zetor7045xD

Zbudowanie przełącznika do półbiegów case MX 100c

Polecane posty

zetor7045xD    7

Witam chce zbudować przełącznik do pół biegów w moim case mx 100c żeby zdiagnozować w 100% że winę ma przełącznik w dżojstiku. Chodzi mi o to co muszę kupić żeby zbudować taki przełącznik i jak go podłączyć dodam że ma sterować elektrozaworami ( dwoma) pod dołem przedstawiam wam schemat na jakim biegu jaki elektrozawór jest załączony. Chce to zbudować na zasadzie takiej jak działał w dżojstiku.

     

 

  Numer półbiegów     - ( Czyli na pierwszym pół biegów żaden nie jest załączony, na drugim S1, na trzecim S1 i S2 razem a na czwartym S2)

     1  2   3  4

S1 0-12-12-0
S2 0-0- 12-12

 

S1- jeden elektrozawór

S2- drugi elektrozawór 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilian2014    0

da się to zrobić przy użyciu stacyjki z trzydziestki koszt około 20 zł.

jeśli tylko chcesz sprawdzić bo praca byłaby uciążliwa.

Edytowano przez emilian2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chciałbym zobaczyć jak na tym przełączniku chodzą elektrozawory...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Czyli na zwykłym przełaczniku nie będą chodzić ? Co tam do tego jest potrzebne wtedy jeszcze? Przecież w gałce od biegów tylko prąd jest przemieniany na poszczególne elektrozawory . a ja się chce podpiąć pod kostke za dżojstikiem. Może mi ktos wytłumaczyć jaki kabel gdzie podpiąć w tym zsuwakowym i w stacyjce ? 

Edytowano przez Elektrotechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Chodzi o to, że zaproponowany przełącznik przez @strd, ma za małą obciążalność prądową i od razu ulegnie zniszczeniu. Musisz zastosować odpowiednio mocy przełącznik, albo jeśli masz tylko sprawdzić, połączyć na krotko piny w kostce. Chyba że przełącznik w dżojstiku załącza tylko przekaźniki, a te uruchamiają elektrozawory, to przełącznik nie musiałby być na duży prąd.


Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Czyli na zwykłym przełaczniku nie będą chodzić ? Co tam do tego jest potrzebne wtedy jeszcze? Przecież w gałce od biegów tylko prąd jest przemieniany na poszczególne elektrozawory . a ja się chce podpiąć pod kostke za dżojstikiem. Może mi ktos wytłumaczyć jaki kabel gdzie podpiąć w tym zsuwakowym i w stacyjce ? 

Jesteś pewien, że elektrozaworami nie steruje sterownik skrzyni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

To w dżojstiku tylko przełącza bo to jest takie coś 2,5 na 3 cm maksymalnie i to jest według mnie tylko przełącznik i chce go zastąpić innym wpinając się w tą kostkę .Czy się mylę bo nie mam pojęcia o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie zrozumiałeś. Przewody od przycisków podłączone są bezpośrednio do elektrozaworów czy do sterownika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Właśnie teraz nie wiem,ale np jakby też przełącznik sterował sterownikiem to mogę zrobić to ze stacyjki od c330? A jak on steruje bezpośrednio nimi to ta stacyjka od c330 nie zda egzaminu dlaczego ? co będzie wtedy nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tu nie ma jakby. Musisz wiedzieć jak to jest sterowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tu nie ma żadnej elektroniki. Co do sterowania elektrozaworami to nimi sterują zwykłe przekaźniki, które uruchamia przełącznik w gałce. Więc przełącznik może być słaby, oryginalnie są tam zdaje się kontaktrony czyli magnetyczne przełączniki. Ale jeśli to ma być tylko na próbę to wystarczy samymi kabelkami posprawdzać po co budować jakiś przełącznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

bez problemu, a nawet mało prądowe przełączniki też dadzą radę one mają za zadanie jedynie uruchomić cewkę w przekaźniku a dopiero ten włącza elektrozawór. Tak samo jest np. ze światłami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

na stacyjce tego raczej nie zrobisz, bo przecież światła pozycyjne świecą się razem z krótkimi i długimi, więc włączając na stacyjce 2 lub 3 pozycję nie wyłączysz pozycji 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

NA wciśniętym kluczyku na pozycji 0 nigdzie nie będzie prąd podpięty bo wtedy jest na 15 i na 54. Na drugiej pozycji dam pod 58 na trzeczej to prąd będzie na 58 i 56a a na 3 pozycji to na 56b. Dobrze mówię ? może tak być według schematu 

   1  2   3  4

S1 0-12-12-0
S2 0-0- 12-12

 

S1- jeden elektrozawór

S2- drugi elektrozawór 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28742

pozycja w stacyjce 1 działa razem z pozycjami 2 i 3, nie da się włączyć tylko pozycji 2, lub tylko pozycji 3

włączając pozycję 2 będziesz miał załączoną pozycję 1 i 2, włączając pozycję 3 będziesz miał załączone pozycje 1 i 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ale jeśli chcesz ominąć chwilowo przełącznik to nie lepiej stykać same kabelki są tam chyba tylko 3?. 1 z zasilaniem do przełącznika, a 2 sterujące na przekaźniki i do nich odpowiednio stykaj ten z napięciem lub z oboma na raz. Nie znam układu stacyjki z ursusa więc nie wiem czy da się zrobić taki układ na niej. No chyba, że faktycznie chcesz zrobić przełącznik z którym chciałbyś jeździć to już trzeba by trochę pogłówkować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor7045xD    7

Mylisz się bo na pozycji 0 prąd będzie na 15 i 54,i tego nie wykorzystam na pierwszej pozycji podepne się pod 58 na drugiej pod 58 i 56a a na trzeciej pozycji pod 56b innych niewykorzystam i będzie grało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj