Polecane posty

MF3655    0

Witam mam Massey Fergusona 3645 z 95roku ze skrzynią dynashift . Mam problem ponieważ nie ma biegów terenowych . Bieg znikneły jak Ciągnik w transprcir jrchał na zającu został zatrzymany żeby zmienic na zółwia i już go nie było :( nie ma tagże reakcji gdy zmieniamy biegi słychać jak zmienia na zająca a na żółwia nic nie słychać :( Jak włączony jest żółw i puszczamy sprzęgło to zachowóje sie tak  jak by nie był wbity bieg . Słychac tylko jak by się sprzegło ślizgało taki hurgot na żółwiu przy puszczanmiu sprzegła na wbitym biegu :(  Jest założona nowa pompa hydrauliczna , Sprawdzałem już elektro zawór który przełącza biegi :( . Mogę też sprzedać http://olx.pl/oferta/massey-ferguson-3645-145-km-CID757-ID7tyVZ.html#749733593c Bardzo proszę o pomoc :) z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Przede wszystkim zakup sobie słownik ortograficzny z postanowieniem noworocznym. A tak na poważnie sprawdź czujnik w skrzyni żółw-zając czy zmienia przełożenia, możliwe ze w środku wytarty i nie załancza. Miałem podobne objawy ale mi zregenerowali ten czujnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianXXL    49

Wejdz pod ciągnik lewa strona patrzac od przodu, przy dźwigniach zmiany biegów jest wkrecony w skrzynie, kostka dwupinowa. A tak w ogóle jaką masz skrzynie?  Spróbuj jeszcze opcji zmiany z zółwia na zająca -najpierw wybić zółwia czyli przeciwnie do włączonego przełożenia.  


Ja u siebie najpierw daje dżwignie przy każdej zmianie(zółw-zając) max na prawo później max na lewo i wszystko cicho wchodzi, czasami ojciec coś pomiesza i musze wybijac bo sie zaciśnie coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A po przełączeniu ciagnik nie zmienia z zająca na żółwia i ciagnik cały czas jedzie na przełożeniu "zając"??? czy nie ma żółwia czyli ciągnik nie jedzie???


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3655    0

Skrzynia jest dynashift . A Ciagnik jeździ na zajacu bez problemu a jak przebijam na żółwia to tak jal by nie bylo biegu wbijam obojetnie jaki prubuje ruszyc i nic zadnej reakcji stoi tak jak by byl na luzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czujnik mozesz wykluczyc


Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF3655    0

Poszła zębatka lub synchronizator tak zaraz jak sie odkreci pokrywę tą jak wchodzą dźwignię , wiem moze ktoś co to jest , i jak jest w przybliżeniu cena , ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9123    0

Witam posiadam mf 3645 z 1994 roku , a problem mam taki że ciągnik nie może odpalić bez rozgrzania świecy kluczykiem, nawet gdy traktor pracuje cały dzień po zgaszeniu i natychmiastowej próbie ponownego odpalenia znów trzeba go zagrzać , proszę o pomoc :(

 

 

Edytowano przez kuba9123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a słyszałeś o czymś takim jak remont silnika? ja nie wiem czy wy se myślicie ze kupując 25 letnie łupcie one będą jeździć bezawaryjnie kolejne 20 lat??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Henryk85    1

Nie niemyslimy że będą chodzić bezawaryjnie.
Wręcz przeciwnie chcemy aby się spytał co chwilę.
Chłopak się nie dziwi tylko ma usterkę i się zapytał..więc zrobi remont jak bedzie trzeba i tyle.Nie stary polskie rolnictwo to bida i robi się starymi rupciami oczywiście nie wszyscy.
Tak jest i będzie w tym kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9123    0

traktor ma 145 koni i radzi sobie z takim samym sprzętem jak 3 letni fendt 140 konny więc moc ma ..Ps połowę pola jechałem z głęboszem jednym połowę drugim i fendt troszeczkę lepiej , i sądzę że tylko dlatego że ma lepsze opony :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sitek012    0

Witam. czy ktoś z was orientuje się gdzie znajduje się rozdzielacz hydrauliczny od podnośnika w massey ferguson 3650?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrs1    0

Witam mam zamiar kupić fergusona 3645, mam pytanie jaka jest różnica między modelem 6190 oprócz mocy i ceny ?

Z góry dziękuję za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rabit500
      Witam
      Mam do Was pytanie przymierzam się do kupna Tm 190 z lat ok 2006. I w związku z tym ze będzie pracował w większości z mulczerem leśnym potrzebuje jeśli ktoś ma rozpiske prędkości na poszczególnych biegach w szczególności jazda do tył w zależności od skrzyni jaka jest zamontowana. Więc jeśli ktoś ma taką rozpiske proszę o wrzucenie.
    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj