlarza  , ale  nie  na  wadze  ani na  strączce  , tylko w ogóle mi nie  zapłacił  jeśli ci to poprawi  samopoczucie ......


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

mariuszd93 czemu ma mi to poprawic humor .My ludzie z gor nie cieszymy sie z czyjegos nieszczescia nie jestesmy w koncu z miasta i nie mamy z miastem nic wspolnego.

Przykro mi,ze tak sie stalo.... :mellow:

 

Proponuje wrocmy do cen.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj