pawelek116a

Prawo jazdy B i T

Polecane posty

magnum123    288

nie ma opcji, trzeba e do b dorobić. i trzeba było tak zrobić od razu to byś mógł lawetę ciągać i ciągnikiem z przyczepami jeżdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Jak masz b+e to dmc zestawu 7ton. Przy samym b możesz jechać z laweta o ile dmc zestawu nie przekracza 3.5 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer321    5

Witam ja mam  prawko kat. B i zamierzam iść na B+E i mam pytanie czy lepiej iść na B+E czy może T , zamierzam jeździć ciągnikem z przyczepą jedną a nieraz dwoma o pojemności po 6T każda i sporadycznie samochodem z lawetą ale to rzadko , to co jest w mojej sytułacij lepsze B+E czy T? czekam na odpowiedz

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja robilem b+e i mam wbite od razu T ale trzeba najlepiej powiedziec kolesiowi od nauki jazdy, i nie wiem czy on cos dodatkowo zglaszal na egzaminie czy nie ale jedni mają wbite T a niektórzy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Witam ja mam  prawko kat. B i zamierzam iść na B+E i mam pytanie czy lepiej iść na B+E czy może T , zamierzam jeździć ciągnikem z przyczepą jedną a nieraz dwoma o pojemności po 6T każda i sporadycznie samochodem z lawetą ale to rzadko , to co jest w mojej sytułacij lepsze B+E czy T? czekam na odpowiedz

 

b+e

 


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lisek    7

Jak masz b+e to dmc zestawu 7ton. Przy samym b możesz jechać z laweta o ile dmc zestawu nie przekracza 3.5 tony.

Myślisz się na B możesz ciągnąć przyczepkę klasie do 750 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikos22    4

Kategoria B: możesz ciągnąć samochodem nawet i lawete, może ona mieć i 5 osi, ale nie może mieć DMC większej niż 750kg, a odnośnie DMC zestawu samochód i przyczepa to 4250 stąd, że DMC samochodu 3.5T max plus DMC przyczepy 750kg max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumci    2

na placu masz to samo na oby dwie kategorie czyli OC pojazdu, pózniej podczepienie przyczepy, następnie łuk, po nim zestaw pierwszy (parkowanie skośne przodem i prostopadłe tyłem) lub zestaw drugi (parkowanie prostopadłe przodem i ruszanie na wzniesieniu). Na placu jeszcze po powrocie z miasta należy rozczepić sprzęt. A egzamin na mieście z reguły na kat T to trzy skrzyżowania wokół WORDu, a na B+E trochę więcej trzeba pokazać na mieście. Z kolei na B+E zdajesz tylko praktykę a na T trzeba testy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Idz na b e , kategoria T jest tylko w PL pozatym w b e masz wiecej mozliwości niz w t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Jak masz T to możesz ciągnąć 2 przyczepy, a B + E jedną. Przynajmniej taka była interpretacja jak ja robiłem jakieś 8 lat temu.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślisz się na B możesz ciągnąć przyczepkę klasie do 750 kg.

 

Nie zgodzę się z Tobą,

Na B można ciągnąć przyczepkę z hamulcem nawet powyżej tony DMC ale pod warunkiem ze DMC zestawu nie przekracza 3,5 T.

Ja ciagam przyczepkę 1,2T DMC starą Vectrą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jest dokładnie tak jak piszesz. Te 750 kg to ludzie sobie ubzdurali stąd, że przyczepa do do 750 kg DMC nie musi mieć hamulca, a powyżej musi. No i oczywiście nie można maluchem ciągnąć przyczepy 1,2 t DMC, bo nie jest konstrukcyjnie przygotowany i homologowany. Np. ja mam w Uno DMC przyczepy bez hamulca 600kg, a z hamulcem 900 kg. I tego nie mogę przekroczyć, chociaż do 3,5 t jeszcze brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez liducha8
      Witam,
      czy kto z Was zdaje egzamin w styczniu?
      Testy rozwiązuję non stop ale nie wiem gdzie znaleźć na stronie szkoły CKeduka rozwiązania zadań z egzaminu praktycznego, podobno są umieszczone  ???  
       
    • Przez Natka95
      Cześć wszystkim,czy ktoś zdawał egzamin przez ck-edukat w Rozprzy?
      Mozecie powiedzieć jak odbywa się taki egzamin, czy jest trudno? Materiału jest bardzo dużo. Czy egzaminy się powtarzają z poprzednich lat?jak wyglada praktyczny?
    • Przez Roksana89
      Witam czy zdawał ktos już egzamin praktyczny ról 04 w styczniu 2023?
    • Przez Aniutka
      Czy zdawal może, ktoś egzamin w czerwcu praktyczny lub bedzue zdawał w sobotę rano?? 
    • Przez Rolnik0404
      Witam.Szukam praktyk na kursie Rol04,proszę i kontakt.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj