kaja37

Nowy nie za drogi ciągnik na obszar 14 ha

Polecane posty

CamilloVII    18

To (moc ciągnika) też zależy od ziemi. U jednego 75-80km spokojnie pociągnie pług 4 skibowy a u innego momentami i 95km będzie miało problem z tą samą maszyną. Nie można generalizować i głównie realnym zapotrzebowaniem mocy trzeba się kierować przy zakupie. Co do bojkotu zetora to się zgadzam. Skoro czesi nie chcą polskiej żywności to trzeba odbijać piłeczkę a nie wystawiać im za to laurki w postaci kupna ich ciągnika. Niby nic ale jeśli więcej ludzi zbojkotuje ich produkty może dać im to do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiu670    2

A nie chcą to nie chcą i tak ludzie kupią zetora będziesz za każdym ganiał żeby nie kupił.Na 14 ha zetor major był by dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinSmesz    0

A może coś taniego i prostego Belarus 622 silnik lamborghini cena 88 tys brutto 4x4 albo belarus 820 cena podobna tani i prosty w utrzymaniu i spalanie nisze od zetora bardziej jak 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrozuu1999    0

Jak ja lubię to forum, Zetor, nie John Deere, zero argumentów...

Na taki areał może pomyśl o nowym Ursusie c 380, co prawda kilka koni mniej niż podałeś bo 75, ale na takim areale spokojnie wystarczy. Ciągnik prosty, praktycznie bez elektroniki. Na 14 ha nie ma sensu ładować się w koszty, takim też robotę szybko zrobisz, silnik Perkins, podzespoły też dobrych firm, za wiele godzin rocznie nim robić nie będziesz więc elektro bajery z zachodnich będą tylko zbędnym kosztem no chyba że chcesz pochwalić się przed sąsiadem

Posiadam ursus 912 węc "osiemdziesiatka mi nie wystarczy"  potrzebuje nowego  cianika   z przednim napędem aby ułatwić skrócić i   mieć bardziej komfortową prace

nie kupujcie zetora czesi nie chcą polskiej żywności to po co ich kupować

90 koni na 14 ha to trochę dużo spokojnie starczy 70- 80 km trzeba brać też pod uwagę czym kiedyś obrabiałeś pola bo jak amszyny dobre to nie warto kupować innych ewentualnie pług wymienić  na lepszy

posiadam ciagnik 80 km i odczuwam potrzebę większej mocy chciał bym sprawia obrabiać pola . a kto powiedział ze kiedys gospodarstwo się nie powiekszy? trzeba tez troszkę przyszłosciowo mysleć :)

A może coś taniego i prostego Belarus 622 silnik lamborghini cena 88 tys brutto 4x4 albo belarus 820 cena podobna tani i prosty w utrzymaniu i spalanie nisze od zetora bardziej jak 360

belarus  bardzo mi się podoba tylko  wygląd ta kabina od 20 lat ta sama ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

belarus nie ma nizszego spalania od zetora...nowego zetora....belarus i zetor podobne spalanie a nawet zetor ma ciut mniejsze..stare zetory to własnie paliły,a na 14 ha to zetor czy belarus czy ursus do 80 km..spokojnie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

Kolego mrozu1999. C380 nie ma nic wspólnego z 80-tką ( potoczna nazwa C-385, 902, 904, 912 itd.). Jest to nowy twór z Ursusa nie mający nic wspólnego z ciężką serią Ursusa i na Twoje areały na pewno by wystarczył a ma przedni napęd i moc będzie taka sama jak nie większa ( większy moment obrotowy ) wiec będzie dużo lepszy nic 902. Ewentualnie Ursus 9014H. Belarus Ci się podoba ale nie zwróciłeś uwagi że kolega podał Ci 622 co ma 62,5KM a 820 tylko 80KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Do autora: skoro ci się podoba belarus to się zastanów nad nim poważniej. Na twoim areale i tak w ciągniku mieszkał przecież nie będziesz. Czeka cie w nim kilka dni pracy w całym roku a przez reszte czasu będzie stał. Więc w tej sytuacii komfort pracy nie jest aż tak niezbędny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHREKnew    1

jeżeli nowy i tani w użytkowaniu to jedynie Belarus. To ciągnik gdzie wrzucasz bieg i jedziesz.

Fajne są też nowe Zetorki(sam chciałem kupić), ale mam u siebie w pracy klientów, którzy mieli do czynienia z nie jedna marką i Zetora nowego nie polecaliby w porównaniu z Belarusem.

Polecam Ci Belarusa bo sam mam i to już jest moj kolejny ciągnik z palety mtz-ów. (możesz usłyszeć opinie, że belarus cieknie,  to prawda cieknie, ale tylko jeżeli orzesz przez 12 godzin belarusem 82kmnon stop, na glinie klasa ziemi II i III i ciągniesz unia pług 4 skib + wał 1.9m croskil) to wtedy zobaczysz jak silnik poci. Ale zobacz sam, jakie ma ciągnik obciążenie.

Bo na logike tak jak się liczy: 30km na jedą skibe czyli cztery skiby to 120km + potrzebna dodatkowa moc aby wał ciągać za pługiem. Więc na forum można wycztać, że ok 150km powinno być.( a Belarus ma 82km i ma ciążka na glinie ale daje rade)

Więc nie ma co czytać, i słuchać że mtzy czy ruski mają słabe skrzynie, bo u nas tak jest, że jak widzi się , że rusek daje rade to mu się dowala następną skibę , a za skibą jakieś np. wały tak jak u mnie. 

Dla porównania testowaliśmy na tym samym polu jednego dnia ten moj pług z wałami:

-JD 115km ciężka ale dawał rade

-NH 95km nie miał szans wyła skrzynia jakby kota obdzierał ze skóry

-case 130km latał fajnie, ale jak na 130km to nie było szału.

Więc jak coś zachodniego to więcej koni chyba, żę lubisz słuchać jęki skrzyń. Bo nowe ciągniki to to nie to samo w mocy co stare. (niby liczba koni taka sama a w polu wychodzi na jaw jak to wygląda) Najlepszym przykładem są filmiki na youtube gdzie na jednym polu pracują np. stary ursus 6 i nowy NH takiej samej mocy. Stara 6 idzie a NH też, tylko wyje jakby skrzynia miała sie zaraz rozsypać.

Lub przy transporcie ze zbożem starym ciągnikiem ruszysz i lecisz. A nowym musisz odjąc pare ton , aby skrzynie nie wariowała.

 

Dlatego zastanów sie czy stać Cię na zachodniego gdzie częsci są drogie. Czy lepiej coś prostszego (typu mtz, belarus).

 

To jest moja opinia. Wiadomo co forumowicz na tym forum to zdanie inne. 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Chcesz teraz wszystkim powiedzieć, że 82 KM jest lepszy niż jd 115 KM. Zapomniałeś chyba dodać, że tym mtz em wolniej jechałeś niż tym nh. To i dawał radę nic nie wyło. Mtz jest tani zgoda. Ale do zachodnich maszyn wiele mu brakuje. To samo tyczy się transportu. Nie przyrównuj zachodnich skrzyń synchronizowanych, z półbiegami do skrzyni mtz a.

Nie wiem skąd jest założyciel tematu. W Siemiatyczach stoi jd 5090m. Stara wersja bez dpf na mechanicznej pompie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

SHREKnew masz całkowitą racje. mam case 110km i mtza 82 case robi z gruberem 2,6m agregat talerzowy 3m pług 4x46cm i jakie było moje zaskoczenie gdy awaria wykluczyła case i musiałem zapiącmtza do głębokiej uprawy na 25cm gruberem bez bocznych podcinaczy radził sobie nie zgorzej niz case a ten czasem musiał redukowac przełozenie a mtz tylko czarny dym i dalej idzie  pod takim obciażeniem ale robota zrobiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    703

To sprzedaj tego Case bo chyba uszkodzony skoro MTZ 82 idzie lepiej. Bajki bajki bajeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SHREKnew    1

Chcesz teraz wszystkim powiedzieć, że 82 KM jest lepszy niż jd 115 KM. Zapomniałeś chyba dodać, że tym mtz em wolniej jechałeś niż tym nh. To i dawał radę nic nie wyło. Mtz jest tani zgoda. Ale do zachodnich maszyn wiele mu brakuje. To samo tyczy się transportu. Nie przyrównuj zachodnich skrzyń synchronizowanych, z półbiegami do skrzyni mtz a.

 

Jest lepszy pod względem taniego użytkowania(tanie części, mało spalanie).

Jeżeli chodzi o bajery i wygode to wiadomo, ze mtz nie ma polotu do maszyn zachodnich(bo to jest prostu ciągnik)

A jeżeli porównać mtz i jd czy inne marki to tylko o takiej samej mocy km ( wtedy widać podczas ciężkiej pracy, że to nowsze zachodnie ciągniki mają problemy).

Sam jakbym miał wybierać to wolałbym jakieś nowszego jd niż mtz-a. A trzeba myśleć na spokojnie i odpowiedzieć sobie na pytanie: czy kupuje się ciągnik który będzie odpowiedni na moje ha, czy kupuje ciągnik tylko po  to aby się pokazać i później płakać, że części drogie. Moje zdanie jest takie, ze przy małym areale nie ma co ładować się w ciągniki zachodnie, bo na codzień spotykam się z klientami, którzy plączą nawet gdy mają kupić jakiś filtr np. do paliwa. (zawsze słyszę: Panie zwariował Pan 80,00 zł?  A do c 360 tylko 6,00 zł)

 

 

 

@akmaly

jest napisane, ze dawał sobie też rade, a nie że lepiej idzie. Czytaj uważnie posty.

 

 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Młodyoporowiec
      Witam w ciągu 3-4lat chce rozpocząć gospodarstwo mam starą obore (12 sztuk) na uwięziówce. Posiadam 8 ha na własność i jest szansa na 20 ha dzierżaw na dobrych warunkach jedenaście hektarów jest oddalone na 10 km  a 9ha 300m od gospodarstwa. Wracając z budynków mam tylko tą obore oraz mały magazyn na zboże okokło 50 t tam zmieszcze .Mam tylko ciapka więc maszyny wszystkie do kupienia myśle o 912 gdyż budżet ograniczony gospodarstwo nie ma być źródłem utrzymania myśle że na ciągnik i maszyny starczy około 70-80 tys a wiec tak co warto produkować na tych 30 ha bydło roślinność a może np. gęsi mam jeszcze 5 ha  łąk 4 km od domu chciał bym w przyszłości sie utrzymać z tego gospodarstwa czy 912 będzie wystarczające ?
    • Przez r10tomek
      Witam:)
      Planuje kupić nowy ciągnik na około 50ha.
      Mam mały problem ponieważ nie wiem jaki ciągnik wybrać! Ciągnik ten będzie głównym ciągnikiem w gospodarstwie czyli będzie pracował z pługiem przyczepa do sianokiszonek uprawa ziemi oraz transport. Jaki byście radzili 4 czy 6 cylindrowy i z jaką skrzynią bezstopniową czy zwykłą? Proszę o wasze wypowiedzi pozdrawiam. W gospodarstwie są jeszcze inne 4 ciągniki ( Ursus 1224, Zetor 8111, Ursus C-360 i C330)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj