bhdemeter

Smartfony Rolników [Aplikacje]

Polecane posty

Czy jest jakaś aplikacja do zarządzania stadem (dopracowana)? moze być rownież na komputer. Chodzi aby móc oznaczać kiedy  krowa sie wycieliła, jaki był cielak, jaki byk itd żeby można było oznaczyć kiedy krowa była postawiona do byka itp. Bydło nastawione na mięso więc odpada ewidencja mleka i podobnych informacji. 

Darmowa Stado.pl, albo płatna Rolnikon.pl.

Przy czym Stado.pl ma aplikacje na androida ale jest tylko nastawione na bydło. Rolnikon.pl jest wiele bardziej rozbudowany ale jest tylko przez przeglądarkę.

chevchelios    1

Ja polecam www.stadoonline.pl używam jakieś pół roku i jestem zadowolony. Wszystkie informacje o programie są na stronie.

krystal9    3

Korzysta ktoś z aplikacji Soilcares Lime Scanner, służy ona do skanowania gleby telefonem i pokazuje wynik pH. Jej subskrypcja kosztuje 1€ i się zastanawiam czy jest sens kupować, czy daje jakieś wiarygodne wyniki. Posiada ktoś może? 

• Haha 1

Mich9    557
Wie ktos co nacudowali po aktualizacji na geoportalu? Nigdzie nie moge znalezc zeby wlaczyc dane katastralne, sa tylko dane z rejstru.

krystal9    3

No to podobno to jest skuteczne tylko drogie. Sam zakup skanera to 3000 Euro. No i dochodzi zakup licencji w zależności co się chce badać. Działa na podstawie podczerwieni. Macie tutaj link http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rewolucyjne-rozwiazania-do-badan-zasobnosci-gleb-w-skladniki-odzywcze-sa-juz-dostepne-dla-polskich-rolnikow,82242.html

ocochodzi    0

Mam 80 arowy kawałek lasu o szerokości 6 metrów. Ciągnie się w nieskończoność i nie ma wytyczonych granic. Zna ktoś jakąś dobrą aplikację do pomiaru, z marginesem błędu +-0,5metra

Sadek    740

Geoportal ale czy taką dokładność będzie to nie wiem.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

ocochodzi    0

Uściślam. Chodzi mi o zlokalizowanie i pomiar w terenie. Orientacyjnie wiem gdzie to jest.

@Sadek Jaka dokładnie nazwa?

Sadek    740
26 minut temu, ocochodzi napisał:

Uściślam. Chodzi mi o zlokalizowanie i pomiar w terenie. Orientacyjnie wiem gdzie to jest.

@Sadek Jaka dokładnie nazwa?

Screenshot_20200517-203244.png

• Thanks 1

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Tytan99
      Witam w 2019 staralem się o premie Mlody Rolnik na zakup ciagnika premie otrzymałem pozytywnie. Teraz mam zamiar starać się o Modernizację gospodarstw prow o kolejny ciagnik i inne drobne narzedzia punktowanejakie są szanse ze otrzymam drugi ciagnik ?
    • Przez rafal11195
      Siemka . Mam taki pomysl tylko nie wiem czy da sie to zrobic. nie chce kupowac palmtopa bo troche drogo jak dla mnie, jak sadzicie , daloby sie zamontowac do laptopa jakis nadajnik gps, pobrac dane wspolrzednych z geoportalu i na tej podstwaie wyznaczyc sobie granice?? bo na dzien dzisiejszy w laki u mnie malo kto jezdzi , ja sam tylko 2 razy a wszystko powolo zarasta od sasiednich torfowisk, co myslicie o tym , jaka bylaby dokladnosc ?? doradzcie, pozdrawiam
    • Przez sumek666
      Cześć,
      czy znacie i korzystacie z programów do tworzenia planu nawożenia azotem zgodnie z nową ustawą? jak to zrobić? jak ugryźć temat? 
    • Przez bizonbs
      Dzień dobry wszystkim w tą słoneczną, listopadową Niedzielę. Mam nadzieję, że nie macie dzisiaj długiej listy obowiązków. 😉 Od kilku lat jestem na AF i od pewnego czasu obserwuję dział informatyki, ponieważ w tym kierunku rozwijam moje umiejętności. Postanowiłem wczoraj wieczorem, że napiszę system który będzie wspierał zarządzanie gospodarstwami rolnymi. Chcę aby ten system był użyteczny. Znam pracę na roli i obowiązki związane z inwentarzem i wiem, że rolnik potrzebuje czegoś funkcjonalnego - nie jedynie ładnie wyglądającego. W związku z tym aby system był jak najlepiej dopasowany dla osób prowadzących gospodarstwa, potrzebuję być jak najbliżej Was i potrzebuję Waszych opinii. 

Moje pytanie do Was brzmi... Jak Wy zapatrujecie się na takie rozwiązania w rolnictwie? Jak obecnie prowadzicie własne ewidencje? Czy jest to forma papierowa, czy elektroniczna? Czy ten system jest dla Was potrzebny i jakie funkcjonalności tego systemu były by dla Was przydatne??? 

Będąc z Wami szczery wczoraj w nocy rozpocząłem pisanie kodu systemu (dlatego wstałem pół godziny temu😋 ). 

Będę wdzięczny za każdą Waszą uwagę. Pisałem systemy wparć dla produkcji i wiem, że optymalizacja oraz raportowanie w biznesie to świetne narzędzia. Jakby nie patrzeć to rolnictwo to też biznes i może lepiej użyć systemu który będzie pamiętał za nas wszystko i pozwalał na przegląd budżetu. 
      Uprzejmie proszę Was o opinię. Z mojego punktu widzenia - jako informatyka, taki system to wielki krok naprzód każdym typie gospodarstwa. Naprzód także stanąć chcę z Waszymi wymaganiami. 
      Wstępnie obliczyłem, że przede mną około 8 miesięcy pracy. Chciałbym zgromadzić grupę osób które zechciałyby doradzić w tworzeniu tego systemu od strony funkcjonalnej (np. kwestia nawożenia, hodowla, serwis maszyn). Może udałoby się zorganizować wspólną rozmowę np. na discordzie lub Skypie. 
      Czekam na Wasze komentarze. 
      Pozdrawiam i zapraszam serdecznie do dyskusji. 

• Przez mustafakali
      Witam, mam pytanie jest jakiś program albo strona do sprawdzenia klasy gleby danej działki?
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj