PIMR_BR

Udział w projekcie informatyzacji gospodarstwa

Polecane posty

PIMR_BR    1

Witam,

 

Pragnę zaprosić właścicieli gospodarstw z rejonu wielkopolski do udziału w projekcie dotyczącym informatyzacji gospodarstw rolnych.

W projekcie badane będzie wykorzystanie oprogramowania do zarządzania farmą, wykorzystanie rożnego rodzaju czujników oraz aparatury wspomagającej podejmowanie decyzji.

 

Aparatura i oprogramowanie zostaną udostępnione uczestnikom projektu na cały okres jego trwania nieodpłatnie (do września 2016 r.).

 

Wymagania podstawowe dotyczące uczestników:

 

- wielkość gospodarstwa: powyżej 50 ha,

- gospodarstwo zlokalizowane w województwie wielkopolskim.

 

Chęć zgłoszenia do projektu proszę przesyłać na adres lowinski@pimr.poznan.pl podając dane kontaktowe, nr telefonu, rodzaj produkcji, wielkość gospodarstwa, poziom informatyzacji gospodarstwa, znajomość języka angielskiego: brak/podstawowy/zaawansowany.

 

Znajomość języka angielskiego będzie dodatkowym atutem.

 

W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że tylko wybrane zgłoszenia zostaną przyjęte do projektu ze względu na określone dodatkowe kryteria uczestnictwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Generalnie przewidujemy w projekcie udostępnienie obsługi zaawansowanego oprogramowania do obsługi farmy, z modułami zarządzania produkcją, nawożeniem, magazynem, rozliczeniami, itp., zintegrowaną ze stacjami pogodowymi, zestawami czujników (naprawdę ich dużą ilością: w tym temp, wilgotności (powietrza i gleby), wilgotności liści, stężeń gazów i cząstek stałych, przepływów, wielkości owocu, rozwoju roślin, itd.), pułapkami feromonowymi na insekty. Wszystko to obsługiwane będzie przez urządzenia mobilne (komórki/tablety). 

 

Są to specjalizowane czujniki stąd poszukujemy też rozwiniętych lub chcących się rozwijać gospodarstw, ponieważ będzie się czego uczyć, ale myślę, że ta wiedza każdemu się przyda bo to przyszłość. Zależy nam najbardziej na gospodarstwach o produkcji roślinno-zwierzęcej (najlepiej w połączeniu), szklarniach i sadach. Jeżeli ktoś ma nietypową produkcję, specjalistyczną, proszę zapytać czy może się załapać, nie przesądzam iż tylko gospodarstwa o wspomnianym charakterze wezmą udział :)

W tym miejscu proszę forumowiczów także o przekazanie informacji znajomym/sąsiadom, którzy może chcieli by wziąć udział w takim projekcie. 

 

Gorąco zachęcam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil2040
      Witam wszystkich posiadaczy kombajnów Deutz Fahr
      Od razu mówie że jestem nowym użytkownikiem, wiec jeśli robię coś źle proszę o podpowiedź i co mam zrobić żeby poprawić swój błąd
       
      Wiem że jest już temat o tym modelu ale nie wiedziałem tam postów o tego typu problemach.
       
       
       
      Mój model to M268. Zakupionyt w tamty roku przed żniwami, teraz w zimie jest dużo czasu to przydalko by się maszynę przygotować pożądnie do następnych żniw.
       
      I tak na sam początek zadamy pytanie czy moze ktoś orejntuje się gdzie mogę dostać jakąś książkę napraw, instrukcje obłsugi czy katalog części?
       
      Kolejny problem, który bym chciał rozwiązać z waszą pomocą to panel trzech diod i chyba potencjometrów. Niżej macie zdjęcie tego panelu
       
       
      http://zapodaj.net/0...54a1b2.jpg.html
    • Przez muoodyy
      siema. mam mf 6180 i czytając forum dużo uzytkowników ma problem z ciśnieniem oleju w skrzyni. mianowicie mam to samo. gdy go kupilem rok temu, zapalala mi sie kontrolka ciśnienia oleju w skrzyni i ten czerwony trójkąt. ale po chwil jeżdzenia i przygazowania kontrolka gasla i bylo okej. zapalala sie bardzo rzadko ale jest to uciazliwe bo odrazu komp wyłącza mi funkcje blokady, wom, itd. no i tak sie dzieje mi do teraz. czasem sie włączy kontrolka ale po przygazowaniu gasnie i juz sie nie zapali a czasem takie gazowanie nic nie daje. wczoraj uprawialem i tez mi swiecila kontrolka jak go odrazu odpalilem ale po godzinie pracy dopiero zgasla i wszystko dzialalo. i dzisiaj rano znowu sie zapalila i tak w kółko macieja. problemow zadnych z podnosnikiem i wspomaganiem nie ma. wszystko dziala. no i czytając kilka tematów doszedlem do wniosku ze wymienie czujnik cisnienia oleju w skrzyni. ale nie wiem gdzie on dokladnie jest. na tym podluznym filtrze co sie wklad wymienia jest jeden czujnik i od niego wychodzą 2 kable z ktorego jeden leci do kontrolki chyba a drugi leci do takiego jakby innego czujnika przy tym grubym bialym filtrze. i takie pytanie co jest co? ktory mam wymienic? ciagnik potrzebny a tu nie ciekawa sytuacja:/. olej i filtry wymienialem 2 miechy temu. ale przed wymianą tez tak sie działo....
    • Przez H3ni0
      Witam.
      Chciałem zapytać gdzie znajduje sie czujnik paliwa w tym zetorze i jak powinny byc podlaczone kable do czujnika od cisnienia pneumatyki?
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      na jakiej to zasadzi to działa bo to ma służyć chyba jak ziarno się gupi to te kontrolki sie zapalają, a u mnie żeby się zapaliła druga kontrolka to w te blachy nawalać pięściami

    • Przez damian513
      Witam chodzi tu aby na bieżąco monitować czy każda z tarcz wysiewających pracuje.Podczas nakręcania spadnie łancuch i nie sieje chodzi to do siewnika od buraków gama5 czy ma ktoś jakies propozycje albo rozwiązania czy coś zakładać jakieś czujniki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj