Lukasz93

Sipma 1221/1211 czy Metal Fach z562 RN ?

Polecane posty

Lukasz93    25

Czy warto placić za Sipme tyle co za Metal Fach z rotorem i nożami?

Mam 20 ha, aktualnie 6 ha łąk,  ok. 3 ha kukurydzy, reszta zboża, czyli słoma do belowania. (Planuje stopniowe zwiekszanie pow. łąk, bo zaprzestaje produkcji trzody)

Aktualnie jestem posiadaczem Sipmy Z-569/1 na spólke ją mam ale wspólnik ma teraz 3x tyle łąk co ja. Otrzymalem wsparcie na Młodego Rolnika, wiec planuje kupić prase wyłącznie dla siebie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haszek1989    13

miałem metal fach z 2005 roku średnio byłem zadowolony często lubiały łańcuchy się rwać czy  na walcach ośka się ukręcic nie wspomnę o zacierających się łożyskach na walcach, często syf tam nachodził trzymała się wilgoć, czasem w sezonie nawet dwa razy musiałem te same łożysko wymieniać. ale z tyumi łożyskami widzę u sąsiada ta sama rzecz się dzieje, tyle że sipma ma ich mniej. troszkę też miałem przyjemność  pracować  sipmą, w niej podbieracz lepiej łykał, ale w metal-fachu lepiej, i szybciej wypuszczało się balota,  przez 5 lat dość sporo nakulałem balotów, dzisiaj pracuje już od 4 lat  na moim  gospodarstwie krone fortima 1250 o w tym sezonie co był nakulałem około 4tyś balotów.  niema co porównywać, znam takich co posprzedawali ten polski sprzęt rocznikowo dość młody, i kupili używany zachodni starszy sprzęt i są bardzo zadowoleni. może i ten sprzęt dzisiaj udoskonalili, raczej bym wziął  sipme, ale rotor  to bardzo fajna sprawa więc, sam nie wiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfek3050    163

Ja bym nie brał żadnej z tych, ponieważ nie wiem jak jest z sipmą teraz, ale znajomy ma sipme farme 2 łańcuchową z 2007 roku i mówi że wszystkie łożyska są w niej chińskie, i ogólnie często ją naprawia, a metal fach to dlatego że walcowa, więc zatrzymują sie w niej bele słomy, i wogóle jest podobno jakościowo gorsza od sipmy. Ciekawe jak się sprawują sipmy faster. Ja bym na twoim miejscu kupił feraboli entry 120 kosztuje tyle co sipma a nie raz taniej, a na pewno jest lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MarcinKdziak
      Mam pytanie do posiadaczy pras sipma z 279 ,jak długi posiadacie przy nich wałek wom ,bo przy swojej nie mam i muszę kupić,który będzie pasował długością do Zetora 5011 lub ursusa c 360.
    • Przez kamilo2277
      Cześć, czy ktoś remontował Podbieracz w prasie rolującej  carraro record 1200 ( podobna do sipma z279) chodzi o podbieracz 1.2m. Czy między belkami a tulejkami ma być luz i jak duży? Czy części ze sipmy pasują do carraro?
    • Przez UrsusPoland
      Jak w temacie, sznurek jubilat 500. Jak ruszy owijanie to po chwili zrywa. Kombinowałem z napięciem sznurka i luzowałem, bez rezultatu. Prowadnica sznurka te taki zabierak z oczkiem nie ma bruzd.
    • Przez Koxunio
      Witam mam w swojej prasie taka końcówkę jak na zdjęciu do czego to służy to tylko przedłużenie jak to się fachowonazywa? czy jak dam sam wtyk to będzie działać? Pytam bo zaczęło przeciekać i nie wiem jak to rozwiązać i ewentualnie to znaleźć 

    • Przez Dawid1100
      Witam jaka może być przyczyna nie kręcącego się balota sipma z263 pasowa
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj