Polecane posty

Kedzior12    6

Witam. Posiadam Case'a 1056XL i chciałbym do niego kupić ładowacz czołowy. Myślałem nad modelem TUR 5 z tej strony: http://allegro.pl/ladowacz-czolowy-tur-5-euro-ramka-class-zetor-case-i4913937289.html

Pisałem ze sprzedawcą i całość z montażem oraz transportem wyniosłaby mnie ok 13000zł. Ale wpierw chciałbym poznać wasze opinie na temat tego ładowacza. Czy ktoś już zamawiał ładowacz konkretnie z tej firmy? Czy jest dobry pod względem jakości? Czy opłaca się brać tego tura, czy myśleć nad innym?

Druga sprawa jest taka, czy potrzebna byłaby mi przeciwwaga? Słyszałem historie o tych, co jeździli bez i przedni napęd zniszczyli.

I ostatnie pytanie: Jakiej szerokości widły do obornika wybrać? Myślałem nad 1,6m. Dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Kolejne pytanie, tak żeby nie zakładać nowego tematu :) Czy opłaca się bardziej kupić widły do obornika czy zainwestować w krokodyla? Czy jest duża różnica w pracy? Dodam, że krokodyl to 2 razy większy wydatek niż widły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

ten z ogłoszenia to na pewno nie jest Tur-5.. tylko jak juz to T-6 lub 8 w zalezności od udzwigu...  ja posiadam T-5 ,a el mój jest oryginalny z Pol-motu jeszcze i ma 4 puknkty podparcia na ramie ciągnika , że nie ma żadnych odciągów pod ciagnikiem i to jest jego plus....

 

zainwestuj w Multiłopatę lub multiszuflę ( kazdy producent to inaczej nazywa) w jednym będziesz miał i szuflę i krokodyla... 

jeśli lubisz palić darmo paliwo to kup sobie same widły do obornika i jeździj 10 razy pod pryzmę i rozrzutnik , zanim załadujesz...  lub krokodylem/muliszuflą góra 5.... 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Hmm, na allegro jest mnóstwo takich samych ładowaczy o nazwie TUR 5. No cóż, może i pomyłka :/

Czyli mówisz, że krokodyl będzie 2 razy wydajniejszy, tak? Możesz mi jeszcze doradzić, jaką szerokość wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to naj lepiej kup sobie ladowarke jcb jak chcesz miec wydajnosc i male spalanie i o co chodzi w takich robotach naj wiecej zwinnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Nie mam aż takich potrzeb by kupować kolejny sprzęt, więc ta opcja nie wchodzi w grę. Ponawiam pytanie: jak szerokiego krokodyla wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

syandardowy krokodyl, ale raczej polecałbym tobie multi szufle.... bo ja już popełniłem ten błąd i kupiłem krokodyla... teraz na pewno bym nie kupował krokodyla tylko multi... nią i piach załadujesz i obornik , kiszonkę z qq przywieziesz... a z krokodyla to duzo wypada i jak rzadki obornik to bedzie wylatywać .... 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Wolę krokodyla, bo będę mógł nim ładować dodatkowo baloty. Łychę mam w drugim ciągniku.

Standardowy krokodyl tzn? Ja myślałem o 1,6m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    181

Polecam AGRIMET !

To jest produkt Hydrametu, a nie rzemiosło i tańszy od X-treme (a to jest dokładnie to samo) !

Jest na alllegro lub agroplac.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Panowie, a co możecie powiedzieć na temat przeciwmasy? Stosować czy nie? Jak tak to ile musi ważyć? Wdzięczny byłbym szczególnie właścicielom 1056Xl, 956xl itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

0,5 t to min, bez względu jaki to ciągnik...  i każde 100kg więcej na tyle może uratować ciągnik przed wywrotką lub jeazdą na przednich kołach.  ale nie zawsze jest potrzeba uzywania przeciw wagi... ja uzywam tylko do ładowania obornika, lub jakis robót ziemnych...

 

krokodyl to jak już się na niego uparłeś to lepiej ten mniejszt 1.6 to za duzo przy max poniesieiu...  ja mam chyba 1.4 i jest idealny... 


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kedzior12    6

Wiadomo, nie będę się bujał na polu z zakładaniem przeciwwagi do ładowania balotów :D tylko do cięższych prac ;) Hmm, 1,6 będzie za duży? No cóż, pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez lukasz0920
      Witam szukam instrukcji obsługi i katalogu części do case mx 135, sporo szukałem i nic darmowego nie znalazłem. Jeżeli nic nie znajdę będę musiał coś kupić. Może jakiś dobry użytkownik by udostępnił elektroniczna wersję np na Dropbox?
    • Przez Tomcase5130
      Witam koledzy. Mam problem z case 5130 rok 1996. Podczas jazdy gdy skrece koła na max traktor sie zatrzymuje. Gdy olej się nagrzeje. (częściej to występuje podczas cofania do tyłu). Może ktoś miał podobny przypadek? Czy może być to pompa na wykończeniu? 
      Pozdrowienia
    • Przez gandi77
      Witam potrzebuje pomocy zakupiłem ostatnio case mx 135 i nie ma w nim hamulca recznego myślę ze poszły tarcze hamulcowe, tylko mam taki problem nie wiem gdzie one sie znajdują czy ktoś może mi pomóc? nie mam żadnej instrukcji która by mi pomogła zlokalizować tarcze.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj