Aroo22

Mf 6140 kontrolka filtra powietrza

Polecane posty

Aroo22    327

Cały czas świeci się kontrolka od filtra powietrza. Wymieniłem oba filtry i nie pomogło. Podejrzewam ze padł czujnik, wiecie może gdzie można kupic w miare tanio czujnik albo czy może być jakas inna przyczyna?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Co ma do tego numer vin,model 6140 bo u korbankow w sklepie internetowym około 400zł cena tego czujnika.Numer katalogowy 3618843M1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cpanek    3

ja miałem to samo w mf 3060 okazało się ze nie było masy spróbuj doprowadzić mase z innego źródła i się okaże czy to czujnik czy nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Odepnij przewody od czujnika, jeśli kontrolka nie zgaśnie masz zwarcie do masy na przewodzie sygnałowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Jeśli czujnik jest uszkodzony i go wyrzucę co będzie się działo? Możliwa jest dalsza praca bez czujnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jeśli jest uszkodzony, a nie kupisz nowego na wymianę to po co chcesz go wyrzucać z ciągnika? Żeby była dziura w układzie dolotowym?

Zdejmij tylko przewód sygnałowy z niego i tyle zgaśnie kontrolka i już nie działa.

Dalsza praca jest możliwa tylko operator powinien częściej przeprowadzać serwis filtra powietrza, bo teraz nic nie ostrzeże go o ewentualnym za dużym zabrudzeniu go.

Najpierw zajmij się diagnozą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Po to są te czujniki żeby informować o jakiejś nieprawidłowości w maszynie a nie po to by je wyrzucać bo kontrolka w oczy razi jak chciałeś ciągnik bez czujników i kontrolek trzeba było kupić ursusa czy zetora albo jakiegoś ruska tam czujniki po 40 chodzą jak w ogóle są

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

 

Filtry i tak co roku sie wymienia. Ale chcialem sie dowiedziec czy do czasu zamontowania nowego czujnika nie bedzie komputer wariowal. Ale jak czujnik tylko powiadamia o jakiejs awari to ok. Jutro popatrze do niego moze cos z przewodami jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    327

Już problem z głowy. Sam się naprawił. Możliwe że pomogło wykręcenie i przedmuchanie czujnika. kontrolka przestała świecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Więc teraz sprawdź czy obwód masz sprawny, bo to że się naprawiło może być przypadek.

Na włączonej stacyjce zewrzyj ze sobą przewody na czujniku. Jak się zapali kontrolka to OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Kupiłem jakiś czas temu MF 6190. Zdjalem boki maski i widze że z wiązki kabli którą między innymi idzie do świateł, klaksonu i klimatyzacji(kostka od klimatyzacji również jest niepodlaczona) wystają 2 kable z wsuwkami. Czerwony i czarny. Domyślam się że to kable do czujnika powietrza, bo na rurze która doprowadza powietrze do filtra znajduje się jakiś czujnik do którego nie dochodzą żadne kable. 

 

Na czerwonym przewodzie jest prąd i jest on  owiniety izolacja. Zastanawiam się czy jeśli ktoś go zaizolowal to mial jakiś konkretny powód. 

Czy jeśli zewre te oba przewody żeby zobaczyć  czy działa czujnik to w najgorszym wypadku jeśli jest coś nie tak czeka mnie najwyżej wybity bezpiecznik? 

Jestem przeczulony na punkcie instalacji w tym ciągniku i ewentualnego uszkodzenia autotronika. 

Doradzi ktoś coś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak dobrze mi się wydaje i dobrze rozumiem zasadę działania tego czujnika to po zwarciu obu przewodów zapali ci się kontrolka od zapchanego bo zapewne podciśnienie wytworzone w obudowie zwiera styki w czujniku tak więc zwarcie obu kabli to jedynie zapalenie się lampki na desce chyba że coś nie halo w instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Boję się trochę "coś nie halo", bo po co ktoś izolowal kabel. 

No ale jeśli nie zaryzykuje to się nie dowiem  :)

Jest jakaś różnica w podłączeniu tych kabli na czujniku? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

A no po to że jest tam prąd by zwarcia nie zrobiło i instalacja z dymem nie poszła. Może czujnik się zawiesił i pokazywał zapchany filtr mimo wymiany to go ktoś odłączył tego się nie dowiemy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Odświeżam. 

 

Odwazylem się, polaczylem kable i świeci się kontrolka zakochania filtra. Wykrecilem czujnik przedmuchalem, wkrecilem, na + czujnika założyłem kabel czerwony na którym był prąd. 

Teraz moje pytanie. Jak sprawdzić czy czujnik jest sprawny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Raczej czujnik nie działa, bo zatkalem wloty i się nie zapaliła kontrolka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj