marijusz

Ceny bydła rzeźnego w 2015

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
adrian01917    0

A jak myślicie czy przy intensywnym chowie bydła charolaise czystorasowych mogą osiągnąć one wagę ok.1000kg w ciągu 2 lat.

Głowna dawka to kukurydza,sianokiszonki bardzo dobrej jakości i pasze trściwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uzgodnione na piątek mm po 7,5 plus vat hf po 7 plus vat oszacowane zostały na dobre 700 kg w piątek się okaże

ps czy 3 miesięczne cielaki mogą kaszleć od wilgoci w oborze??? czy powinienem się martwić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

a po ile mógł bym sprzedać hf do dalszego chowu takie 3-5miesięcy??? 3 sztuki hf i 1x biało grzbiet. Za kg ile mógłbym wziąć?  nie sprzedawałem nigdy takich ale brak miejsca mnie do tego zmusi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andr3w    49

Jak jedlanka z wyplacalnoscia? ile sie czeka na kase? Pierwszy raz sie przymierzam do nich...

Jak najbardziej ok. Waga też ok  (mowie o wadze w siedzibie) na samochodowej nigdy nie wazylem u nich ale nikt sie nie skarżył. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

uzgodnione na piątek mm po 7,5 plus vat hf po 7 plus vat oszacowane zostały na dobre 700 kg w piątek się okaże

ps czy 3 miesięczne cielaki mogą kaszleć od wilgoci w oborze??? czy powinienem się martwić???

puki kaszle organizm się broni,gorzej jak przestanie a przyjdzie biegunka.Zrób wentylacje w oborze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    14

A jak myślicie czy przy intensywnym chowie bydła charolaise czystorasowych mogą osiągnąć one wagę ok.1000kg w ciągu 2 lat.

Głowna dawka to kukurydza,sianokiszonki bardzo dobrej jakości i pasze trściwe.

Technicznie jest możliwe ,tylko mnie jedno zastanawia kto koledze sprzeda czystorasowe odsadki charolaise po 3000 tys. zł w wadze około 300 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul1985    10

A jak myślicie czy przy intensywnym chowie bydła charolaise czystorasowych mogą osiągnąć one wagę ok.1000kg w ciągu 2 lat.

Głowna dawka to kukurydza,sianokiszonki bardzo dobrej jakości i pasze trściwe.

 

raczej na pewno nie chyba nigdy nie chodowałes bykow poza tym czysto rasowe osiagają mniejsze przyrosty od mieszańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Witam, nurtuje mnie takie pytanie ; na jakiej podstawie handlarze potrącają 6,7 czy nawet10% z wagi mówiąc, że to na "gnuj". Przecież kupując

ziemniaki czy inny produkt też płacimy za opakowanie. Nie jestem za stara ale tak jest od kiedy pamiętam. Pozdrawiam i dziękuje za odp.

 

Witam, nurtuje mnie takie pytanie ; na jakiej podstawie handlarze kupując bydło potrącają 6,7 czy nawet10% z wagi mówiąc, że to na "gnuj". Przecież kupując

ziemniaki czy inny produkt też płacimy za opakowanie. Nie jestem za stara ale tak jest od kiedy pamiętam. Pozdrawiam i dziękuje za odp.

a no takiej ze to forma umowy miedzy nim a toba. Mozesz ta umowe odrzucic. Poza tym czy to nie jest tak ze w ziemniakach opakowanie jest juz wliczone w cene i cena jest odpowoednio nizsza? A w bykach jest to oddzielnie liczone. Ludzie myslcie. W przyrodzie nic nke ginie jesli czegos nie widac znaczy ze jest wkalkulowane w cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roman099    22

a jakie ceny na Podlasiu okolice suwałk augustowa, bo mam na sprzedaż 1lm i 2 hf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    517

Panowie dostałem dzis propozycje na krowe ok 75% lm. 4latka waga ok.670-700kg,po 5zł do reki,ale chyba troche przykro.?? nie sprzedałem narazie,woj.mazowieckie. zainteresowany był mocno ale dorzucić nie chciał.

 

I to bardzo przykro, znajdź mój poprzedni post w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

No niestety, przy takich cenach ja też bym nie sprzedał. Trzeba w końcu coś z tym zrobić bo jeszcze troche i niedługo będa płacić po 3 zł.

 

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrian01917    0

hodowałem byki ale hf i simental.... 300 kg to może nie ale ok.250kg można kupić za 3000zł. wydaje mi sie ze mozliwe jest zeby 2 letni byk charolaise osiągnął wagę ok 1000kg.ale moze sie mylę...nie miałem doczynienia z tą rasą dlatego pytam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kw22    20

dziś sprzedana krowa lm waga 790 brutto po 5,8 plus vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman1    159

hodowałem byki ale hf i simental.... 300 kg to może nie ale ok.250kg można kupić za 3000zł. wydaje mi sie ze mozliwe jest zeby 2 letni byk charolaise osiągnął wagę ok 1000kg.ale moze sie mylę...nie miałem doczynienia z tą rasą dlatego pytam...

 

Zależy od sztuki z doświadczenia swojego wiem że na 20 szt trafi się takich z 7 ale i trafi się z 5 co przy 750 staną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

co myślicie o p.h.u Wojciech kuczaba ze swiryd i sakpol bransk jak u nich z cena bo mam byczka bbbxho ponad 600kg i 3krowy simental jakies 600-700kg i jedna ponad 500kg jak myślicie ile mogę za nie dostać chodzi mi na wage zywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dzisiaj spytać o cenę to max 7,7+ vat, hf od 6,5+ vat Firma Urbanek, chyba wypchnę ze 2 sztuki

Łuniewscy podobno 8 netto płacą max

Edytowano przez robert123farmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

wczoraj dzwonił do mnie znajomy i mówił że widział 2 auta od łuniewskich. Jeździły po okolicy jego (powiat świecki) i skupywali od rolników co mieli bydło  niby do 7,7 +vat dawali za mięsne i kumpel dzwonił so swojego odbiorcy i mówił ze ktoś chce go wygryśc z interesu to od razu też ze po 7, 7 netto daje :) i mówił do znajomego że moga być byki po 8 zł niedługo. Jest to info z sprawdzonego źródła wiec może być prawdziwe :) Co sie stało że za bydło tak  ruszyło w  zeszłym roku za mięsnego 7 zł płacili a teraz mowa już że moze być 8 zł ? Czyżby ubój ruszył rytualny ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

 no dokładnie ruszyl uboj rytualny

 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie łuniewskich, to szef był w poniedziałek u mnie oglądać byki,spytał się ile za nie chce, ja że 7.20, a on po chwili mówi że troche drogo, i że muszą jeszcze trochę postać byki na tą cenę. Co do ich cennika mówił że u nich od miesiąca ceny w miejscu, 6,50 do 7.50, mięsne 8.

Edytowano przez MirekCase4230

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mirek a co to były za byki że chciałeś po 7,2? Hf czy coś lepszego?

kilka ncb,jeden angus i dwa hf, wszystkie w dobrej kondycji nawet jak nie w b.dobrej, podobały im się, już trzy razy u mnie byli je oglądać i się pytać czy nie sprzedane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rademenez    11

Oferta od handlarza sim ok 800 kg po 8 brutto hf ok 700 kg po 7 brutto. Z miesiąc temu proponował 7.6 i 6.8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrona    13

Od dziś Woźniecki 13,2 za klasę O

Podobno oni wożą bydło do Pini Beef i ciekawi mnie jakie u nich w tej Końskowoli wychodzi wybicie ? Oddawał ktoś do nich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez donweter1989
      No to mamy 2019 rok więc pora na nowy temat. To jak tam w cennikach bydła w tym roku do góry czy do góry😛 Do jakiej ceny za żywiec wołowy dobijemy w tym sezonie? czy to skupy nas dobiją?
      Kontynuacja tematu: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/263888-cena-bydla-2018/
    • Przez Scappy
      Witam czytających. Jakie macie sposoby na osobniki które lubią kopać przy dojeniu ? Jak się przed tym zabezpieczyć ? Są jakieś patenty na to czy wynalazki ? Pozdrawiam 😉.
    • Przez Jarosław1981
      Jestem zainteresowany w kupowaniu byczków i jałówek (żerlaki,odsaki,cielaki) z Łotwy i Estonii. Co myślicie o tym?  Ktoś może już ma takie doświadczenie?
    • Przez NiMamHa
      Bydło. Jakie jest wasze zdanie w temacie hodowli byków. Zastanawia mnie czy hodowla byków luzem to mit, że są spokojniiejsze czy jednak prawda?. A może są tacy którzy zdecydowanie popierają metodę wiązania byka łańcuchem jeden obok drugiego?. 
      Czekam na wasze odpowiedzi 😉
    • Przez afily
      Witam, podczas dojenia przez przypadek podłączyłem krowę z antybiotykiem, na około 15 sekund i zdążyłem założyć dojarke na dwa wymiona. Czy takie coś spowoduje jakieś konsekwencje, wyjdzie w probach? 
      25 sztuk dojnych, wszystko do tego samego zbiornika, ok. 700l dziennie
      Mogę dodać, że mleko odjeżdża za godzinę jak to pisze więc trochę słaba sytuacja...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj