Skocz do zawartości
emil355

Opony przednie C-330 i pochodne

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Opony

janusz20    105

Mam możliwość jazdy 360 i 3603P obydwa z ładowaczem jeden na zwykłych 16 a drugi na 10.0/75-15.3 i na szerokich skręca sie łatwiej podstawą jest to aby w opone dmuchnąć około 4 bar. To wtedy na twardym jeździ tylko na grzbiecie a w miękkim terenie tak nie tonie jak cienka, nie sprawdzałem jescze jak będa sie zachowywać w błocie do połowy koła.

Na 330 może być troche inaczej bo do tej pory jak miałem okazje dosiadac tego cudu techniki to uklad w każdej chodził co najmniej drętwo.

Ursus-23    105

Witam, orientuje się ktoś jaką najszerszą oponę można wsadzić na oryginalną felgę przednią od c330/360 ? 7.50 czy 9.00 da radę ?

Wiadomość z agroFakt.pl

FINN    989

da rade... chyba masz w rozmiarze rozmiar felgi... tylko pytanie czy ci błotników starczy... ;)

Ursus-23    105

Zastanawiam się nad 2 opcjami albo balonówki + nowe felgi od ostrówka albo jakieś możliwie najszersze opony jakie da radę założyć na te felgi ... Błotniki to najmniejszy problem ;)

irek84    3

Jak do 60-ki to balonówki na felgach z ostrówka ładnie leżą, a jak do 30-ki to według mnie przesyt formy nad treścią :D choć kolega  vitoma ma tu na forum i wyszło ok.

Spotkałem się tu z opinią żę 7.5 to za dużo na ori felge bo wyjdzie balon, więc może takie felgi jak oryginalnie ma c-362 z oponami 7.5 cala.  Bodajże małe zetory też takie miały ale nie jestem pewny i na to naciągnąć te 7.5 czy nawet 9 cali.

Ursus-23    105

Tak, zetory miały szersze felgi bo tam oryginalnie chyba była opona właśnie 7.50, tyle że kupując nowe felgi + opony od zetorka koszt wyjdzie porównywalny do balonówek

FINN    989

poszukaj w necie ,  znajdziesz używki tam gdzie handlują używanymi cześciami i felg mają od groma...  podzwoń i po pytaj , może uda się kupic komplet używany w dobrym stanie...

Ursus-23    105

Po nowym roku będę coś kombinował, jeszcze jakby udało się gdzieś bliżej odszukać to już wgl cud miód Dzięki panowie za pomoc ;)

kar0711    1

Witam. Mam zamiar zakupić opony przednie do Ursusa 1222 rozmiar 7.50-20, 8 pr ale mam problem z wyborem bieżnika . Są dwa rodzaje: jeden w kostki a drugi podłużny.

Więc jaki i dlaczego?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez crystal169
      Witam, mam taki problem od jakiegoś czasu, a chodzi o wyciekający olej podczas jazdy z większą prędkością przez pewien czas lub podczas jazdy w polu z jakimiś maszynami, najlepiej widoć to po zatrzymaniu przez następne jakieś 15 min, olej wycieka przez śrubę odpowietrzającą, niezależnie czy jest włączony przedni napęd czy nie.
      Ciągnik miał robiony na wiosnę remont skrzyni lecz wyciek był też przed remontem , wtedy przypuszczalną przyczyną była uszkodzona skrzynia. Niestety po remoncie dalej ten problem jest. Sprawdzany był poziom oleju w skrzyni bo jednak te węże się łączą z tą ośką. Niestey również przy poziomie naprawdę minimalnym wyciek oleju był. Dodam , że olej z tej ośki był spuszczony za pierwszym razem kiedy wyciek był. Ale potem sam się napełnił spowrotem po nie za długiej jeździe. Niestety nie wiem już co i jak można z tym zrobić. Ciągnik to Crystal 169 ale jest to identyczne rozwiazanie co w ursusach , na przykład 1634.
      Proszę o pomoc. Jest to uciążliwe ponieważ po zatrzymaniu tego oleju jeszcze trochę ucieka.

• Przez ROBERTO0808
      witam ukrecil mi sie walek atakujacy zaraz za frezem agroma kalisz spszedaje z kolem i kosztuje 2450 moze ktos to robil i od czego moglo sie ukrecic
    • Przez adhock
      Czołem koledzy,

Tak jak w temacie, przy szybszej jeździe na drodze ciapek zaczyna mi wpadać w wibracje, ewidentnie od przedniej osi. Ale pojawiają się one tylko przy pewnej prędkości. Powyżej i poniżej niej drgań nie ma.
      Oś była regenerowana: wymienione tulejki miedziane na osi i na zwrotnicach.

Z czego to może wynikać? Zła zbieżność? Luzy w ukł. kierowniczym?

• Przez Gazda999
      Ma problem z osią ,luzy niemiłosierne wiadomo tulejki nowe sworzeń też mam nowy ,ale niestety otwór w osi płaskiej też wyrobiony ,myślałem kupić koszt ok 150 pln ,ale sprzedawca mi odradził i poradził regenerować starą.Moje pytanie jak zregenerować ?w jaki sposób ?może ktoś już to robił ?

• Przez wrobelek02
      Witam, czy ktoś mógłby mi pokrótce napisać jak wymienić tulejki sworznia( oś płaska), od czego zacząć.