KrzysztofWo

Dylemat z zakupem maszyny - prosze o porady

Polecane posty

KrzysztofWo    0

Witam, 

mam dylemat - zamowilem u dostawcy agragat uprawowo siewny Pottinger, zostal on wyceniony w euro, wplacilem zaliczke i czekam za srodkami z "Mlodego rolnika", aby wplacic pozostala czesc wartosci maszyny. W miedzyczasie dostalem korzystnijesza oferte od innego dealera Pottingera na identyczny sprzet i teraz sie zastanawiam - jest szansa na zerwanie transakcji z pierwszym dostawca i odzyskanie zaliczki? Maszyna jest zamowiona w Austrii, nie podpisywalem zadnej umowy, jedynie podpisalem wstepna fakture.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

Typowa mentalność Polaka.  Umowy, kontrakty to dla wielu jeszcze świstek nieznaczącego papieru. :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Faktura to właśnie Twoja umowa. Na niej na pewno masz określone terminy zapłaty, czy zostało wpłacony zadatek albo zaliczka bo to ważne.

 

Jeżeli umowa czy kontrakt jest po naszej myśli i ktoś go nie chce zrealizować to złodziej. Jak nie jest po naszej myśli a ktoś wymaga jego zrealizowania to w sumie też złodziej. Dlatego długo czasu minie zanim kontrakty będą podpisywane na większą skalę.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Nic nie zrywaj tylko tylko powiedz w odpowiednim czasie; czemu tak drogo i że miałeś tańszą ofertę to z racji tego że jesteś młody i przyszłościowy możesz liczyć na dodatkowy upust w momecie kupna, diler zabiega o klienta i jak mu udowodnisz że ma drogo to zmięknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Takie rzeczy robi się przed wystawieniem faktury a nie gdy zbliża się termin płatności.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Tak, tylko powiedz co mu teraz pozostało?

Po drugie to dopiero zamówił sprzęt i dał zaliczkę a do wystawienia faktury jeszcze trochę. Proponuję czytać ze zrozumieniem i odpowiednio interpretować a nie naciągać fakty.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

bo kazdy pijak to zlodziej ;) nie zamierzam niczego zrywac, ani nikogo naciagac, wydaje mi sie raczej ze czesto to nas rolnikow naciagaja firmy sprzedajace sprzet. tak czy siak, dziekuje za porady i prosze o zamkniecie tematu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Hehe nie zamiarzasz niczego zrywać a przyszedłeś tu z pytaniem w pierwszym poście "jest szansa na zerwanie transakcji z pierwszym dostawca i odzyskanie zaliczki?" No cóż.... tak to bywa.. podpisujesz umowe a za jakiś czas pojawia sie lepsza oferta i sie człowiek zaczyna denerwować... przerabiałem to niedawno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

Jeżeli na fakturze masz napisane ZALICZKA to pieniądze możesz odzyskac bez problemu ale jezeli pisze ZADATEK to niestety nie odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

helus89 masz rację, tylko jedna kwestia, jak masz napisane Zadatek to wtedy jest to zadatek, ale jak nic nie masz napisane w tej kwestii to jest to już zaliczką

ale ja bym zrobił jak pisał któryś kolega wyżej, nic nie wspominał o zrywaniu umowy, tylko powiedział, że mogę mięć sprzęt o tyle taniej, i może coś sprzedający opuści

Edytowano przez majkel207

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boku27    226

bo kazdy pijak to zlodziej ;) nie zamierzam niczego zrywac, ani nikogo naciagac, wydaje mi sie raczej ze czesto to nas rolnikow naciagaja firmy sprzedajace sprzet. tak czy siak, dziekuje za porady i prosze o zamkniecie tematu

Często jest tak że ten który sprzeda  Ci drożej  zarobi na czysto mniej niż ten co sprzeda taniej tą samą maszynę . Powodów jest wiele, jednym z najważniejszych to dodatkowe upusty od producenta lub dodatkowe przed / po sezonowe obniżki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

albo ten drugi w kulki leci i chce cię zdenerwować i pokazać że źle zrobiłeś nie kupując odrazu u niego,

 

a z drugiej strony jak kolega @boku27 pisał teraz jest może jakaś promocja, albo wyprzedaż po/przed sezonowa, ale w momencie zamawiania maszyny ta oferta była najkożystniejsza i sie na nią zgodziłeś więc ja nie widzę problemu.

a w przypadku jakiejs maszyny zamawianej specjalnie pod klienta nie liczyłbym na zwrot zaliczki, bo sprzedawca i tak ten sprzęt musi kupić i zapłacić za niego więc to dla niego też są koszty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj